Vibratoriaus evoliucija: nuo akmens amžiaus iki šių dienų

the-vibrator-play-2_606.jpg
 
Pirmųjų vibratorių paskirtis buvo medicininė. Pritvirtintas falas prie tam tikrų mechanizmų buvo plačiai naudojamas medicinoje ir SPA centruose. Jais buvo gydomos moterų isterijos ir panikos priepuoliai.

Pirmajam akmeniniam falui yra 28 tūkstančiai metų. Jis buvo rastas Vokietijoje, netoli Ulm miesto. Tai 20 cm ilgio falas.

Akmens amžių keitė bronza, tad ir vadinamieji dildo tobulėjo. Bronziniai dildo buvo populiarūs Egipte. Nors  jais galėjo save pamaloninti tikrai ne kiekviena moteris. Tarp paprastų moterų buvo populiarūs ir kitokie savęs patenkinimo būdai: į susuktus papirusus buvo prileidžiama vabzdžių ir skruzdžių. Vaikštantys gyviai papiruso vamzdyje sukeldavo  vibraciją. Tuo, kuo puikiausiai pasinaudodavo Egipto moterys. 

Prabangos ženklu Egipte buvo laikomi mediniai dildo apvilkti oda. Tokie sekso žaislai buvo eksportuojami ir į kitas pasaulio šalis. Taip pat tarp moterų buvo populiaru naudoti stiklinius dildo buteliukus su šiltu ožkos pienu viduje. Juos silpnoji lytis naudodavo klitoriaus stimuliacijai.


Senovės graikų gyventojos taip pat mėgo sekso žaislus. Merginoms patiko vadinamieji olisbom (olisbo)

Kleopatra ir kitos to meto damos naudojo tokius žaislus siekiant malonumo, tačiau po dviejų tūkstančių metų, dildo - vibratorius buvo geriau žinoma kaip priemonė medicinoje.

Ketvirtame mūsų eros amžiuje, moterys, kurios skūsdavosi pilvo skausmais, pasunkėjusiu kvėpavimu, blyškumu, nervingumu, nemiga, pagausėjusiomis makšties išskyromis buvo gydomos nuo isterijos. To metu gydytojai ir filosofai sutiko, kad bene vienintelis gydymas tokiu atveju  - mediniai dildo, daržovės ar pirštai. Šį gydymą taip pat gydytojai skirdavo vienuolėms, o vedę,  šiuo metodu turėdavo patys gydyti savo žmonas.

Viduramžiais, minėti simptomai ir negalavimai buvo laikomi ne liga, o raganavimo ženklu. Išeitis viena - egzorcizmas ir sudeginimas ant laužo.

Vėliau, 16 - 17 amžiuje vėl buvo grįžta prie isterijos gydymo minėtais metodais. Tačiau technologijos šiek tiek patobulėjo ir moters lytiniai organai buvo dezinfekuojami. Moters turėdavo atsitūpti virš garų su įvairiais aliejais, o į jos makštį būdavo įkišamas tuščiaviduris  dildo su specialiomis skylutėmis.


Nors seksas  buvo didelė nuodėme, Renesanso paveikslai byloja, kad šiame amžiuje vadinamieji dildo vertė gyventi labai nuodėmingą gyvenimą.

18 amžiuje viskas pasikeitė iš esmės. Jokių gydymo būdu įvairiausiais dildo (išskyrus penį). Ankstesni gydymo metodai buvo pripažinti kaip kenksmingi moters sveikatai. Masturbacija anuomet buvo laikoma nuodėme. Tačiau "isterijos" niekur nedingdavo ir ištekėjusioms moterys turėdavo aktyviai ir dažnai jodinėti ant vyro, nes anot to meto gydytojų, intensyvus dubens darbas turėjo padėti kenčiančioms pacientėms. 

Vėliau, Anglijoje, įvairios medicinos įstaigos "sergančioms" pacientėms pradėjo taikyti hidroterapinį gydymą, kai nukreipta vandens srovė aktyviai stimuliuodavo klitorį. Tokia terapija sulaukė žaibiško populiarumo.  

Tačiau, 19 amžiuje prie isterijos gydymo būdų buvo grįžta  su entuziazmu. 1869 metais Švedijos išradėjas George Taylor užpatentavo pirmąją mašiną, skirtą isterijos gydymui. Pacientės turėdavo atsigulti ant stalo veidu žemyn, o lytinius moters organus "apdorodavo" speciali mašina su pritvirtinta "lazdele", kuri suteikdavo 7000 vibracijų per minutę. Išradimo variklis įsijungdavo pedalo minimo principu. Išradimas greit tapo populiarus SPA klinikose. Ir moterys drąsiai išbandydavo tokį gydymą bei likdavo juo patenkintos ir "gydydavosi"  pakartotinai.

Pirmoji mechaninė sekso mašina  ir dabartinė, valdoma  pultu sekso  mašina 
 

Labai panašios sekso mašinos  yra naudojamos ir šiomis dienomis. Žinoma, jų paskirtis tikrai ne medicininė.

1880 Didžiosios Britanijos fizikas Weiss sukūrė pirmąjį elektromechaninį vibratorių. Vėliau  šis vibratorius buvo patobulintas, papildant jį baterija. Ir šį į vibratorių drąsiai galime vadinti moterų seksualinio pasitenkinimo laimėjimu.

              Devyniolikto amžiaus pradžioje, vibratoriai nušlavė visą pasaulį - jie buvo gaminami su savarankišku mechanizmu arba kaip                                         priedas prie įvairių buities prietaisų.

Vėliau vibratoriai tik tobulėjo. 1917 metais JAV išpopuliarėjo galingi vibratoriai. Jį buvo galima tvirtinti prie dulkių siurblio ar siuvimo mašinos, o pirmasis erotonis filmas "Vienuolės istorija" su tokiu žaisliuku buvo nufilmuotas  1920 metais. Pagrindinė  scenarijaus mintis buvo ta, kad šis išradimas nėra skirtas gydymui.Tad tokie vibratoriai greit dingo iš vaisinių lentynų. Nors niekas nesiginčys,  kad šis sekso žaislas  kuo puikiausiai kovoja su stresu.


www.suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras