9 skausmingo sekso priežastys

moters-figura-595f5d2d4906d.jpg
 
Daugelis dailiosios lyties atstovių yra patyrusios nemalonius pojūčius lytinio akto metu. Kartais moterys bijo prisipažinti ir tyliai kenčia skausmą. Tačiau to daryti visai nereikia. Seksas turi teikti malonumą, o rūpintis savo sveikata tiesiog būtina!

1. Dešinės ar kairės kiaušidės skausmas. 

Jūs jaučiate aštrų skausmą kairėje arba dešinėje pusėje gilaus įsiskverbimo metu. Menstruacijas lydi bukas skausmas. Galima priežastis – cistos. Jos atsiranda daugiau nei 80% moterų iki menopauzės. Didžioji dalis cistų yra nepavojingos  ir yra pagydomos per tris mėnesius, bet svarbu, kad diagnozę patvirtintų gydytojas. Taip pat būtina apsilankyti pas specialistą pakartotiniai, praėjus  3 mėnesiams.

2. Nuolatinis lytinių organų niežulys ir paraudusi vulva po lytinių santykių.

Galima priežastis – grybelinė infekcija  ir padidėjęs odos jautrumas. Jeigu šie nemalonūs pojūčiai vargina dažnai, vertėtų apsilankyti pas gydytojus, kurie nustatys infekcijos kilmę ir paskirs gydymą. Jei niežulio nesukėlė infekcija, vertėtų atkreipti dėmesį į natūralaus pluošto apatines kelnaites. Taip pat rekomenduojama naudoti hipoalergines skalbimo priemones. 

3. Nuolatinis tarpvietės skausmas tik lytinių santykių metu.

Priežastis – pogimdyminė trauma. Po gimdymo dėl plyšimo atsiranda randai ir gali kilti skausmas lytinių santykių metu. Dėl pažeistų, plyšusių lyties organų po gimdymo nerekomenduojama turėti lytinių santykių bent mėnesį laiko. Tačiau jei jau praėjo trys mėnesiai ir negalite mėgautis seksu, grečiausiai randai savaime neišnyks ir tam prireiks atlikti operaciją, kuri padės greičiau surandėti audiniui. 

4. Skausmas sekso metu, vis dažnesnis šlapinimasis ir skausmingos menstruacijos.

Galima priežastis – fibromioma. Fibromiomos, tai augliai, kurie gali atsirasti net 40% moterų 30 - 40 metų amžiaus. Įtarus šią ligą, būtina kuo skubiai kreiptis į gydytoją, kad būtų nustatytas naviko dydis ir paskirtas gydymas. Dažniausiai navikai būna gėrybiniai. 

5. Vos tik pradėjus santykiauti, atsiranda nemalonus jausmas, padidėja trintis.

Daugelį vyresnio amžiaus moterų kankina sausumo problema. Taip nutinka dėl žemesnio estrogenų lygio organizme. Šiuo atveju, vandens pagrindo lubrikantas išspręs šią problemą. 

6.  Nuolatinis deginimo jausmas, skausmingi lytiniai santykiai, skausmas įsidedant tamponą.

Galima priežastis – vulvovaginitas. Paprastai ši liga apima ne tik makštį, bet ir kitus motersiškus organus. Rekomenduojamas antidepresantų vartojimas, kadangi ši liga yra psichosomatinio pobūdžio. Svarbu, kad gydymą paskirtų ir prižiūrėtų gydytojas. 

7. Viena iš lytinių lūpų sukelia niežulį bei deginimo jausmą. Arba viena lytinių lūpų yra patinusi.

Galima priežastis - Bartolino liaukos uždegimas. Šiai ligai būtina operacija, o po jos nuo lytinių santykių rekomenduojama susilaikyti 2-3 savaites.

8. Skausmas, kuris atsiranda gilaus įsiskverbimo metu. Skausmas pasiskirsto po visą dubens sritį.

Šie simptomai primena endometriozės požymius. Svarbu kreiptis į gydytoją. Tai gali būti nevaisingumo priežastis. Gydytojas įvertins ligos sunkumo laipsnį ir reikalui esant, paskirs chirurgines procedūras. 

9. Lytinių santykių metu jaučiamas ūmus  skausmas klubų srityje. Dažnas skausmingas šlapinimasis.

Galimos priežastys: šlapimo takų infekcija. Gydytojas patvirtins arba paneigs šią diagnozę. Jei šios ligos kilmė yra infekcinio pobūdžio, jums bus paskirtas antibiotikų kursas. 

Nepamirškite, kad visos problemos yra išsprendžiamos. Svarbu nekentėti ir nebijoti kreiptis į specialistus. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras