7 kontracepcijos mitai, kuriais vyrai tiki

 
Nors naujai gyvybei sukurti reikia spermos ir kiaušinėlio, kontracepcija vis dar dažnai lieka moters atsakomybe, o vyrai tiki įvairiais mitais, susijusiais su ja. Pasak 2018 – aisiais atliktos apklausos, 57% apklaustų moterų manė, kad jos vienos rūpinasi kontracepcija, o 39% teigė, kad tai abiejų partnerių atsakomybė.

Kai kurie mitai apie kontracepciją kyla iš žmonių asmeninės patirties. Iš dalies tai gali būti ir tiesa, tačiau dažnai tai netinka tam tikroms situacijoms. Edukacija ir informacijos skleidimas padeda paneigti įsisenėjusius mitus. 

Dėl to, kad daugelis mano, jog kontracepcija yra moterų reikalas, daug vyrų išties mažai žino apie įvairius kontracepcijos būdus. Kokie galimi pasirinkimai? Kaip jie veikia? Koks jų efektyvumas? Pasak apklausos, kurioje buvo apklausta 1000 vyrų JAV, labai maža dalis vyrų gali atsakyti į šiuos klausimus. 

Taigi, laikas apžvelgti 7 mitus, susijusius su kontracepcija, kuriais tiki vyrai.

1. Kontracepciją galima įsigyti be recepto

52% vyrų mano, kad kontraceptikų įsigijimui nereikia recepto arba nežino, kad jo reikia. Visos kontracepcijos formos, išskyrus prezervatyvus ir skubios kontracepcijos piliulę, reikalauja gydytojo recepto. Taigi, tabletėms, pleistrui, spiralei, implantui ir diafragmai reikia vizito pas gydytoją.

2. Skubios kontracepcijos piliulė yra “aborto piliulė”

Dėl blogos informacijos, kurią skleidžia prieš šį kontracepcijos būdą nusistatę aktyvistai ir politikai, skubios kontracepcijos piliulė nėra gerai suprantama daugumos žmonių. O apklausa rodo, kad 32% vyrų, mano, kad ši piliulė sukelia abortą.

Skubi kontracepcija nėra tas pats kas aborto piliulė. Tai kitoks vaistas, kuris veikia kitokiu būdu ir kitokiam tikslui.

Hormoninė skubios kontracepcijos piliulė visų pirmą blokuoja ovuliaciją. Tačiau, jei moteris jau laukiasi, toks kontracepcijos būdas neturės jokio poveikio, nes jis sukurtas nutraukti ovuliaciją, kuri jau įvyko. Taip pat šis metodas neturi jokios įtakos nėštumui.

Tačiau “aborto piliulė”, kuri formaliai vadinama “vaistiniu abortu” veikia apvaisintą ir jau gimdoje įsitvirtinusį kiaušinėlį. Skirtumas tas, kad hormoninės kontracepcijos piliulė sustabdo nėštumą, o aborto piliulė nutraukia jį.

3. Kontracepcijos tabletės yra 100% efektyvios

Yra daugybė mitų, susijusių su kontraceptinėmis tabletėmis. Vienas iš tų mitų susijęs su jė efektyvumu. Pasak apklausos, 40% vyrų mano, kad kontracepcijos tabletės yra 100% efektyvios.

Tai mitas! O štai faktas: hormoninės kontracepcijos tabletės yra 99% efektyvios, kai vartojamos tobulai. Tačiau todėl, kad dauguma moterų nevartoja jų tobulai (pamiršta išgerti dieną ar kelias, ar geria jas skirtingu paros metu), kontracepcijos tabletės yra 91% efektyvios. Tai reiškia, kad 9 iš 100 moterų pastoja.

Deja, nėra tokio metodo, įskaitant ir kontracepcijos tabletes, kurį naudodami ir mylėdamiesi, būtumėte 100% apsaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo. Bet visi metodai yra efektyvesni, nei jokio. Jei partneriai tikrai nenori pastoti, neblogai yra naudoti du metodus vienu metu, pavyzdžiui, prezervatyvą ir piliulę, arba pasirinkti efektyvesnį būdą.

4. Prieš seksą nereikia kalbėtis apie kontracepciją

Nepaisant fakto, kad susiduriame su potencialu naujos gyvybės atsiradimu kas kartą, kai užsiimame seksu, 30% vyrų niekada nekalba apie kontracepciją prieš lytinį aktą. 

Jūs galite pastoti tik po vieno lytinio akto ir kai kurie kontracepcijos metodai suveikia tik po savaitės nuo vartojimo pradžios. Todėl labai svarbu prieš mylintis pasikalbėti apie tai.

5. Vyrai mano, kad dauguma moterų vartoja kontraceptikus

Jei tiek daug vyrų nesikalba apie kontracepciją prieš užsiimdami seksu, greičiausiai jie taip pat mano, kad daugelis moterų vartoja kontraceptikus. Tačiau, pasak apklausos, tik vienas vyras iš penkių mano, kad daugelis seksualiai aktyvių moterų vartoja kontraceptikus. Tiesą pasakius, maždaug 64,9% moterų 18 – 49 metų amžiaus naudoja bet kokią kontracepcijos formą, įskaitant prezervatyvus.

6. Daugelis vyrų nevartotų kasdienės kontracepcijos piliulės

Spekuliacijos apie vyriškas kontracepcijos piliules jau girdimos metų metus, tačiau vienas didžiausių klausimų – ar vyrai tai vartotų. Pasak apklausos, didžioji dalis vyrų to nedarytų. Daugelis to nenorinčių teigė, jog nenorėtų, kad tai paveiktų jų kūną, kiti už tai nemokėtų, o likusieji mano, kad tai moters atsakomybė.

7. Vyrai nežino apie skirtingus kontracepcijos metodus

Nors kontracepcijos tabletė yra, turbūt, geriausiai žinomas nėštumo planavimo būdas, tai tik vienas iš daugelio. Tačiau, deja, 30% vyrų nežino apie moteriškus prezervatyvus ar spiralę. Nors moteriški prezervatyvai populiaresni analiniam seksui, o ne vaginaliniam, spiralės nėra labai populiarios, tačiau tai vienas iš efektyviausių kontracepcijos metodų.

Žinoma, nereiktų kaltinti vien vyrų dėl jų neišmanymo. Mūsų sistema prastai informuoja žmones apie kontracepciją. Teisinga sakyti, kad daugelis žmonių, nepaisant lyties, tiki keliais mitais. Tačiau taip pat teisinga sakyti, kad visi turime mokytis ir domėtis kaip užkirsti kelią neplanuotam nėštumui.  

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras