Viskas, ką norite žinoti apie “bučinių žymes”

original(6).jpg
 
Greičiausiai, esate girdėję, o gal net patys darėte ar turėjote, bučinių žymes, dar kitaip “nasosą”. Tokios žymės atsiranda tada, kai žmogus čiulpia odą iki tol, kol trūksta kapiliarai, esantys odoje, atsiranda kraujosruva.

Tačiau tokia kraujosruva nuo guzo, atsiradusio dėl smūgio, skiriasi tuo, jog tai yra susiję su seksu ir seksualumu. Dažniausiai tokia žymė atsiranda iš aistros ir jos turėtojui nerūpi, kad kas pamatys, tiesą pasakius, žymės turėtojas netgi nori, kad visi matytų. Tačiau tai taip pat gali sukelti gėdos jausmą, pavyzdžiui, neblaivus pasiglamonėjote su kažkuo, o tas kažkas paliko jums žymę kakle - greičiausiai norėsite paslėpti bučinio žyme po aukšta apykakle, tiesa? Be to, dėl tam tikrų visuomenės normų, moteris gali pasijusti poreikį slėpti tokią žymę, nes aplinkiniai gali imti smerkti seksualinį aktyvumą (ypatingai paauglių tarpe).

Kai kuriais atvejais, bučinių žymės stigmatizuojamos suaugusioms moterims, kadangi tokios žymės primena mokyklos ar universiteto laikų seksualinio aktyvumo periodą. Kai kurie sako, jog moterims turėti tokią žymę yra neprofesionalumo ženklas, o tai yra gana įdomu, nes žmonės į darbą ateina su įvairios kilmės kraujosruvomis. Taigi, esame labiau linkę teisti moteris, kurios aistringai bučiuojasi.

Jei karšti nakties bučiniai pavirs purpurinėmis žymėmis ant jūsų kūno, nesijaudinkite ir nepulkite į paniką. Gal būt, tai neatrodo labai gražiai, tačiau dėl to neturite jausti jokios gėdos. Žinoma, galite susilaukti keistų žvilgsnių darbe, dėvėdami šalikėlį gegužės viduryje, na ir kas? Jūs linksminotės, o dabar turite bučinio žymę ir tai yra nieko kito, o tik jūsų reikalas.

Kaip atsiranda bučinio žymė:

1. Kadangi neįsivaizduojate, ar žmogus, kuriam žadate palikti žymę, nori jos matomoje vietoje, būtinai jo atsiklauskite. 

2. Jei jūsų partneriui patinka ši idėja, tačiau jis norėtų turėti galimybę paslėpti žymę, taikykitės žemiau kaklo.

3. Lūpomis suformuokite raidę O, prispauskite lūpas prie partnerio odos ir čiulpkite kelias sekundes, o jei norite palikti tamsią kraujosruvą – čiulpkite 20-30 sekundžių. Žinoma, jei partneris nenori tamsios dėmes ar jam nepatinka jausmas – sustokite!

4. Rizika, kad bučinio žymė pridarys bėdos, žinoma, labai maža, tačiau ji vis tiek išlieka. Tokios žymės gali būti pavojingos, jei spaudimas daromas ties miego arterija. Per didelis spaudimas gali pažeisti kraujagyslę, susidarys mažytis krežulys, kuris užkimš arteriją ir ji gali sprogti.

Kaip paslėpti ar atsikratyti žymės:

1. Šaltas kompresas gali padėti panaikinti šviežią bučinio žymę.

2. Jei norite paslėpti žymę, galite tai padaryti naudodami kosmetines priemones.

3. Arba tiesiog palaukite, kol žymė išnyks laikui bėgant.

Bučinių žymės gali būti padarytos daugybėje kūno vietų, tačiau pačios populiariausios – krūtinės ir kaklo zonose. Tokių žymių gijimo laikas priklauso nuo to, kurioje vietoje vietoje ji yra (kuo daugiau toje vietoje kraujagyslių, tuo ilgiau užtruks, kol žymė pranyks). Kitaip tariant, kraujo tekėjimas iš pažeistų kapiliarų sukelia spalvinius pakitimus odoje, o kuo daugiau kapiliarų toje vietoje, tuo ilgiau užtruks žymei pranykti. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras