7 auksinės intymios higienos taisyklės

moteris-ginekologija-71787310.jpg
 
Intymios higienos - moterys mokomos nuo pat vaikystės. Intymių lytinių organų švara ir moters sveikata, tai du neatsiejami dalykai, o praleistos "smulkmenos" gali sukelti rimtas ginekologines ligas, tokias kaip nesibaigiančios infekcijos ir makšties disbakteriozė.

Kelios paprastos, tačiau labai svarbios taisyklės gali padėti išvengti daugelio problemų....

Plauti bent du kartus į dieną

Nors mokslininkai ištyrė, kad makštis natūraliai išsivalo savaime, tačiau nevertėtų pamiršti prausti intymios vietelės bent du kartus per parą. Atkreipkite dėmesį į šią taisyklę ypač  tada, kada nešiojate sintetines kelnaites, naudojate cheminius dirgiklius (pavyzdžiui, neekologiškus skalbimo miltelius), lankote baseiną, kenčiate nuo estrogenų trūkumo ar grybelinės infekcijos. Esant nepalankioms makščiai sąlygoms, mikroorganizmai pradeda daugintis greičiau, todėl kiekvieną rytą ir vakarą svarbu nusiprausti šiltu vandeniu išorinius lyties organus tam, kad mikrobai nepatektų į makšties vidų ir nesukeltų natūralios makšties mikrofloros disbalanso. Menstruacijų metu apsiprausti reikėtų kiek įmanoma dažniau.

Vaistažoles naudokite tik tada, kada reikia

Medetkų ir ramunėlių vonelės padeda efektyviai kovoti su įvairios kilmės infekcijomis, tačiau jokiu būdu nenaudokite šių vaistažolių vonelių profilaktiškai. Taip tik išplausite natūralią makšties mikroflorą ir pakeisite makšties Ph, tad grybeliai ir bakterijos tik dar sparčiau dauginsis.

Muilui ir dušo želei NE

Muilas ar dušo želė turi šarminį PH ir dėl šios priežasties gali sutrikti makšties natūrali mikroflora. Tad geriau rinktis tam skirtus intymios higienos prausiklius. Geriau rinktis mažiau aromatingas, be įvairių priedų priemones.

Teisinga valymosi ir prausimosi kryptis

Vyrams nėra jokio skirtumo kuriame kryptimi praustis ir šluostytis. Tačiau moterims net gi labai svarbu,  kaip tai daryti. Negalima valyti išangės, šlaplės  kryptimi, jog mikroorganizmai nepatektų į makštį. 

Tinkamas įklotų pasirinkimas ir naudojimas

Įklotai tikrai sukelia komforto jausmą. Tačiau nereikėtų prie jų priprasti. Jei įmanoma nedėvėkite jų kiekvieną dieną ir derėtų atminti, kad įklotą būtina pasikeisti kas 3-4 valandas. Svarbu, kad higieniniai įklotai gerai sugertų drėgmę, o jų paviršius būtų porėtas ir pakankamai minkštas. Įklotai neturėtų kelti niežulio ar kitų nepatogumų, tad svarbu atrasti tokius, kurie nesukeltų alergijos.

Tinkami apatiniai

Sintetinių apatinių dėvėjimas neleidžia odai kvėpuoti, todėl gali imti varginti įvairios problemos. Žinoma, tikrai nieko blogo neatsitiks jei ypatingomis progomis užsidėsite itin seksualius apatinius, tačiau kasdieniam dėvėjimui geriau rinktis natūralios medžiagos apatinį trikotažą.

Laikantis visų šių paprastų taisyklių, moteris bus sveika ir galės išvengti daugelio moteriškų problemų, susijusių su natūralios makšties mikrofloros disbalansu  ir infekciniais susirgimais.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras