Dviguba vagina: džiaugsmas ar problema?

slika-_original-1389004587-994053.jpg
 
Seksualinės keistenybės: 30 cm ilgio varpa ar makštis, kurios raumenų keliamoji galia yra 14 kg, jau nieko nestebina. Manote, kad žinote daugelį intymių ir šokiruojančių naujienų apie žmogaus anatomiją? O ar teko girdėti apie dvigubą makštį? Kartais moteris gali turėti ne vieną, o dvi vaginas.


Dviguba vagina, kas tai?

Dvigubos vaginos sąvoka medicinoje žinoma kaip „didelphia“. Kada moteris turi daugiau nei vieną vaginą išeinančią iš gimdos, gimdos kaklelio ar makšties. Nors toks reiškinys yra gana neįprastas, tačiau moteriai turinčiai vieną gimdą įmanoma turėti dvi makštis. Taip pat pasitaiko atvejų, kada dvi vaginas moteris turi dėl anatomijos anomalijų, kada organizmas turi ir dvi gimdas. Nesvarbu, kokios rūšies patalogija yra, ją pastebėti gali būti nelengva. Iš tiesų yra tokių moterų, kurios apie tokius savo organizmo ypatumus nė nenutuokia. 


Ar dvi makštys geriau nei viena?

Tikriausiai kyla klausimas, ar dviguba vagina lygu dvigiubam malonumui? Į šį klausima atsakyti vienareikšmiškai gana sunku, tačiau šiuo atžvilgiu „dviguba skverbtis“ įgyja naują prasmę. Apie antrą vaginą moteris gali nė nežinoti. Dažniausiai antra makštis yra pasislėpusi atokiai už vulvos ir ši yra žymiai mažesnė už pirmą  makštį.Kaip tai įtakoja nėštumą?

Su  pastojimu kiek sudėtingiau ir situacija tampa keblesnė kai moteris turi ir dvi gimdas. Sperma gali patekti į abi makštis ir apvaisinti kiekvienos gimdos kiaušinėlius skirtingu metu. Taip pat tai nutikti gali ne tik skirtingu laiku, bet ir mylintis su dviem ar keliais partneriais. Situacija tikrai nepavydėtina, kuomet moteris po pastojimo gali dar kartą pastoti. Todėl labai svarbu tokio nėštumo metu saugotis nepastoti antrą kartą.


 

Turint vieną ar dvi gimdas taip pat gali būti sudėtinga išnešioti vaisių dėl gimdos dydžio. Dažniausiai moters gimda sumažėja antrosios vaginos “sąskaita”. Tikimybė sėkmingai pagimdyti turint dvi vaginas apytiksliai siekia  68 % .Kokia tikimybė turėti antrą vaginą?
 

Apytikriai 1 iš 3000 moterų turi dvigubą vaginą ir daugelis jų apie tai nė nežino. Jei moteris nejaučia jokių simptomų (didelio skausmo mėnesinių ar lytinių santykių metu ir neturi nusiskundimų dėl  ilgai trunkančio kraujavimo per menstruacijas) galima gyventi pilnavertį gyvenimą turint dvi makštis. Tačiau turint antrą makštį gali kilti nepatogumų naudojant tamponus. Šiuo atveju kraujavimas gali nesiliauti, nes kraujas prateka iš antros makšties. 

Tais atvejai, kada ginekologai aptinka antrą makštį, moterys į juos dažniausiai kreipiasi su skundais dėl stipraus skausmo lytinių santykių ar menstruacijų metu. 
 

Ką daryti?

Daugeliu atveju daryti nieko nereikia. Kai kuriais atvejais gali prireikti chirurgų pagalbos (pavyzdžiui tada, kada būtina  gimdos pertvara).


www.suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras