11 klaidingų įsitikinimų apie vulvą, kuriuos turime paneigti tuojau pat

a-woman-holding-a-heart.jpg
 
Yra labai daug nepagrįstos informacijos, ypač kalbant apie reprodukcinę sveikatą. To rezultatas – atsiranda daug nesusipratimų ir mitų, kuriuos sužinome mokykloje ar žurnaluose. Taigi, atėjo laikas paneigti visus šiuos mitus ir paskleisti gerą ir tikrą žodį apie reprodukcijos organus.

Visų pirma, svarbu prisiminti, jog nėra jokio gero ar blogo būdo turėti vulvą. Vulvos būna įvairių dydžių ir formų, visai kaip nosys ar ausys. Norma tiesiog neegzistuoja.

Vulva gali keistis dėl genetikos ir audinių lankstumo, dėl nėštumo ir kai kurių dermatologinių susirgimų. Be to, kai estrogeno ima mažėti menopauzės metu, mažėja ir jūsų vulva bei klitoris. Tačiau masturbacija vulvos dydžiui įtakos nedaro. Tačiau prisiminkite, jūsų vulva yra nuostabi, kad ir kaip ji atrodo.

Vulvos pažinimas ir supratimas, kas yra normalu ir sveika jums, yra svarbi ir asmeninė patirtis. Toliau skaitykite, ką žmonės dažnai mano apie moteriškus lytinius organus, tačiau pasirodo, jog tai visiškas melas.

1. Vulva ir vagina yra vienas ir tas pats

Labai dažnai manoma, kad vulva ir vagina yra vienas ir tas pats. 

Dažnai žmonės mini vaginą, kai nori pasakyti ką nors apie moteriškas genitalijas. Tačiau, vaginos pamatyti negalite be ginekologo įrankių pagalbos, nes ji yra kūno viduje.

Kai kalba eina apie dalis, kurios matosi išorėje, tada aišku, jog kalbama apie vulvą – tai išorinės lytinės lūpos, vidinės lytinės lūpos, klitoris, šlaplė ir vaginos prieigos.

Vagina – vidinis kanalas, kuris jungia vulvą su gimdos kakleliu ir gimda.

2. Vulva iš esmės purvina ir skleidžia kvapą

Taip, plauti išorinę vulvos dalį puiku su bekvapiu muilu. Tačiau vulvai nereikia jokių ypatingų prausiklių tam, kad atsikratytumėte kvapo.

Mūsų kūnai pasižymi natūraliu kvapu, o agresyvūs prausikliai gali jam pakenkti ir sukelti sudirgimą.

3. Visos vulvos turi atrodyti „pagal standartą“

Mintis, jog vulva turi atrodyti „pagal standartą“, yra visiškas mitas, kuris iš dalies atsirado, dėl to, ką dažnai rodo porno filmuose. Realybėje vulvos tokios pat skirtingos kaip ir pirštų antspaudai.

4. Tik moterys turi vulvas

Visiška netiesa ir tą reikėtų įsiminti – visi, gimę moterimi turi vulvą, tačiau tai nebūtinai reiškia, jog žmogus indentifikuojamas kaip moteris.

5. Vulvos dydis nelemia vaginos dydžio

Šis mitas taip pat parodo, kaip mažai žinome apie anatomiją. Žinant tai, jog vulva ir vagina yra du skirtingi dalykai, vulvos dydis nebūtinai indikuoja ką nors apie vaginą. Pavyzdžiui, didesnės lytinės lūpos nereiškia, kad ir vaginos kanalas bus didelis.

6. Nuo vulvos nepriklauso susijaudinimo lygis

Žmonės dažnai mano, jog vagina ir klitoris vaidina svarbiausius vaidmenis moters susijaudinimui, tačiau visa vulva yra jautri prisilietimui ir vibracijai. Taigi, visa zona yra jautri ir vaidina atitinkamą vaidmenį sekso žaidimuose.

7. Visos lytinės ligos matomos ant vulvos

Ne visos LPL pasižymi kokiais nors simptomais. Taigi, vulvos savininkai ne visada žino, ar yra užsikrėtę LPL.

8. Aptempti drabužiai sukelia skausmą

Yra toks gandas, jog aptempti drabužiai sukelia skausmą vulvai. Daugybė moterų dėvi aptemptus drabužius ir nejaučia jokio skausmo. Tačiau, galiausiai, tik jūs žinote, kas geriausia jūsų kūnui.

9. Šaltas oras neigiamai veikia vulvą

Neegzistuoja jokia žiemos/vasaros vulva. Tačiau, kai kurie tikrai mano, jog šaltas oras neigiamai veikia genitalijas, o tai visiškas melas. Patikėkite mumis, jūsų genitalijos yra puikiai apsaugotos nuo bet kokių oro sąlygų, o vulvai tikrai nereikia megztinio.

10. Bikini zonos plaukai turi būti šalinami

Šie plaukeliai, kaip ir kiti plaukeliai ant mūsų kūnų, turi paskirtį – jie apsaugo vaginą, išlaikydami sveiką ir tinkamą vulvos odos mikrobiomą. 

Jei norite, galite juos šalinti, tačiau būtų geriausia, jei tuos plaukus paliktumėte ten, kur jie ir turi būti. Tačiau, kaip minėjome, tai jūsų vulva, reiškia ir sprendimas priklauso tik jums.

11. Vulvos kontaktas su infekuota oda, negali baigtis LPL

Daugelis mano, jog prezervatyvai neapsaugo nuo visų LPL. Kontaktas su infekuota oda, gali perduoti herpio ar žmogaus papilomos virusą, taip pat sifilį ir kitas ligas. Seksualinis kontaktas ar aktas gali baigtis ligų perdavimu. Taigi, bus geriausia, jei jūs ir partneris pasitikrinsite dėl LPL, prieš pradėdami lytiškai santykiauti.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras