Chemikalas pasiglemžiantis vyrų seksualinį žavesį

 
2 komentarai
Mokslininkai perspėja, kad chemikalas, naudojamas plastikinių butelių ir pakuočių gamybai, gali sumažinti vyrų gebėjimus patraukti moteris, - praneša dailymail.co.uk

Misūrio Universitete atlikti tyrimai, parodė, kad pelių patinėliai, kurie, dar būdami jaunikliai, turėjo kontaktą su bisfenoliu (bisfenolis A yra pramoninis chemikalas aptinkamas įvairiuose plastiko gaminiuose, kurie neretai panaudojami įvairiems maisto produktams laikyti ar kitaip juos naudoti), buvo kur kas moteriškesni ir visiškai netraukė patelių.

Tyrimo bendraautorė profesorė Cheryl Rosenfield paaiškino, kad chemikalas turėjo įtakos testosterono gamybai, kurio kiekiui kraujyje ir yra jautrios patelės.

„Nors turėję kontaktą su BPA (bisfenoliu) patinėliai išvaizda niekuo nesiskyrė nuo kitų pelių, tačiau buvo akivaizdžiai matomi elgesio pakitimai“ – toliau aiškino profesorė.

Patelės nenorėjo poruotis su BPA paveiktais patinėliais, be to, jiems buvo sunkiau atlikti užduotis susijusias su patelės suradimu rūšies pratęsimui.

Remiantis tyrimo išvadomis galima manyti, kad BPA panašiai veiktų ir žmogaus vystymąsi bei elgesį.

Nors tyrime žmonės nedalyvavo, tačiau dėl vyrų ir moterų kognityvinių ir elgesio skirtumų (kaip ir pas peles), profesorė įspėja, kad vyrai, stipriau paveikti BPA, gali jausti tokias pačias pasekmes kaip ir pelės, todėl būtini išsamesni tyrimai.

Bisfenolis A, arba BPA, naudojamas plastiko kietinimui, yra vienas iš pasaulyje plačiausiai naudojamų chemikalų, kurį kiekvienas galime rasti savo buityje, pradedant CD dėklais, kūdikių buteliukais, baigiant maisto ir gėrimų pakuotėmis. Chemikalas savo sudėtimi primena estrogeną, todėl daugelis mokslininkų jau seniau yra pareiškę įtarimus, kad jis veikia hormonų gamybos būdą organizme.

Nors pasirodė ir tyrimų su kitomis gyvūnų rūšimis, kurie BPA įvardijo saugiu sveikatai, tačiau jis vis dar siejamas su vėžiniais susirgimais, kepenų pažeidimais, priklausomybių atsiradimu ir vaisingumo problemomis.

Tyrime ir pelių patelės buvo maitinamos saugiu kiekiu BPA turinčių produktų, tačiau tik patinėliai buvo mažiau geidžiami (palyginus su neturėjusiais kontakto su BPA). Pelių patelės visiškai nerodė jokio susidomėjimo jais, nė viena nelaikė jų tinkamais partneriais giminės pratęsimui.

David Geary Misūrio Universiteto psichologijos mokslų kuratorius ir profesorius teigė, kad šis tyrimas paskelbtas Nacionalinės akademinės mokslų konferencijos metu, yra tvirtas pagrindas prielaidai, kad galimi pokyčiai ir tarp mergaičių ir berniukų, jei jie su BPA susiduria dar kūdikystėje.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (2)
del tokiu dalyku manau ir moteriskeja vyrai
Siaubas...
Naujas komentaras