6 geri dalykai, kuriuos privalote padaryti dėl savo makšties

11212.jpg
 
Meilė sau - tai visai nereiškia, kad turite valandų valandas stovėti prieš veidrodį ir sakyti: "Kokia aš graži ir seksuali". Tai reiškia, rūpintis savo sveikata ir gerbti savo kūną.

1. Dėvėkite medvilninius apatinius ar apatinį trikotažą su medvilniniu įsiuvu. Medvilnė sugeria drėgmę, todėl sumažėja ir kenksmingų mikrobų kolonizacija intymioje vietoje.
 

2. Praktikuokite tik saugų seksą. Prezervatyvų naudojimas sumažina riziką LPL plitimui. Viena labiausiai paplitusių infekcijų -  papilomos virusas, kuris yra viena pagrindinių priežasčių, sukeliančių gimdos kaklelio vėžį.


3. Naudokite lubrikantą, jei kenčiate nuo makšties sausumo. Sausas seksas ne tik nėra malonus, tačiau mylintis nesant sudrėkusiai vaginai, rizikuojama pažeisti makšties gleivinę. Pro makšties sienelių įtrūkimus lengviau patenka mikrobai, kas sukelia įpačių įvairiausių infekcijų atsiradimą.


 

4. Makšties dezinfekavimui ir dažnam plovimui NE. Kai kurios moterys mano, kad dažnas makšties plovimas padeda apsisaugoti nuo infekcijų, todėl net naudoja kalio permanganato  voneles. Tokios priemonės ne tik nerekomenduotinos, bet ir giežtai draudžiamos medikų. Tam neskirti dezinfekciniai tirpalai gali negrįžtamai pažeisti makšties gleivinę. Makštį pakanka nuprausti 3 – 4 kartus per savaitę, naudojant specialias  intymios higienos priemones arba dažniau apsiplaukite išorinius lytinius organus po šiltu vandeniu.5. Įspėkite vyrą, kad visada naudotų naują prezervatyvą, jei nutarė po analinio sekso pamaloninti jūsų vaginą. 

6. Net ir sveikoms moterims, bent kartą per metus rekomenduojama apsilankyti pas ginekologą. Kai kurie gydytojai stebisi, kodėl jos taip dažnai lankosi pas juos. Tačiau geriau ateiti dažniau, negu praleisti  sveikatos problemas.


Būti gražiai, tai ne tik rūpintis savo išvaizda, puoselėti plaukus ar  deramai prižiūrėti  veido odą. Šiuo atveju, gal ir nuskambės kiek paradoksaliai, grožis prasideda iš vidaus. Rūpinkitės savo seksualine sveikata ir būkite sveikos!


www.suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras