Ką daryti, jei sergu venerine liga?

040d754e475d79f506-67205306.jpg
 
Jeigu sužinojote tokią diagnozę arba įtariate, kad sergate venerine liga – per daug neišsigąskite. Neimkite panikuoti ir nepradėkite elgtis neprognozuojamai. Svarbiausia, kad žinotumėte, kaip elgtis ir ką daryti tokioje situacijoje. Žmonės neretai panikuoja sužinoję, kad turi arba gali turėti venerinę ligą. Jiems tai atrodo kaip galutinis nuosprendis.

Prisipažinti ir kažką daryti gali būti gėda. Tačiau iš tikro elgtis reikėtų kitaip ir kuo greičiau nueiti apžiūros pas specialistus. Štai dar keletas patarimų ir informacijos, ką daryti, jei manote arba tikrai sergate venerine liga.


Pažinkite simptomus


Įprastai lytiniu būdu plintančios ligos turi tam tikrus bendrus požymius. Nors pačiam žmogui, kuris nėra specialistas diagnozuoti ligos nepavyks ir nederėtų, kai kurie dažniausiai pasitaikantys požymiai gali reikšti, jog pats laikas apsilankyti pas gydytoją. 


Vyrams tai: pabėrimai ir neįprastos dėmelės atsiradusios ant ar aplink lytinius organus, keistos išskyros iš penio, perštėjimas šlapinantis arba net skausmas, skausmas erekcijos metu ar kiti skausmai lytinių organų srityje.


Moterims simptomų gali būti ir daugiau: kraujingos arba nematytos išskyros iš makšties dienos ar nakties metu, prieš, po ar per lytinį aktą, skausmai pilvo apačioje arba šlapinantis, niežėjimas, paburkimas, išbėrimas lytinių organų srityje, nemalonus kvapas lytinių organų srityje ir nemalonus išskyrų kvapas. 


Laikas nueiti pasitikrinti


Nors pajutus šiuos simptomus išsitirti yra labai rekomenduojama ar net būtina, ir reguliari venerinių ligų prevencija pasitikrinant -  reikalinga. Užsiregistruokite į venerinių ligų skyrių privačioje gydymo įstaigoje arba gaukite siuntimą iš šeimos daktaro. Kadangi delsti nereikėtų, rinkitės tą gydymo tipą, kuris greitesnis. 


Atvykus pas venerologą jis arba ji išklausys jūsų pasakojimo. Deja, jeigu niekad nesate buvę pas daktarą dėl panašių problemų, turite susitaikyti, kad teks pasiruošti vizualiai apžiūrai. Gydytojai yra profesionalai, todėl to gėdytis nereikėtų. Pagal apžiūrą gydytojai gali arba nustatyti ligą arba pasiųsti jus tolesniems tyrimams. Beveik visais atvejais, net, jeigu viskas ir 99% aišku, gydytojas vis tiek siųs pasidaryti tyrimų. Tiek iš vyrų, tiek iš moterų yra imami tepinėliai. Vyrams – išskyros iš šlaplės, moterims iš šlaplės, gimdos kaklelio ir makšties. tiriamoji medžiaga – išskyros iš šlaplės. Tada laboratorijoje jūsų tepinėliai ištiriami ir nustatoma diagnozė.


Jeigu nesergate


Sveikiname, džiaugiamės, jei diagnozė bus neigiama. Tačiau, jausdami kažkokį diskomfortą – pasitarkite su venerologu, kas tai galėtų būti. Gausite patarimų ir profesionalių įžvalgų, kaip elgtis toliau.


Jeigu sergate


Jums teks gydytis. Gydymas beveik visada būna ambulatorinis su itin retais atvejais, kada pacientas lieka gydytojų priežiūroje trumpam laikui. Kai kurios bjaurios ligos gydomos injekcijomis ar vietiniais preparatais, tačiau dauguma pagydomos vaistais. Gydymo metu rekomenduojama susilaikyti nuo lytinių santykių, kadangi tikimybė užkrėsti vis dar yra. Net ir suvartojus išrašytą vaistų dozę reikėtų užsirašyti pakartotiniam vizitui. Partnerius, su kuriais mylėjotės prieš diagnozę ar žmones, kurie yra jūsų antrosios pusės ligos nustatymo metu informuokite dėl diagnozės. 


Nenustokite tirtis


Jeigu mėgstate nesaugų seksą arba dažnai keičiate partnerius – laikas pradėti dažniau tikrintis. Kuo labiau saugosite save, tuo ilgiau galėsite džiaugtis gyvenimo jums teikiamais malonumais.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras