Abortas: Kaip išgyventi?

abortas-5fb61bd491ca2.jpg
 
13 komentarai
Sprendimas nutraukti nėštumą niekada nebūna lengvas, o taip pat dažnai sukelia ir emocijų sumaištį. Kaip išgyventi, jei netolimoje ateityje planuojate abortą?

Kaip aš jausiuosi po aborto?

Niekas negali nuspėti, kokie jausmai apims po aborto. Nors dauguma moterų sako, kad po nėštumo nutraukimo jos jautė palengvėjimą, gali būti ir taip, kad apims liūdesys, kaltė ar pasimetimas. Tai labai susiję jausmai – ne dėl to, kad abortas yra blogai, o todėl, kad dažniausiai būna labai sunku priimti sprendimą, nutraukti nėštumą ar ne.

Nepaisant apėmusių jausmų, svarbiausia yra atsiminti, kad šį periodą moteris turėtų išgyventi ne viena. Įvairiausi forumai mirgėte marga nuo besidominčių aborto procedūra moterų žinučių, pagrindiniai klausimai: kiek kainuoja?, ar skauda?, ar bus galima vėl gimdyti? Susimąstyti priverčia ne vieną sveikatos specialistą, kad nelaukta, pradėta neatsakingai gyvybė gali tapti skaudžiu išbandymu ją nutraukti pasiryžusiai moteriai.

Pasirengimas abortui

Tai, kaip jausitės prieš abortą, pastojimo aplinkybės ir tai, kodėl nusprendėte nutraukti nėštumą, paveiks ir tai, kaip jausitės po šios procedūros.

Kitaip tariant, jei esate įsitikinusi, kad elgiatės teisingai ir jaučiate paramą bei rūpinimąsi jumis, tikriausiai taip pat jausitės ir po to.

Jei jaučiate kaltę ar pasimetimą, šie jausmai tikriausiai nepakis ir po aborto. Nėra jokių įrodymų, kad pats abortas gali sukelti depresiją, tačiau jei moteris jaučiasi prislėgta dar prieš tai, ji bus labiau pažeidžiama ir po nėštumo nutraukimo.

Jei bandote priimti sprendimą, daryti abortą ar ne, patartina pasikalbėti su kuo nors, kuo pasitikite. Taip pat galima konsultuotis su specialistais. Pokalbis su kvalifikuotu specialistu gali būti naudingesnis, nes jis nėra tiesiogiai susijęs su pačia situacija.

Draugų, suaugusio žmogaus, kuriuo pasitikite, ar vaikino / partnerio dėmesingumas gali padėti pasijusti reikalinga, o tai yra labai svarbu.

Po aborto

Daugybei abortą išgyvenusių moterų svarbiausia yra palaikyti komunikaciją su tais žmonėmis, kurie padėjo iki tol. Nesidrovėkite vėl paprašyti jų pagalbos ir nebijokite, kad jie ims galvoti, jog priėmėte blogą sprendimą dėl to, kaip jaučiatės. Jie nori jums padėti.

Vis dėlto, gali būti ir taip, kad jausitės geriau pasikalbėję su kuo nors, kas nėra susijęs su šia situacija. Šiuo atveju vėl galima kreiptis į specialistus. Jie gali padėti bet kuriame etape, nesvarbu, kiek laiko prabėgo nuo nėštumo nutraukimo.

Duokite sau laiko

Jei po aborto jaučiatės nusiminusi, tikriausiai tai tik laikina. Vis dėlto, pasitaiko, kad tokie jausmai užsilieka ilgesniam laikui ar net ima stiprėti. Jei jums atrodo, kad jus apima depresija, patartina kreiptis pagalbos į gydytoją ar konsultantą, kurie padės susidoroti su šiais jausmais.

Kai kurioms moterims atsigauti po nėštumo nutraukimo prireikia daug laiko. Nepamirškime, kad situacija vienokia, jei moteris buvo išprievartauta ir visai kitokia, jei nėštumą tenka nutraukti dėl sveikatos ar asmeninių problemų, todėl ir atsigavimo laikas nepalyginamai skirtingas: tai gali trukti du mėnesius, du metus ar net dar ilgiau. Nesvarbu, kaip jaučiatės, jūs turite duoti sau laiko ir erdvės, kad galėtumėte suvokti savo emocijas ir su jomis susigyventi.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (13)
Kiekviena moteris turi teisę į pasirinkimą: gimdyti ar darytis abortą. Ir nei vienas pašalinis žmogus neturi teisės jos smerkti, pasirinkus antrą variantą, nes nėra pasaulyje žmogaus, kuris yra tobulas, neklystantis, visuomet žinantis kaip bus, tokios žmogaus be nuodėmės nėra. Tad ir smerkti, niekinti, neturi teisės.
Mes kiekvienas turim pasirinkimo laisvę, o visokių "dievobaimingų" bobučių, labai "išsilavinusių" asmenų gal nereiktų klausytis.
Kas sako, kad protinga? Nei vienas prieš abortą vaiko daiktu nelaiko.. O čia akivaizdus atsakomybės trūkumas.. Pasinaudoti vaiku.. Užjaučiu tą vaiką, kad mamytė jo gyva būtybe nelaiko, o naudojasi juo kaip įrankiu savo tikslams..
O aš pažįstu durniukę, kuri 19-os specialiai pasidarė vaiką su vyresniu diedu, kad, kaip pati sakė, paspruktų iš tėvų namų. Jie negirtaujantys, padorūs, tvarkingi, tik labai neturtingi, o jų butas vieno kambario. Taigi užsimanė karvytė iš ten dingt, nes esą jai ten per ankšta ir psichologinė atmosfera nekokia-nuolat su tėvais pykstasi. Na, tai imkit dabar ją visi gint. Vėpla paskutinė-gi kad išeit iš tėvų, galima susirasti darbą, išsinuomot butą kartu su kokia drauge, kad būtų pigiau gyvent, ir valio, aš savarankiška. O dabar nei studijuot, nei dirbt negali, amžinai jai visko trūksta, pinigų nėra... Ir karjerą vargu ar pasidarys, nes nei pati ką nors turi, nei yra, kas jai padėtų. Sakysit, protingai čia pasielgta?? Mano nuomone, ji paprasčiausiai NEMOKA GYVENT.
džiugu, kad Fee vaikų neturi, apsaugok viešpatie, nuo tokių..
tau su psichika viskas tvarkoj?
nekenčiu savo drauges... feeeeeee... ji pasigimde durna vaika 18-os, nors sakiau jai, kad negimdytu... dabar istisai sedi namie, niekur neina ir tik tasosi su tuo vaiku... nepatinka, kad gimde, nes neber man su kuo tusintis... jos neistempsi nei i kina, nei i tusus, nes jai tik svarbu tik tas jos vaikas. nesuprantu, ka sunku seneliams kokiam vakarui palikt??? bet geriausia butu buve, jei butu laiku nuvarius ligoninen, nebutu dabar tiek problemu
ziauriai nustebiau,perskaiciusi Jusu mintys...galvojate lyiai taip pat kaip as...keista, kiek supratau skiria mus amziaus skirtumas...dziauguosi,kad lt nyksta davatkos ir panasios bobeles.
Aš labai džiaugiuosi jūsų mąstymų, ta prasme, kad sterilizacija yra bent pas vyrą :) Nes tokios moterys tik ir gali būt paršavedės, nes kitos - žmonės ;) Ir daugiau tokių, kaip jūs besispjaudančių neapykanta, pasidarys sterilizacijas, tuo mažiau ateityje bus nelaimingų žmonių ;) Ir abortų nereikės ;)
Ajajai, vargsele, pasidaryk 5 benkartus ir plesk valstybe imdama pasalpas. Parsavedes ne vertybe :p
Man sterelizacijos nereikia, vyras vazektomija pasidare, nes jis Childfree vyras, o tik tokie vyrai atsakingi ir patys geriausi, o ne tie buliai apseklintojai metantys vaikus kiekvienai merga su kuria pasidare.
Pasidaryk sterilizaciją neinkštusi ir savo kažkokių psichologinių traumų neskelbusi visam pasauliui, nes tam psichologai yra.
Nera vaiku - nera problemu. Kai nera galvos - gimdomas vaikas del pasalpos. Vaje, kokia laime tureti vaika, gal kokiai patelei tai ir laime, bet uzimtai moteriai, kuri nenori vaiku ir jai vemti nuo ju vercia tai gyvenimo pabaiga. Dabar krize LT, tad gimdo arba beprotes gyvenancios is pasalpu arba turtuoles.
Ir kokia laime kazkokio svolacio vaika tureti, kuris paliks,apgaus, kad paskui jo benkartas visada ji primintu, kam to reikia. Moterys pas mus tinkros mazochistes, aukojasi, kaip idiotes, augina visokiu buliu apseklintoju gaminius. Nemyli vyrai vaiku visai, jei juos myletu tai LT nebutu pilna vienisu mamu paliktu susizojus, kad ji nescia, nestumo metu ar iskart po gimdymo.
Laisva moteris ta, kuri neturi vaiku, nes niekas jai neknisa proto, o dar be to vaikas prabanga, nes meile jo neuzkisi, kai mokykloje ji vadins bomzes vaiku, kad neturi daug ko ka kiti turi, o tada vaikas keiks mamele kam ta ji pagimde ir nusizudys arba ims parsidavineti, kad galetu issigyti madinga daigta, kaip tai daro jaunos paneles internetose ieskancios pinigu uz seksa ir t.t.
GImdyti isvis egoizmas, nes gimdo egoiste moteris, kuri nori vaiko sau, kad galetu nedirbti, trunyti namie ir vaiku prisidengti savo neveikluma, kad vyra pririst vaiku, bet tas pabega pas bevaike. Vaikai neprasosi gimdomi i si degradiska pasauly, o cia dar svaigimai, kaip kencia kazkokios kvailes aborta pasidariusios, geriau tokios pagalvotu kaip joms blogai butu jei ta kazkokio kuilio benkarta butu pasilikusi: gyventu, kaip varguole, isstoretu, jokie vyrai i ja nebeziuretu, isplatetu ten, patirtu gimdymo trauma ir sisiotu i kelinias del slapimo nelaikymo, nieks jos i darba nenoretu priimti, prarastu kvalifikacija, gyventu is 200lt per men. VAJE, KOKIA 'LAIME'...
Vaikas tik nasta, ne daugiau. Paziurektite rusiska filma KAMEN, kur musu Valda Bickute vaidina.
Mano motina manes nenorejo, pastojo netycia, tad man to susikto pasakymo apie tai, kad jei mama nebutu pagimdzius tai as dabar komentaro nerasyciau nepezekit. Nekenciu savo motinos, slyksti, apsileidusi karve praedusi mano aukstojo mokslo pinigus, nes ziurejo tik saves kol isstorejo, kaip karve kokia.
Visiškai sutinku su Lina. Dabar tas malonumų kultas visų smegenis užgožia. Gulasi su visais ir visada ir dar aiškina aš suaugęs/-usi. Suaugęs žmogus turi atsakyti už savo veiksmus, nes visi žino, iš kur vaikai atsiranda, tai nereikia tų lia lia po to, kad nenorėjau, netyčia. Galva galvot reikia. Suaugęs žmogus būna tik tada, kai supranta, kad visi veiksmai turi vienokių ar kitokių pasekmių ir kažką daro tai suvokdami, o nutikus taip, kad tos pasekmės nėra tokios patogios jiems, kaip norėtųsi, vis tiek jas priima, o ne bėga nuo jų. Abortas tai bėgimas nuo atsakomybės ir tai, kad jis propaguojamas tik parodo, kokia visuomenė nesubrendusi.. Iš viso nesuprantu, kaip galima žudyti savo kūną ir kraują.. Tavo paties dalelę..
Ziauru, kaip siais laikais mazai like pagarbos gyvybei! Pati esu patyrus savaimini persileidyma, ir buvo be galo sakudu ne tik fiziskai, bet ir psichologiskai. Tai ka turi jausti moteris nusprendusi nuzudyti savo valia ta mazyte glezna butybe?!! Kokia preleminari abortu statistika? ar tikrai jos visos buvo isprievartautos, blogos sveikatos? nemanau!
Naujas komentaras