Ką reiškia būti panromantišku?

Female_Roller_Skates_City-1200x628-Facebook.jpg
 
Panromantikus gali traukti tiek heteroseksualūs, tiek homoseksualūs santykiai. Taip pat juos domina ir fiziniai, ir emociniai santykiai. Skaitykite toliau ir sužinosite viską apie šį terminą.

Kas yra panromantikas? Ką reiškia būti panromantiku?

Žmones, kurie identifikuoja save kaip panromantikus, romantiškai traukia visų lyčių žmonės (tos pačios lyties, priešingos lyties, transeksualai ir t.t.). Panromantikų romantinių interesų paletė labai plati.

Ar panromantikai skiriasi nuo panseksualų?

Taip, žinoma. Panseksualūs žmonės yra labiau suinteresuoti seksualiniu ryšiu, tačiau jiems nėra būtinas emocinis ryšys. Panromantikams daug labiau rūpi intymumas, kurį kuria kartu su savo partneriu, seksualinis ryšys jiems lieka antrame plane.

Seksualinis potraukis priklauso nuo seksualinės aistros žmogui, o romantinė trauka priklauso nuo noro intymumui ir emociniam ryšiui santykiuose. Be to, panromantiškas žmogus turi sugebėjimą patirti aistrą intymumui ir emociniam ryšiui, nepaisant partnerio lyties.

Labai svarbu prisiminti, kad buvimas panromantiku nebūtinai reiškia, kad žmogus jaučia aistrą taip pat visoms lytims ir tai tikrai nereiškia, kad žmogus jaučia seksualinį potraukį visoms lytims. Štai kuo skiriasi panromantikai nuo panseksualių žmonių.

Ką reiškia būti „panromantiku demiseksualu“?

Panromantikus dažnai painioja su demiseksualais. Demiseksualams reikia emocinio ryšio tam, kad jaustų fizinį ir seksualinį potraukį.

Tam, kad būtumėte panromantišku demiseksualu jums reikėtų romantinių ar seksualinių santykių su bet kokios lyties partneriu ir turėtumėte tikėti, kad jums reikia gilaus romantinio ir emocinio ryšio tam, kad jaustumėte partneriui seksualinį potraukį. Panromantinę dalį sudaro tas emocinis ryšys, kuris reikalingas seksualiniam potraukiui.

Prisiminkite, kad panromantiški demiseksualai automatiškai netampa panseksualais. Pavyzdžiui, galite būti žmogus, kuris sakosi esąs panromantiku, demi – homoseksualu, o tai reiškia, kad patiriate romantinį potraukį bet kokiai lyčiai, tačiau seksualinį potraukį jaučiate tik tos pačios lyties žmogui, su kuriuo suformavote emocinį ryšį.

Ar aseksualus žmogus gali būti panromantiku?

Taip! Aseksualus žmogus gali būti panromantiku, patirdamas emocinį ryšį ir intymumą be seksualinių santykių. Tai taip pat dažnai vadinama atsidavusia draugyste.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras