5 ženklai, jog turėtumėte keisti kontracepcijos metodą

Birth-Control-Quiz-shutterstock_298472477.jpg
 
Ar žinojote, jog odoje atsispindi kiekvienas hormoninis pokytis, įvykstantis mūsų organizme? Hormonų pusiausvyra kūne keičiasi nuolat. Kai taip nutinka (taip gali nutikti be akivaizdžios priežasties, arba, pavyzdžiui, dėl nėštumo), kontracepcijos metodas irgi turėtų keistis.

Žmonės išbando maždaug tris skirtingus kontracepcijos būdus per gyvenimą, maždaug trečdalis žmonių išbando penkis ar daugiau būdų. Tai, jog egzistuoja daugybė būdų apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo leidžia rinktis tai, kas labiausiai tinka kiekvienam individualiai. Žinoma, rekomenduojame pasitarti su savo gydytoju, kaip ir prieš keičiant bet kokius kitus medikamentus. Taigi, pateiksime 5 ženklus, kurie rodo, jog atėjo laikas apsvarstyti galimybę pakeisti kontracepciją.

1. Pasireiškia erzinantys šalutiniai poveikiai

Jei gydytojas paskyrė jums hormoninės kontracepcijos metodą, turėtumėte leisti kūnui prie tokio būdo šiek tiek priprasti. Greičiausiai, prireiks kelių menstruacijų ciklų, taigi, prireiks kelių pakelių tablečių, kelių mėnesių su nauja spirale, ar pleistru. Tačiau, jei praėjus keliems mėnesiams nesate patenkinta tokiu metodu ir norite jį keisti ar nutraukti, pasitarkite su gydytoju.

Tai nereiškia, jog apsilankysite pas gydytoją jau nutraukus kontracepciją, nes tai gali padidinti riziką neplanuotam nėštumui. Kai suplanuosite vizitą pas gydytoją, būkite pasiruošusi ir aiškiai žinokite, kokius šalutinius poveikius jums sukelia kontracepcijos metodas: kada jaučiate šalutinį poveikį ir kodėl jis jums sukelia problemų. Problemos sprendimas gali būti paprastas – prireiks tik pakeisti vartojamų tablečių ir pleistro stiprumą.

2. Pradėjote naują darbą

Darbo grafiko pasikeitimas gali turėti įtakos, ypač, jei pripratote gerti po piliulę kas vakarą, o pasikeitus darbui imate pamiršti išgerti kontraceptinę tabletę laiku. Tokiu atveju, reikėtų pakeisti kontracepcijos metodą į tokį, kuris nereikalauja kasdienio tikslumo. Jūsų gyvenimo būdas yra pagrindinis faktorius, pagal kurį turite rinktis kontracepcijos metodą. Būkite atvira su savo gydytoju (ir savimi) ir, jei būdas, kuris reikalauja pastovumo ir tikslumo jums nebetinka, pasirinkite implantą ar spiralę. Gyvenimas taps daug paprastesnis.  

3. Pasikeitė jūsų santykių statusas

Jei nuo monogaminių santykių pereinate prie miegojimo su kitais žmonėmis, turėtumėte į tai atsižvelgti ir renkantis kontracepcijos metodą ir pasirinkti tokį, kuris ne tik apsaugotų nuo neplanuoto pastojimo, bet ir nuo lytiškai plintančių ligų. Tai galėtų būti įprasti arba vidiniai prezervatyvai. Arba, jei lytiškai santykiaujate tik su vienu žmogumi (kuris taip pat santykiauja tik su jumis), galite atsisakyti prezervatyvų, kai abu būsite pasitikrinę dėl LPL. O tada galėsite rinktis tokį metodą, kuris jums labiausiai tinka.

4. Jūsų menstruacinis ciklas neįprastai pakito

Gali būti, jog tabletės, kurias vartojate, sukelia vidurio ciklo tepimą, arba dėl jūsų viduje esančios spiralės priaugote svorio. Nepriklausomai nuo jūsų nusiskundimų, jūsų ciklas tiesiogiai susijęs su pasirinktu kontracepcijos metodu. O jei norite pokyčių menstruacijose, turite pakeisti kontracepciją.

5. Persikėlėte gyventi į kitą miestą ar šalį

Nemaloni realybė yra ta, jog kai kuriuose miestuose ir, juo labiau, šalyse, tam tikri kontracepcijos būdai yra populiaresni ir lengviau prieinami nei kiti. Jei gyvenate didmiestyje, greičiausiai, jums prieinama daugelis kontracepcijos metodų, tačiau, jei gyvenate miestelyje, kuriame nėra vaistinės ar gydytojo kabineto, toks metodas kaip spiralė ar implantas jums tiks labiau.

Bet kada, kai patiriate didelius pasikeitimus gyvenime (keičiate darbą, keičiasi santykių statusas ir t.t.), turėtumėte apsvarstyti ir kontracepcijos metodo tinkamumą jūsų naujam gyvenimo būdui. Taip pat, norime pridurti, jog žmonės dažnai keičia kontracepciją ne tik gyvenimo eigoje, bet ir nepraėjus nei metams nuo kontraceptikų skyrimo. Nėra jokių taisyklių, nustatančių kaip dažnai galite tą keisti, o jei jūsų gydytojas mano kitaip, pabandykite kreiptis į kitą mediką. Galų gale, pasirinktas kontracepcijos būdas turi tik apsaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo ir nieko daugiau. Jei jūsų kontracepcija to neužtikrina, nieko blogo nenutiks, jei pasidomėsite ir kitais metodais.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras