Apie seksą ir galvos skausmą

sex_headache.jpg
 
„Man šiandien skauda galvą“ – kone anekdotiniu tapęs pasiteisinimas moterų, norinčių išvengti lytinių santykių su savo antrąją puse. Visgi galvos skausmas ir seksas yra susiję labiau, nei esame linkę manyti.

Tai – signalas, galimai informuojantis apie rimtesnius sveikatos sutrikimus ir, kas keisčiausia, pastarasis dažniau būdingas...vyrams.


Ne tik moterims skauda galvą


Jei galvos skausmas yra nuolatinis jūsų palydovas, rasti sąsają tarp jo bei sekso gali būti sunku. Dažniausiai šio pobūdžio skausmas būna susijęs su orgazmu – užklumpa prieš ar šiam įvykus (likimo ironija – gadinamas vienas labiausiai nepakartojamų jausmų, kurį norint pasiekti dažniausiai dedamos visos pastangos). Skausmas gali būti vos juntamas, vidutinis ar stiprus, priverčiantis kurį laiką pasilikti lovoje.


Šio pobūdžio galvos skausmas sulaukė ir tyrėjų dėmesio. Remiantis atliktais tyrimais, 1 proc. respondentų bent kartą gyvenime yra patyrę vadinamąjį „orgazminį“ galvos skausmą. Įdomu tai, jog vyrus minėta problema ištinka kur kas dažniau nei moteris. Tikėtina, jog statistika yra kur kas įspūdingesnė, tačiau didelė dalis žmonių tokio pojūčio nelaiko negalavimu ir tiesiog nesikreipia į medikus. Seksas sukelia įvairias emocijas, tad kai kurie linkę manyti, jog galvos skausmas tėra pojūčio „kokteilio“, kurį sąlygoja orgazmas, dalis. 


Neieškant pagalbos – ne tik sveikatos, bet ir santykių problemos


Deja, šio negalavimo priežastys gali būti kur kas rimtesnės, nei atrodo iš pradžių. Galvos skausmas, patiriamas sekso metu, gali būti susijęs ne tik su organizmui sukelta stresine būsena, bet ir kur kas pavojingesniais neurologiniais sutrikimais, pavyzdžiui – artėjančiu insultu. Jei tarp galvos skausmo ir orgazmo galite dėti lygybės ženklą, būkite sąmoningi ir nedelsiant kreipkitės į medikus. 


Jei negalvojate apie savo paties sveikatą, nebūkite savanaudžiai partnerio atžvilgiu. Natūralu, jog seksui siejantis su skausmu ar kitomis neigiamomis emocijomis, šio pradedama tiesiog vengti. Sekso trūkumas poroje sąlygoja kito pobūdžio problemas ir, dėl iš pažiūros nedidelio sutrikimo, patenkama tarsi į užburtą ratą. Išsigelbėti iš pastarojo gali padėti tik abiejų sąmoningumas. Galvos skausmų kankinamas žmogus turi ieškoti medikų pagalbos, o partneris, matydamas, jog gyvenimo draugui kažkas negerai – bandyti rasti to priežastį. 

 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras