Erotinių prekių istorija: dildo ir vibratoriai

1437646944_1(1).jpg
 
2 komentarai
Erotiniai žaisliukai – įprasta šiandieninio gyvenimo dalis. Kviečiame pasmalsauti, kokia šių prekių kilmės istorija.

Taigi, visų pirma – dildo. Istorinių duomenų apie tai, kas išrado falo imitacijas nėra, tačiau jų populiarumo pradžia siejama su senovės graikų miestu Miletu (esančiu dabartinėje Turkijos teritorijoje). Vietos prekybininkai minimus erotinius žaisliukus pardavinėjo visiems Viduržemio jūros miestams. Beje, šiandien daugybė porų nevaržomai naudoja falo imitacijas sekso metu, tuo tarpu graikų laikais tai buvo skirta tik vienišoms moterims. Tuo metu „dildo“ buvo vadinama „olisbo“, dabartinį vardą žaisliukas gavo Italijoje (siejama su „diletto“ – malonumas).  Paradoksalu, tačiau pirmosios falo imitacijos neatrodė taip maloniai kaip dabar – jos buvo gaminamos iš medžio, kartais – odos, patogiam naudojimui moterims vietoj lubrikanto teko naudoti alyvuogių aliejų. 

Modernūs, guminiai dildo pasirodė tik XIX amžiaus viduryje.  Šie erotiniai žaisliukai visada turėjo atvirą, akivaizdžiai seksualinę paskirtį, priešingai nei vibratoriai. Pastarieji prieš 130 metų buvo sukurti kovoti su liga, vadinama „moterų isterija“. Pagrindiniai ligos simptomai – nerimas, dirglumas, dažnos seksualinės fantazijos, sunkumo pojūtis dubens srityje, kartais –  lytinių organų sudrėkimas... Kitaip sakant, seksualinis susijaudinimas. Juk tuo metu moterys nebuvo suvokiamos kaip seksualumo pojūčius turinčios būtybės. „Ligos“ atveju, gydytojai masažuodavo pacienčių klitorį tol, kol šios pajusdavo „palengvėjimą“ (orgazmą).

1860 metais sveikatinimosi įstaigos pasiūlė alternatyvų, modernų gydymosi būdą – vandens purkštuvus bei vibruojančius prietaisus. Pirmasis elektrinis vibratorius pasirodė vėlyvajame XIX amžiuje – vis dar kaip gydymo priemonė, prieinama tik gydytojams. Bėgant metams, žurnaluose vis dažniau atsirasdavo šių prietaisų reklamos – kaip priemonė moterims namuose gydytis pačioms.

1918 metais „Sears Roebuck“  reklamoje vibratorių apibūdino kaip „teikiantį didžiulį malonumą, kurį vertina kiekviena moteris“. 1921 metais žurnale „Heart‘s“ pasirodė reklama, raginanti vyrus padovanoti vibratorių savo žmonai – esą tai padės joms visada išlikti jaunoms, gražioms ir išvaduos nuo isterijos.

1920 metais pasirodė pirmieji erotiniai filmai apie tai, kaip moterys naudoja vibratorius seksualinei stimuliacijai. Panašūs siužetai išpopuliarėjo ir nuo 1930 metų vibratoriai nebebuvo atvirai reklamuojami. Po dar dešimties metų žaisliukų pardavimai ėmė ženkliai mažėti – ši „krizė“ buvo iki 1980 metų, kuomet moterys ėmė pagaliau suvokti savo seksualumą, kiek atviriau tai vertinti.

Šiandien, žinoma, vibratoriai parduodami patenkinti seksualinėms aistroms, tačiau vis dar yra nemažai parduotuvių, kuriose šie žaisliukai vadinami „masažuokliais“. Kaip bebūtų, vis daugiau vyrų bei moterų atvirai pripažįsta naudojantys erotines prekes, visuomenė tampa vis atviresnė. Trumpai tariant, nuo atsiradimo laikų pasikeitė nemažai kas. Tikime – į gera...

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (2)
Vanesa patirtis šneka dėl alyvuogių aliejus?
Svarbiausia, ką paniršta dauguma - tai geri lubrikantai, nes deja su skso žaisliuku natūrali lubrikacija ne visada veikia taip kaip su natūraliu peniu, todėl nanaudojant lubrikantų prarasite pusę malonumo.

Ir dar... nebandykite alyvuogių aliejais šiuolaikinio :D
Naujas komentaras