Botokso injekcijos. Kas žinotina apie jas?

 
3 komentarai
Botulino toksiną galima pavadinti šiandienos jaunystės eliksyru. Natūralus preparatas susuko galvas ne tik Holivudo gražuolėms – jis lengvai prieinamas kiekvienam žmogui. Tačiau ne visada pasidomima, kas iš tikrųjų yra ši stebuklinga medžiaga bei kokio šalutinio poveikio galima sulaukti.

Botulino toksinas yra natūralis medžiaga, kurią išskiria bakterijos Clostridium botulinum. Nors tokios injekcijos dabar yra beprotiškai populiarios, tačiau mažai kam žinoma, kad botoksas yra vienas stipriausių gamtoje išgaunamų nuodų, kurio lašas galėtų amžiams išguldyti tūkstančius žmonių.

Kiek daugiau nei prieš penkiasdešimtmetį mokslininkai atrado, jog sušvirkštus šios medžiagos į raumenis, jie maždaug pusmečiui tampa neveiksnūs. Kai tik ši medžiaga buvo pradėta naudoti medicinoje, bematant tai tapo masinę psichozę sukėlusiu stebuklu.

Botokso dėka galima sumažinti ar net visiškai paslėpti žymes, kurias palieka bėgantis laikas. Tačiau tokiomis injekcijomis siekiama ne tik estetinio rezultato. Pavyzdžiui, suleidus šios medžiagos į pažastis, sumažinamas prakaitavimas. Taip yra todėl, kad botulino toksinas visiškai atpalaiduoja raumenis, blokuodamas juose esančius nervinius impulsus.

Specialistai paprastai tvirtina, kad profesionaliai atliktos botokso injekcijos neturi jokio šalutinio poveikio, tačiau kai kuriems jis vis tik pasireiškia. Žmones gali varginti skausmas, aplink dūrių vietą atsiradusios mėlynės, retais atvejais – net kraujavimas. Kai kurie pacientai susiduria su besikartojančiais galvos skausmais, pykinimu, kartais nepageidaujamos injekcijų reakcijos pasireiškia į gripą panašiais simptomais. Su tokiu šalutiniu poveikiu susiduria maždaug vienas iš dešimties.

Retais atvejais odos plotas, kuriame buvo leidžiamas botoksas, gali pakristi, atsiranda raumenų silpnumas, vizualiai suteikiamas nenatūralumo įspūdis. Tokie šalutiniai poveikiai paprastai priklauso nuo vietos, kurioje daroma injekcija, bei botokso kiekio. Pavyzdžiui, suleidus jo per daug į veidą, pacientas gali nebegebėti išreikšti kai kurių veido emocijų ar natūraliai mirksėti.

Kai kurie žmonės turi padidintą riziką komplikacijoms. Dėl šios priežasties dar prieš procedūrą reikia atvirai pasikalbėti su gydytoju: papasakoti apie vartojamus vaistus, turimas alergijas ar prasirgtas ligas. Kol kas nėra atlikta išsamios studijos, kokį poveikį botulino toksino injekcijos gali turėti besilaukiančioms bei maitinančioms moterims. Šiuo periodu vis tik patariama botokso procedūrų atsisakyti, kad nebūtų pakenkta nei motinai, nei vaikui.

Parengta pagal Botoxguidance.com  

 
Komentarai (3)
Baikit juokus.tos injekcijos laikinos ju reikes ir reikes pakartoti.Noriu pasidalinti.Galiu padeti atjauneti 10 metu.Yra geriausia sveicariska kuno ir odos prieziuros priemones NUTRIANS pavartojus 20 dienu jusu odos raukseles pasislepia 36%.neuztusuoja kaip kitu firmu.Jai kam ydomu susisiekit su manim ir pasidalinsiu siuo puikiu produktu kaip isigyti.Internetinis puslapis www.gnld.com.pasirinkit lietuviu kalba. susisiekit su manim e-mail auksinezuvele4@gmail.com
Susipažinčiau su miela mergina:)
forever young, i wanna be, forever young...
Naujas komentaras