Kam ir kokius lubrikantus naudojame?

lubricant-600x287.jpg
 
2 komentarai
Natūrali lubrikacija - paplitęs požiūris, kad moteris yra pasirengusi seksui savaime, vien dėl makšties išskyrų. Tam užtenka tik pažiūrėti į akis, pabučiuoti ar nekantriai paglamonėti taip viliojančias krūtis.

Iš tikrųjų, moterims reikia daug daugiau laiko ir dėmesio, glamonių, tačiau net jei moteriai išsiskiria makšties sekretas, jis gali neištekėti per makšties kanalą ir nepasiekti vulvos, todėl net supratingiausiems vyrams, skiriantiems nemažai dėmesio ir laiko glamonėms, gali nepakakti lubrikacijos.

Pagrindinės priežastys, lemiančios nepakankamą natūralią lubrikaciją:

1. Nepakankamas sujaudinimas ar tiesiog nenusiteikimas seksui.

2. Skubotas įsiskverbimas, penetracija, nespėjus moteriai susijaudinti.

3. Stresas.

4. Tam tikrų medikamentų (pvz.: izotretinoino, dekongestantų, antihistamininių preparatų) vartojimas.

5. Narkotinių medžiagų (pvz.: marihuanos) vartojimas.

6. Hormoniniai sutrikimai, įtakoti hormoninių kontraceptinių priemonių vartojimo, hormoniniai pakitimai nėštumo ir maitinimo krūtimi periodu.

7. Įvairios infekcijos.

8. Vyresnis amžius, menopauzė.

9. Menstruacijų ciklo laikotarpis.

Taip pat vertėtų paminėti, kad lubrikacija gali būti nepakankama dėl dažno, intensyvaus, ilgai trunkančio lytinio akto, tam tikrose pozose, kurios mažiau malonios, kai kuriais atvejais dėl prezervatyvų ir t.t.

Tačiau lubrikantai yra neatsiejama ir aktyvaus seksualinio gyvenimo dalis bei svarbūs sekso prekių naudojimui. Daugeliu atveju jie sustiprina pojūčius, palengvina įsiskverbimą ir suteikia daugiau malonumo. Kai kuriais atvejais lubrikantai yra tiesiog būtini (pvz.: analinio ar sekso duše metu). O kur dar visi šildantys, šaldantys, kvepiantys ir skanūs tepaliukai. Kaip nepasimesti ir išsirinkti tai, ko reikia būtent Jums?

Pagrindinis lubrikantų skirstymas yra pagal jų sudėtį:

Vandens pagrindo lubrikantai yra populiariausi, universaliausi, tinkami visais atvejais. Visiškai nekenkia lateksui, todėl tinkami naudoti su prezervatyvais, diafragmomis,  ir kitais latekso, silikono gaminiais. Dauguma žmonių nepatyrė jokio odos sudirginimo, alergijų ar kito neigiamo poveikio. Šie lubrikantai lengvai nuvalomi nuo visų paviršių. Tačiau dalyje vandens pagrindo lubrikantų yra glicerino, kuris netinkamas kai kurioms moterims, taip pat pasižymi greitesniu išdžiūvimu, todėl reikės didesnio kiekio, pakartotino patepimo arba papildomo drėkiklio – seilių.
Aukščiausios kokybės pavyzdžiai: Lubrikantas Pjur Natural, Natūralumas, Universalumas.

Aliejaus pagrindo lubrikacija – tai vazelinas, losjonas, masažo (nebent pritaikytas tiek masažui, tiek lytiniam aktui), vaikiškas arba net maistinis aliejus. Neužtikrina saugaus sekso, dažniausiai netinkami naudoti su prezervatyvais. Tokių aliejų sluoksnis padengia vaginą ir tiesiąją žarną, kas gali įtakoti infekcijas. Tinkama tik vyrų masturbacijai, pabandant kažką naujo, siekiant išvengti nutrynimo, tačiau po to reikėtų nuplauti vandeniu ir muilu.

