5 priežastys, kodėl moteris nežino, kad yra nėščia

foods-to-avoid-during-pregnancy-1296x728-feature.jpg
 
Kad ir kaip moterys nemėgsta savo mėnesinių, bent jau kas mėnesį gauna patvirtinimą, kad nėra nėščios. Juk mintis apie neplanuotą nėštumą gąsdina. Tačiau, kai kurios tiesiog nežino, kad laukiasi.

Pavyzdžiui, moterys gali sumaišyti “tepliojimą”, kuris būdingas nėštumui su mėnesinėmis ir tai dažnai pasitaikantis dalykas. O neigiamas nėštumo testas ne visada reiškia, kad  nesilaukiate. Ir nors labai svarbu apie tai žinoti, nenorime jūsų gąsdinti ir sukelti jums paranoją. Bet jei jūsų ciklas pakito, įtariate nėštumą, turėtumėte susisiekti su gydytoju.

1. Moterys supainioja lengva tepimą su mėnesinėmis

Kraujavimas per pirmą nėštumo trimestrą pasitaiko maždaug trečdaliui moterų. Taigi, jei nėštumas nežinomas, moterys kartais sumaišo šį kraujavimą su menstruacijomis. Todėl, jei moteris patiria nereguliarų vaginalinį kraujavimą, turi būti įtariamas nėštumas. Ir nors techniškai neįmanoma, kad menstruacijos pasirodytų nėštumo metu, daug moterų patiria tepliojimą ir sumaišo tai su mėnesinėmis. 

2. Menstruacijos ir taip nebūna reguliarios, o moteris yra pripratusi, kad keli mėnesiai be jų yra normalu

Viskas, pradedant stresu, baigiant per dideliu aktyvumu ir įvairiomis ligomis gali sukelti nereguliarias mėnesines. 

3. Moteris mano, kad yra nevaisinga

Kai kurios ligos ir būklės sukelia moterų nevaisingumą, todėl moteris, kuriai diagnozuota tokia liga žino, kad jai pastoti yra ypač sunku. Suprantama, kodėl tokia moteris mano, kad yra nevaisinga. Be to, kai kurios ligos gali sukelti svorio padidėjimą, aknę ir nereguliarias mėnesines, o tai yra dažni nėštumo požymiai, todėl tai yra tiesiog supainiojama.

4. Neauga svoris ir nėra jokių kitų nėštumo požymių

Nors daugeliui moterų galiausiai atsiranda nėštumo požymiai, kai kurios tiesiog nepriauga svorio ir joms nepasireiškia jokie kiti tipiniai nėštumo požymiai. Kai kurioms moterims pilvukas nesimato net iki antrojo trimestro. Galiausiai, žinoma, tai tampa matoma. Ir nors tai pasitaiko nedažnai, tačiau kai kurioms tikrai sunku priaugti svorio nėštumo metu dėl įvairių priežasčių, pradedant metabolizmo problemomis, baigiant apetito praradimu dėl rytinio pykinimo. 

5. Kartais hCG lygis kraujyje gali būti per mažas, kad nėštumo testas rodytų teigiamą rezultatą

HCG yra nėštumo hormonas, kuris leidžia nustatyti nėštumą. HCG yra būtinas sveikam nėštumui, o šio hormono galima aptikti tiek šlapime, tiek kraujyje, kai moteris laukiasi, be to, jis gana greitai ima kilti po apvaisinimo. Jei neprasidėjo mėnesinės, maždaug tuo metu hCG lygis nėščios moters organizme turi būti 100 mlU/mL. Paprasti namų naudojimo nėštumo testai gali parodyti nėštumą, kai hCG lygis yra 20 mlU/ml, o kraujo tyrimas gali parodyti hCG lygį mažesnė, nei 5mlU/ml. Anksčiausiai aptikti hCG galima maždaug praėjos 8-10 dienų po apvaisinimo, o esant sveikam nėštumui šio hormono lygis kyla net iki 50% kas antrą dieną. Taigi, nors paprastas buitinis nėštumo testas negali aptikti labai labai ankstyvo nėštumo, hormonas hCG turi kilti neprasidėjus mėnesinėms.

Tačiau retais atvejais hCG lygis gali būti toks didelis, kad suardo nėštumo testo mechanizmus ir jis rodo neigiamą rezultatą. Tai dažnai nutinka esant negimdiniam nėštumui.

Pabaigai norime pasakyti, kad neturėtumėte smerkti tų, kurios neįtaria, jog laukiasi. Tai nereiškia, kad jos nepažįsta savo kūno ar yra neišmanėlės. Ir jei manote, kad galite būti nėščia, apsilankykite pas gydytoją ir įsitikinkite.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras