Kaip tinkamai pasirinkti lubrikantą analiniam seksui?

women-cheat-men-for-sex-m.jpg
 
Neretai pirmoji analinio sekso patirtis būna skaudi ar bent jau sukelia šiokį tokį diskomfortą. Net ir, atrodo, tinkamai pasirinkus lubrikantą ir viską atlikus teisingai, atsiranda tokie nemalonūs pojūčiai, kaip perštėjimas ar skausmas, o tada iškyla klausimų: „Galbūt analinis seksas ne man?“ arba vos po pirmojo karto, moteris pareiškia, jog šios sekso rūšies ji daugiau nebepraktikuos.

Tačiau ar tikrai daugiau bandyti neverta? Priešingai nei įprastas seksas, analinis reikalauja tam tikro pasiruošimo, o vienas svarbiausių tokio sekso elementų – tinkamas lubrikanto pasirinkimas. Taigi, aptarkime, analiniam seksui skirtų lubrikantų asortimentą , tipus ir visa kita...

Ko nederėtų vartoti kaip pakaitalo analiniam lubrikantui? 

Pirmiausia, nepamirškite, kad šie variantai yra nepriimtini:

  • Seilių naudojimas. Nepaisant higienos sumetimų, analiniam seksui geriau nenaudoti seilių, nes jos sekso metu nepalaikys pakankamos drėgmės ir dėl to lytiniai santykiai gali tapti skausmingi. 
     
  • Dušo geliai, muilas, šampūnai ir įvairūs kosmetiniai kremai. Visos šios priemonės ne tik nenaudingos, bet ir kenksmingos jūsų organizmui. Tam tikros cheminės medžiagos gali sukelti stiprų gleivinės sudirgimą. 
     
  •  Vazelinas. Ilgalaikis vazelino naudojimas gali sukelti diskomfortą, tačiau pagrindinė priežastis, kodėl neturėtumėte naudoti šios priemonės analiniam seksui, tai vazeline esančios medžiagos, kurios ardo lateksą. Daugelis prezervatyvų yra pagaminti būtent iš šios medžiagos. Tad geriau nerizikuokite savo sveikata ir mėgaukitės saugiu seksu be pasekmių. 
     


Ar galiu analiniam seksui naudoti įprastą lubrikantą?

Daugelis žmonių nesivargina ieškoti specialaus lubrikanto, kuris būtų skirtas analiniam seksui ir naudoja įprastą lubriknatą, skirtą vaginaliniai skverčiai. Tačiau nederėtų pamiršti, jog analinėje angoje įprastas lubrikantas susigeria greičiau, todėl tiesiosios žarnos gleivinė nebus pakankamai apsaugota. Be to, analiniai lubrikantai turi puikių gydomųjų savybių, kurios greitai ir efektyviai įveikia sudirgimus, įdrėskimus, pasižymi stipresnėmis antiseptinėmis savybėmis nei įprasti vaginaliniai lubrikantai. 


Kokia yra analinių lubrikantų sudėtis?

Priklausomai nuo sudėties analiniai lubrikantai skirtomi:

Silikono pagrindo lubrikantai. Tai skysti ir gana slidūs tepalai, kurie tinka net pradedantiesiems. Analinio sekso lubrikantus galite naudoti ir su sekso žaisliukais, jei tik jie nėra pagaminti iš silikono. Siliokono pagrindo lubrikantus galite naudoti su stikliniais, guminiais, latekso, plastikiniais ar  metaliniais sekso žaisliukais . Silikoniniai lubrikantai neturi nusiplauti per greit ir ilgai išlaiko drėgmę.


Vandens pagrindo analiniai lubrikantai. Dažniausiai yra naudojami būtent šio tipo analiniai lubrikantai. Vandens pagrindo analiniai lubrikantai gerai rezorbuojasi ir nesukelia jokio diskomforto. Idealiai tinka naudoti su prezervatyvais. Be to, vandens pagrindo analiniai lubrikantai gali būti naudojami su bet kokio tipo sekso žaislais. Vertėtų prisiminti, jog naudojant analinį vandens pagrindo lubrikantą, sekso metu, jį reikėtų periodiškai naudoti, nes jis greičiau įsigeria nei, pavyzdžiui, silikoniniai lubrikantai. Akivaizdus šių lubrikantų privalumas – protinga kaina. 
 

Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, jog lubrikantai gali būti įvairių formų:
 

Purškalai. Įprastai įvairūs purškalai yra tirpūs vandenyje ir jų sudėtyje nėra riebalų. Lengvas ir patogus naudojimas purškiant. Purškalai purškiami išangės ir penio srityje. 

Geliai. Klasikiniai geliniai tepalai, kuriuose dažnai yra vitaminų, hiaulurono ar kitų naudingų medžiagų. Gelinė konsistencija gerai rezorbuojasi į gleivinę ir juose esančios naudingos medžiagos gerai pasisavinamos. Geliai ypač rekomenduojami pradedantiesiems ar tiems, kurie po analinio sekso jaučia sudirgimą, diskomfortą.

Kremai. Optimalus sprendimas pradedantiesiems. Ne per greitai absorbuojamas, o svarbiausia padeda atpalaiduoti sfinkterio raumenis. Dar vienas kremų privalumas – ekonomiškas vartojimas. 
 

Kaip ir įprasti lubrikantai, taip ir analiniam seksui skirti lubrikantai turi įvairių priedų, komponentų. Kokie populiariausi ir kam jie reikalingi?
 

Mentolis. Mentolis suteikia vėsinantį poveikį, padeda atsikratyti nemalonių pojūčių. Tai puikus variantas pirmiesiems analinio sekso kartams. 

Pipirai, cinamonas. Šie komponentai sukuria atšilimo efektą, kuri gali ženkliai padidinti seksualinį potraukį, nes skatina didesnį kraujo pritekėjimą į erogenines zonas.

Simondsijų ekstraktas. Tokie tepalai, kremai ar aliejai, kuriuose yra simondsijų ekstrakto, suteiktia reikiamą relaksaciją  išangės raumenims. Ypač tinka pradedantiesiems.

Braškių, vyšnių, bananų ekstraktai. Uogų ir vaisių aromatas suteiks daugiau intymumo ir romantikos. 

Netgi vienos paskirties lubrikantų asortimentas gali būti labai platus, o dėl jų įvairovės nelengva pasirinkti  kurį nors vieną, patį geriausią ir tinkamiausią. Todėl prieš renkantis kurį nors variantą, labai svarbu atsižvelgti į savo asmeninę situaciją ir individualios poreikius.  Na, o jei vis vieną negalite apsispręsti, erotinių prekių pardavėjai bei konsultantai visuomet pasiruošę Jums  padėti!


Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras