Aseksualumas ir biseksualumas – kas tai?

bigflag.png
 
Dainininkas Morrissey yra turbūt žinomiausias aseksualas (nors šiuo metu jis save vadina “humaseksualu”, šį terminą atlikėjas išgalvojo tam, kad žmonės nustotų klausinėti apie jo seksualinę orientaciją). Aseksualas – tai toks žmogus, kuris nepatiria seksualinės aistros. Aseksualūs žmonės gali jausti trauką, tačiau tai neprivalo būti seksualinė aistra. Nepainiokite aseksualumo su celibatu, nes celibatą asmuo pasirenka pats, o aseksualumas yra orientacija (kaip homoseksualumas, heteroseksualumas ir t.t.). Aseksualai trokšta ryšio su kitais žmonėmis ir dažnai užmezga romantiškus santykius, nes jie turi tuos pačius emocinius poreikius kaip bet kuris kitas žmogus, tačiau aseksualams nereikalingas seksualinis ryšys.

Jei esate aseksualus, jūs galite trokšti gyvenimo partnerio, taip pat megzti emociškai intymius ryšius, tačiau nepatiriate troškimo fiziniam artumui. Aseksualūs asmenys kuria santykius ir su kitais aseksualais, ir su seksualinio ryšio trokštančiais žmonėmis.

Svarbu paminėti, kad jei anksčiau jautėte seksualinę trauką ir staiga ji dingo, tai gali būti ženklas, jog tai medicininė problema ir tai nebūtinai reiškia, kad tapote aseksualu.

Variacijos:

Nors aseksualai nejaučia noro mylėtis, tai nereiškia, jog jie nejaučia romantiškų jausmų. Toliau pateiksime sąrašą orientacijų, kurios apibūdina kai kuriuos aseksualus:

  • A-romantikas – žmogus, nejaučiantis romantiškų jausmų jokiam kitam asmeniui;
  • Bi-romantikas – žmogus, jaučiantis romantiškus jausmus tiek vyrams, tiek moterims;
  • Hetero-romantikas – žmogus, jaučiantis romantiškus jausmus priešingai lyčiai;
  • Homo-romantikas – žmogus, jaučiantis romantiškus jausmus tai pačiai lyčiai;
  • Pan-romantikas – žmogus, jaučiantis romantiškus jausmus visiems asmenims, nepriklausomai nuo jų seksualinės orientacijos ir lyties.

Biseksualas – asmuo, kuris gali jausti fizinę, romantinę ir/ar emocinę trauką tai pačiai ir priešingai lyčiai. Žinomi biseksualai – Angelina Jolie, Kristen Stewart, Amber Heard. Vyrai taip pat gali būti biseksualūs.

Šiuolaikinėje kultūroje biseksualios moterys daug labiau priimtinos, nei biseksualūs vyrai. Moteriai leidžiama permiegoti su kita moterimi ir tai nėra stipriai stigmatizuojama, tačiau vyru tarpe tai iki šiol yra tabu. Patriarchalinei visuomenės daliai daug sunkiau priimti vyrų seksualinę orientaciją.

Variacijos:

Biseksualumas gali tapti tikru iššūkiu tiek vyrams, tiek ir moterims. Kyla nemažai nesusipratimų tarp LGBT bendruomenės ir likusios visuomenės dalies.

Kartais biseksualūs asmenys įgauna nepagrįstą nepadorią reputaciją. Taip pat, dažnai pasitaiko nuomonė, jog biseksualai iš tiesų yra dar neapsisprendę homoseksualai. Tačiau kartais homoseksualai taip pats spaudžia biseksualius asmenis, kad jie pasirinktų, kas jie tokie. Taip nutinka dėl įsisenėjusių stereotipų bei homoseksualių asmenų patiriamo spaudimo iš visuomenės.

Dažnai žmonės linkę lyginti (pavyzdžiui, gėjus ar ne, moteris ar vyras, juodaodis ar baltaodis), todėl biseksualumą dažnai sunku suprasti ir priimti.

Tačiau, juk galite mėgti ir du skirtingus dalykus, tiesa? Galite mėgti The Beatles ir The Rolling Stones, gali patikti ir šunys, ir katės, reiškia, gali patikti ir vyrai, ir moterys.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras