7 priežastys, kodėl “ten” niežti po sekso

itchy-bumps.jpg
 
Nesvarbu, ar mylitės su tuo pačiu partneriu metų metus, ar turėjote vienos nakties nuotykį, yra keletas signalų, kurie sukelia paniką, vienas iš jų – niežėjimas lytinių organų srityje. Tačiau niežtėjimo priežasčių gali būti be galo daug. Pateiksime sąrašą populiariausių ir labiausiai tikėtinų.

1. Pakito natūralus makšties pH

Seksas dažnai gali pakeisti vaginos jautrų pH lygį, o tai sukelia niežulį. Tam, kad to išvengtumėte, rekomenduojame naudoti kokybišką lubrikantą. Geriausias pasirinkimas – vandens pagrindo lubrikantai, kurie tinka su bet kokia kontracepcijos forma (net su prezervatyvais).

Jūsų makšties pH lygis turi būti tarp 3.8 ir 4.2 (šiek tiek rūgšti terpė). Tokia rūgšti terpė reikalinga tam, kad joje galėtų daugintis “gerosios” bakterijos, kurios apsaugo makštį. Bakterijos sukuria barjerą, kuris neleidžia daugintis “blogosioms” bakterijoms ir grybeliui.

Produktai, kurių sudėtyje yra kvapiklių, sulfatų, alkoholio ir parabenų taip pat gali pakeisti jūsų vaginalinį pH. Todėl rekomenduojame rinktis lubrikantus, kurių sudėtyje nėra šių medžiagų.

2. Jums gali būti prasidėjusi infekcija

Makšties pH lygio pakitimai signalizuoja apie “gerųjų” bakterijų sumažėjimą ir “blogųjų” padidėjimą, o tai gali sukelti infekciją. Tačiau, tai nereiškia, jog užsikrėtėte lytiškai plintančia liga. Dažniausiai pasitaikančios infekcijos – grybelinės arba bakterinė vaginozė, o tai sukelia pH lygio ir bakterijų disbalansas makštyje. 

Tačiau, jei niežėjimas nedingsta ir niežti kas kartą po lytinio akto, turėtumėte kreiptis į ginekologą. Be tinkamos medicininės diagnozės, gali būti sunku atskirti lytiškai plintančios ligos sukeltą niežėjimą nuo savaime išnyksiančio niežėjimo.

3. Galite būti užsikrėtusi LPL

Kaip minėjome, niežėjimas nebūtinai reiškia, jog užsikrėtėte lytiškai plintančia liga, nes daugelis lytiškai plintančių ligų nepasireiškia jokiais simptomais. Tačiau, jei manote, kad galėjote užsikrėsti, turėtumėte pasitikrinti.

4. Gali būti, kad makšties terpė per sausa

Natūrali ar papildoma lubrikacija ne tik suteikia malonesnius pojūčius, bet ir apsaugo nuo niežėjimo, kurį sukelia „sausas“ seksas. Nepakankama vaginalinė lubrikacija nėra tik vyresnių moterų problema, tiesą pasakius, yra kelios priežastys, kodėl patiriate nepakankamą lubrikaciją, pavyzdžiui, patiriate daug streso, vartojate tam tikrus vaistus ir dar daug kitų faktorių. 

5. Jūsų makštyje gali būti uždegimas

Uždegimą gali būti kiek sudėtinga diagnozuoti, tačiau tai tikrai gali paveikti jūsų vaginą. Uždegimą gali sukelti šiurkštus seksas, ar dermatologiniai pakitimai, dėl kurių seksas tampa labai skausmingas. 

6. Gali būti, jog patiriate alerginę reakciją

Žinomi dirgikliai, tokie kaip parabenai ar sulfatai (sudėtinės prezervatyvų ar lubrikantų dalys), gali būti niežulio priežastis.

Taip pat, gali būti, jog esate alergiška lateksui, iš kurio dažniausiai gaminami prezervatyvai. Pabandykite naudoti prezervatyvus, kurie nebūtų pagaminti iš latekso, tai gali padėti, jei esate alergiška lateksui.

7. Persistengiate prausiantis

Viskas gerai, jei norite nusiprausti prieš seksą, tačiau nenaudokite kvapikliais „praturtintų“ prausiklių ir muilų jautrioje lytinių organų zonoje. Kartais toks noras švarintis ir kvepėti gali sukelti daug žalos. Net jei naudojate brangų ir itin švelnų veido prausiklį, jis tikrai netiks, jei prausite juo savo makštį. Veido odai skirti produktai dažniausiai subalansuoti veido pH, o kaip jau minėjome, pakitęs vaginalinis pH lygis gali sukelti grybelines infekcijas ir bakterinę vaginozę. 

Kaip sušvelninti niežulį iki apsilankymo pas gydytoją?

Jei niežti vulvą (odą aplink makštį, o ne viduje), galite panaudoti šaltą kompresą niežėjimui sušvelninti. Taip pat galite pasitepti raminančiu losjonu, tokiu kaip kokosų aliejus ar kūdikių aliejus, tačiau tepti galite tik odą aplink makštį.

Švelniai nuplaukite odą vandeniu, po plovimo patepkite ją produktu sudėtyje turinčio alijošiaus, tai suteiks laikiną palengvėjimą. Ir kuo skubiau apsilankykite pas ginekologą.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras