Kada mylėtis rekomenduoja medikai

unnamed(3).jpg
 
Susilaikyti ar nesusilaikyti nuo sekso? Štai kur klausimas! Deja, atsakymas į šį savaime suprantamą klausimą būna labai individualus. Yra tokių situacijų, kuriose seksas būtų kai tikras išsigelbėjimas ir priemonė nuo sunkių ligų, o kitais atvejais tai tiesiog neįvyks, nes jūs ar jūsų partneris negali arba nenori to daryti . Lytinis aktas - tai labai intensyvi emocinė ir fizinė iškrova, nuo kurios priklauso savijauta ir net gyvenimo kokybė. Taigi, kada ir dėl kokių priežasčių rekomenduoja mylėtis sveikatos specialistai?

Mylėtis rekomenduojama:

 

  • Jeigu turite problemų su kraujotaka ar širdimi bei norite sumažinti tokių ligų riziką. Širdies sveikata priklauso ir nuo seksualinių santykių kokybės. Jie gerina širdies darbą ir ritmą, palaiko estrogenų ir testosteronų balansą. Jeigu nors vieno iš šių hormonų lygis yra žemas, kyla sveikatos problemų. Norint to išvengti, patariama dažniau mylėtis. 
  • Dėl apsaugos nuo prostatos vėžio. Leidinyje ,,Journal of the American Medical Association” rašoma, kad stipriosios lyties atstovai, kurie dažnai ejakuliuoja (bent 21 kartą per mėnesį), turi mažesnę riziką susirgti prostatos vėžiu. 
  • Jeigu norite apsisaugoti nuo krūties vėžio. Krūties vėžys yra dažniausia moterų onkologinė liga pasaulyje. Pasirodo jos išvengti padeda reguliarūs lytiniai santykiai. Nemažai mokslinių tyrimų rodo, kad moterys, kurios dažnai mylisi, rečiau suserga šia liga, lyginant su tomis moterimis, kurios lytiniais santykiais užsiiminėja rečiau.
  • Dėl to, kad tai padeda atsikratyti šlapimo nelaikymo. Norint išvengti šlapimo nelaikymo, reikia stiprinti dubens raumenis. Keista ir tai, kad šlapimo nelaikymas, kuriuo nors gyvenimo etapu, vargina ir 30% moterų, todėl ši problema aktuali ne tik stipriosios lyties atstovams. Lytiniai santykiai - gera dubens raumenų treniruotė. Per orgazmą dubens raumenys pusluoja ir susitraukinėja, o tai juos stiprina.
  • Jeigu norite sumažinti lėtinį ir jau įgrisusį skausmą. Rutgers‘o universiteto (Naujasis Džersis, JAV) profesoriaus Barry R. Komisaruko teigimu, orgazmas gali blokuoti skausmą. Jis taip pat skatina hormonų, padidinančių skausmo slenkstį (ribą, nuo kurios pradedate jausti skausmą), išsiskyrimą. Stimuliacija be orgazmo duoda panašių rezultatų. Makšties stimuliacija gali sumažinti lėtinį nugaros ir kojų skausmą. 
  • Dėl nemigos. Seksas gerina miego kokybę. Po orgazmo išsiskiria prolaktinas. Šis hormonas atsakingas už atsipalaidavimą ir mieguistumą. 
  • Nes seksas stiprina ir jūsų psichinę būklę.  Seksas svarbus gerai psichinei sveikatai. Jis padeda susidoroti su nerimo sutrikimais ar net depresija. Prisilietimo metu išsiskiria geros savijautos hormonai. Seksualiai susijaudinus, smegenyse išsiskiria cheminė medžiaga, suaktyvinanti tas smegenų sritis, kurios atsakingos už malonumo ir apdovanojimo jausmą. Seksas gali sustiprinti savivertę ir padėti pasijausti laimingesniais. Lytiniai santykiai rekomenduojami ne tik tada, kai siekiama sveiko, bet ir laimingo gyvenimo.

Suaugusiems.lt

 

 
Komentarai
Naujas komentaras