Vyrai nori tapti geresniais tėvais

ynews_adobestock_127619860.jpeg
 
Naujas tyrimas byloja, jog ilgametės pastangos kurti lyčių lygybę nutiesė kelią vis gerėjančiam tėvų vaidmeniui.Profesorius psichologas Andrew Smiler teigia, jog šiandien vyrai tampa vis geresniais tėvais.

Apklausus paskutiniojo kurso studentus paaiškėjo, jog dauguma jų pasisako už vyrų ir moterų lygybę.

„Anksčiau auginome vaikus su mintimi, jog moterys gali daryti viską, išskyrus siekti norimos karjeros“,- teigia A. Smiler. Per pastaruosius 10 metų įpratome matyti moteris, užimančias aukštus postus, net vadovaujančias valstybėms. Tai padarė įtaką vyrams bei jų tėvystės supratimui.

„Daugybė vyrų išreiškė norą artimiau, šilčiau bendrauti su savo tėvais ir, žinoma, su savo vaikais pradėjo bendrauti kitaip. Jie nebenori būti emociškai svetimais tėvais, kurių pokalbis su vaikais trunka iki trijų minučių. Nauja tėvų karta mažiau susitelkia į išmaitintojo, drausmės palaikytojo vaidmenį, o daugiau laiko skiria emocinio ryšio užmezgimui, stengiasi dalyvauti vaiko auklėjime, gyvenime...“

Tai pakeitė ir socialinį supratimą – namuose vaiką auginantis tėvas tampa vis labiau priimtinu reiškiniu, šiandien tokių vyrų yra apie 10 proc. Tam įtakos turėti gali ir vis aukštesnius postus užimančios ir didesnes pajamas gaunančios moterys – vis dažniau jos tampa finansiškai stipresnėmis už partnerius.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras