Vyrams svarbu kaip, moterims – kad pasipiršo

 
Vasara – vestuvių metas, kada būsimi jaunavedžiai neriasi iš kailio norėdami surengti įsimintiniausią šventę, tačiau iki to paprastai būna ne mažiau svarbus etapas – sužadėtuvės.

Pats gražiausias būdas įvertinti moterį – jai pasipiršti. Tokia nuostata buvo dar antikos laikais, kada moterims buvo dovanojami sužadėtuvių žiedai, kuriuos dailiosios lyties atstovės mūvėdavo ant kairės rankos viduriniojo piršto. Būtent nuo minėtų laikų prasidėjo sužadėtuvių tradicija ir būtina sąlyga – žiedas. Tiesa, turtuoliai rinkdavo juos kuo brangesnius : su smaragdais, deimantais ir kitais brangakmeniais, skurdžiai gyvenantys savo išrinktosioms tiesiog aprišdavo pirštą siūlu.

Nuo antikos laikų iki šių dienų pasikeitę nedaug pasipiršimo detalių: moterims žiedo reikia ir jos neslepia, kad kuo jis puošnesnis - tuo labiau jos jaučiasi vertinamos.

„Vyrai, pamirškite priklaupimą ant kelių, tai tik jus sukausto ir jis tikrai nėra būtinas. Verčiau galvas pasukite dėl tinkamo sužadėtuvių žiedo“,  - taip būsimiems jaunikiams patarė vestuvių planuotoja Karolina Meginytė.

Vestuvių mažėja dėl emigracijos ir socialinių įsitikinimų

Pagal Statistikos departamento duomenis, santuokų skaičius mažėja: tiek Vilniaus, tiek kituose Lietuvos miestuose. Pavyzdžiui, 2008 metais šalyje užregistruotos 24 063 santuokos, 2010 metais – 18 668. Akivaizdu, kad per dvejus metus norinčių susituokti – mažėja. Psichologas Raimundas Milašiūnas portalo Balsas.lt skaitytojoms atskleidė tokių skaičių priežastis.

Jo teigimu, moterys yra sėslesnės, piršlybos joms – saugumas, pastarasis žmonėms reikalingas dėl prognozių ir planų. Kai vyras joms pasiperša – jos jaučiasi saugios dėl ateities, tuo tarpu vyrai yra ieškotojai, jie įpratę rinktis, o moterys – kad jas rinktųsi.

R. Milašiūnas tikino, kad santuokų skaičius sumažėjęs dėl to, kad nemažai lietuvių, ypač jaunimo, išvykę gyventi svetur. Ten, kaip žinia, jie sukuria šeimas su užsieniečiais. Kitas psichologo argumentas - žmonės vengia santuokos dėl mados, kurią puikiai matydavo užsienyje: gyventi kartu nebūtinai susituokus yra patogiau, mažiau įsipareigojimų. Specialisto žodžiais tariant - nesusituokusiems durys visada atviros.

„Žmonės dažnai teigia, kad anstpaudas pase nieko nepakeis, tačiau susituokę pastebi, kad iš tiesų dar ir kaip pakeičia“, - tvirtino psichologas.

R. Milašiūnas pasakojo, kad dažniausiai atėję klientai įvardina tokius pokyčius po vedybų - sustiprėja atsakomybė ir  įsipareigojimai. Vyro teigimu, vis rečiau tuoktis linkę 20 - 25 metų lietuviai. Panašu, kad jie ilgai svarsto, ar tai jiems reikalinga. Žinoma, kitokia situacija yra su moterimis: jos tikisi, laukia ir nori vedybų kur kas labiau negu vyrai.

Ką daryti vyrams, ko nedaryti moterims

Vestuvių planuotoja K. Meginytė  rengia įsimintiniausias šventes lietuvėms, būtent iš jų lūpų planuotoja išgirsta netikėčiausias, romantiškiausias ir šmaikščiausias pasipiršimo istorijas. Mergina teigė, kad visoms dailiosios lyties atstovėms svarbus žiedas, tad geriausia išeitis – pasitarti su išrinktosios sese ar geriausia drauge.

K. Meginytė ragino vyrus pamiršti pasipiršimą romantiškos vakarienės metu, jos nuomone, tai labai banalu. Vestuvių planuotoja užsiminė ir apie merginų klaidas.

„Moterims nevertėtų daug šnekėti apie piršlybas, kaip kam kas pasipiršo - taip tik sukelsite draugui baimę: jis pradės galvoti, kad turi pasipiršti ne ką prasčiau už jūsų papasakotų istorijų kaltininkus, o tai gali atbaidyti nuo piršimosi apskritai“, - patarė K. Meginytė.

Mergina šmaikštavo, kad būsimoms nuotakoms nėra labai svarbu, kur, kaip ir kada, svarbiausia, kad pasipiršo.

Originaliausios  lietuvių pasipiršimo istorijos:

Romantiška akapela

Tai buvo ilgai lauktas ir planuotas pasipiršimas, kurio scenarijus, beje, keitėsi kelis kartus. Atėjo ta diena, kai po kelių metų draugystės vaikinas pasikvietė savo merginą paplaukioti valtimi Trakuose. Iš pradžių tai atrodė kaip nekaltas pasiplaukiojimas, nekeliantis jokių įtarimų, tačiau priplaukus prie tilto netikėtai pasigirdo melodija apie meilę iš filmo ,,Actualy love", kurią puikiai žinojo vaikino mylimoji. Būtina paminėti, kad muziką atliko muzikinio teatro artistai be jokių muzikos instrumentų. Vienas iš atlikėjų padavė vyrui gėles, o jose puikavosi sužadėtuvių žiedas.

Galvosūkis

Yra merginų, kurios silpnybę  jaučia rankinėms ar aukštakulniams. Šios istorijos būsima nuotaka dievino kryžiažodžius: vos pamačiusi juos, visada puldavo spręsti. Jos šeštadieniai prasidėdavo būtent nuo jo, tik vėliau, jį įveikusi, mergina gerdavo rytinę kavą. Taigi, jos vaikinas užsakė specialų kryžiažodį, kurį išprendus gavosi klausimas: ar tekėsi už manęs? Mylimasis, kaip ir įprasta, pirko laikraštį degalinėje, jau paruoštą kryžiažodį sukeitė su tikruoju, vėliau padavė merginai. Ši, atsakiusi į visus užduočių klausimus, stebėdamasi perskaitė atsakymą garsiai. Pakėlusi akis ji išvydo vaikiną, kuris jau buvo pasiruošęs gėlių ir žiedą.

Tarp žemės ir dangaus

Vyras dirbo naktinėje pamainoje, mergina ryte kėlėsi ir ruošėsi į darbą. Staiga kažkas ėmė traškėti, iš lauko ėmė sklisti įvairūs garsai, tačiau tai merginos per daug nesudomino. Jos dėmesį patraukė garsus beldimas į langą. Būtina paminėti, kad ji gyvena daugiabučio trečiame aukšte. Smalsumas padarė savo: nieko nelaukusi ji priėjo prie lango, patraukė užuolaidas ir lauke, kabantį ore, išvydo savo būsimą vyrą. Kaip ir pridera, pastarasis turėjo gėlių ir žiedą. Tiesa, poros kaimynai tą vaizdą mini iki šių dienų.

Asmeninis filmas

Vaikinas sukūrė filmuką-istoriją, kaip susipažino jaunieji. Pasitelkes pažįstamus, jis viską suvaidino, nufilmavo ir sumontavo. Ketvirtadienio vakaras, jo mylimoji sulaukė eilinio kvietimo į filmą. Kino salėje  buvo galima išvysti dar kelias poreles, vaikinas su mergina vėlavo, todėl salėje buvo  tamsu ir mergina nepastebėjo, kad žiūrovai yra poros draugai, artimieji. Filmas prasidėjo romantine komedija, tačiau  jos viduryje nutrūko, jį pakeitė paruošta  vaizdo medžiaga. Po jo parodymo salėje buvo uždegta šviesa. Tiesa, mergina ne iš  karto pastebėjo , kad aplink draugai , o vaikinas jau su žiedu. Tik pasigirdus kitų plojimams, ji atpažino visus susirinkusius.

Nepaprastas Kalėdinis žaisliukas

Šios istorijos juokinga dalis ta, kad vaikinui teko kaip reikiant pasinervinti. Jo išrinktoji lemtingojo sužadėtuvių žiedo nematė kelias savaites, nes jis jį pritvirtino ant Kalėdinės eglutes, tikėdamasis, kad mergina ras stebuklingąjį rytą, tačiau šventės pasibaigė ir žiedas dar tebekabėjo. Neištvėręs vaikinas paprašė, kad mylimoji nupuoštų elgę, o pats ėmėsi kitų darbų. Laukė ir sulaukė: merginos reakcija ir emocijos kompensavo kelių savaičių laukimą.

Aleksandra Armoškaitė

 
Komentarai
Naujas komentaras