Silikono pagrindo lubrikantai yra naujausi rinkoje. Kaip ir vandens pagrindo lubrikantus, juos saugu naudoti su prezervatyvais ir kitais latekso gaminiais, tačiau jie išsilaiko žymiai ilgiau. Tinkami, renkantis seksą duše ar vonioje, tačiau tai reiškia, kad ir sunkiau nusivalo, reikės naudoti muilą ar kitus prausiklius. Daugelis analiniam seksui skirtų lubrikantų yra silikono pagrindo. Dėmesio, šie lubrikantai netinkami naudoti su sekso žaisliukais, pagamintais iš silikono, nes gali juos pažeisti. Turėtumėte naudoti prezervatyvą arba rinktis vandens pagrindo lubrikantą.
Aukščiausios kokybės pavyzdžiai:  Anos, Pjur Backdoor anal, Pjur Basic.

Kad būtų lengviau išsirinkti pagal paskirtį, lubrikantai skirstomi į oralinius, vaginalinius ir analinius.

Oraliniai pasižymi maloniu kvapu ir skoniu, pritaikyti moterims ir vyrams, kurie jautresni kvapams bei skoniui. Šiuos lubrikantus galima naudoti ir vaginaliniam seksui, jei nepriimtinas prezervatyvų ar išskyrų kvapas. Kvapų įvairovė leidžia rinktis. Pvz.: CherryVanilla, Žemuogė, Granatas, Arbūzas.
Vaginaliniai yra įprasti, universaliausi, tinkami ir analiniam seksui (tik reikės didesnio kiekio arba silikono pagrindu) lubrikantai, dauguma jų bekvapiai, bespalviai, pvz.: Klatschness, Silicone Glide, Šilko švelnumas, Aqua, tačiau dalis gali pasižymėti ir įvairiais kvapais kaip pvz.: Bananas, Braškė, Aistros vaisius.
Analiniai - dažniausiai silikono pagrindu, kad užtikrintų pakankamą, intensyvų drėkinimą, tačiau ir universalūs vandens pagrindo lubrikantai suteikia norimą drėkinimą, jei užtepsite daugiau nei įprastai.

Poroms, norinčioms įvairesnių pojūčių, rekomenduojami lubrikantai su efektais:

Šaldantys, suteikiantys gaivumo, vėsos pojūčius – Cool, Ledas. Karšti kūnai ir mėtinis dilgčiojimas – toks kontrastas garantuos nepatirtus pojūčius.

Šildantys, suteikiantys aistrai kitokio, pulsuojančio atspalvio -  Lust Glide & Ride warming bei Flutschi extra ar Šilumos šaltinis. Visą kūną užliejanti šiluma, susitelkianti į jautriausias kūno vietas.

Lubrikantas Fisting, suteikiantis galimybę patirti galingesnę XXL dydžio žaisliukų, varpos ar plaštakos, pėdos įsiskverbimą.

Analinio sekso draugas – Analinis purškiklis Mega, su anestetikų poveikiu, atpalaiduojančiu raumenis ir suteikiančiu galimybę mėgautis malonumais be diskomforto.

Vaistinėse parduodami lubrikantai ir su spermicidais, naikinančiais spermą, tačiau juos patartina naudoti tik kaip papildomą apsaugą nuo nėštumo, o ne vienintelę. Taip pat įdėmiai perskaityti naudojimo instrukciją ir jos laikytis.

Prieš pradedant naudoti naują lubrikantą, rekomenduojame atlikti alerginį testą – ant riešo patepkite nedidelį kiekį lubrikanto, jei per 24 valandas neišberia, nepradeda niežėti ir nėra jokių kitų sudirginimo požymių, lubrikantą naudoti saugu.

Suaugusiems.lt

 

 
Komentarai (2)
anksciau jausdavau, kad is karto po menesiniu ir kai kuriomis kitomis dienomis sunkiau sudrekti, jauciausi nemaloniai, lubrikantus nuzvelgdavau prekybos centruose, bet nepirkau, nes truko supratimo, dabar jau zinau, kad noriu glissando, jis puikiai tinka musu poreikiams! aciu
nuo šiol priksiu tik pas jus, nes kai paskambinau i viena is didziausiu lietuvos erotniu prekiu parduotuve, nenoriu juodint, dar susidoros, man kaip tik ir kiso tuos aliejinius lubrikantis, tikriausia norejo issiparduoti.... gerai, kad pas jus ju net ner!
Naujas komentaras