Kaip prisipažinti partneriui, kad sergate LPL

1(15).jpg
 
Jei sergate lytiškai plintančia liga (LPL), jūs esate ne vienas. Maždaug kas antras žmogus iki 25 metų susidūrė su lytine infekcija. Žinoma, tai nereiškia, kad žinote kaip prisipažinti, jog sergate, ypač mylimam žmogui.

Tačiau, pasirinkę tinkamą laiką ir vietą, bei apsiginklavę patikima informacija, galite jaustis tvirčiau ir pokalbis nebus toks baisus. Pateiksime ekspertų patarimus kaip prisipažinti, jog sergate LPL ir kaip tokį pokalbį paversti kiek lengvesniu.

LPL ne visada lengvai nustatoma

Daugelio lytiškai plintančių ligų simptomai gali pasireikšti po kelių savaičių, mėnesių ar netgi metų. Tai reiškia, kad galite pajusti ligos simptomus būdami su dabartiniu mylimuoju, o užsikrėtę esate anksčiau. Jei jums taip nutiko, švelniai paaiškinkite partneriui aplinkybes, taip pat paraginkite jį išsitirti.

Aptarkite ligą prieš lytinius santykius

Jūs privalote aptarti tai su partneriu prieš pradėdami lytiškai santykiauti, kad ir koks nemalonus pokalbis tai būtų. Labai svarbu pasisakyti partneriui ir palikti jam laisvą pasirinkimą. Beje, neturite gėdytis, jei sergate bet kokia lytiškai plintančia infekcija.

Būkite apsirengę ir blaivūs

Tinkamas momentas tokiam pokalbiui tikrai neturėtų būti po kelių gėrimų ar lovoje. Jei padarysite tai prieš sueitį, suteiksite parteriui fizinės ir emocinės erdvės tam, kad jis galėtų viską ramiai apsvarstyti. Jūs taip pat norėsite būti blaivaus proto, todėl atsisakykite alkoholio, jei planuojate šį pokalbį.

Pasirinkite privačią ir ramią vietą

Geriausia vieta tokiam pokalbiui yra tokia, kurioje jūs ir jūsų mylimasis jausitės saugiai ir jaukiai. Rinkitės vietą, kurioje tylu ir niekas negalėtų jums sutrukdyti. Galite pasirinkti namų erdvę, ramų parką, bet kur, kur nejausite seksualinės įtampos.

Žinutė ar skambutis geriau nei nieko

Kai kurie ekspertai įsitikinę, jog pokalbis akis į akį yra vienintelis būdas, tačiau bet koks būdas yra tikrai geriau, nei slėpti, jog sergate. Jei jaučiate, kad negalite parteriui pasakyti to į akis, paskambinkite ar parašykite žinutę, paaiškindami situaciją. Toks būdas suteiktų partneriui laiko pagalvoti prieš atsakant, o jums nereikėtų nervintis dėl partnerio pirmosios reakcijos.

Pasirinkite tinkamus žodžius

Kai kalbate apie tokį komplikuotą dalyką kaip lytiškai plintanti liga, rinkitės tinkamus žodžius, išlikite ramūs. Be to, medicininiai faktai vietoje emocijų, padės jums abiems likti ramiems. Būkite atviri ir tiesmuki, tai padės, jei partneris ir jūs nuspręsite išsiskirti.

Padėkite partneriui sužinoti daugiau

Sužinoti, kad partneris serga LPL gali sukelti nemažai streso, todėl puiku, jei padėsite mylimajam sužinoti daugiau apie jūsų ligą. Puiku, jei pasidalinsite keliais šaltiniais, kurie suteikė daugiau žinių jums. Tai turėtų būti faktai, galimi gydymo būdai, taip pat psichologiniai straipsniai.

Neprivalote atskleisti visko

Maža dalis asmeninės informacijos turi tokia ir likti. Jūs neprivalote atskleisti kaip užsikrėtėte, kas iš jūsų šeimos ar draugų žino apie ligą, ar netgi kas nutinka ligai progresuojant. Pabandykite atsakyti į jūsų partneriui rūpimus klausimus, tačiau neprivalote sakyti jam to, dėl ko jaučiatės blogai.

Duokite partneriui laiko

Jei sergate lytiškai plintančia liga, nereiškia, jog esate blogi, nešvarūs ar neatsakingi, tačiau jūsų mylimajam gali būti netikėta ir nelengva. Geriausia, jei pasakę tiesą, pateiksite ir šiek tiek informacijos, o tada leisite partneriui susidėti mintis. Nespauskite, leiskite antrai pusei pačiai pasidomėti liga.

Nesibaiminkite dėl emocijų

Kalbėdami apie savo ligą, galite pasijusti liūdni ar prislėgti, todėl emocijų proveržis gali būti nekontroliuojamas. Jei pradėsite verkti ar pasijusite liūdni, leiskite sau jausti. Nėra lengva kalbėti apie savo ligą ir, greičiausiai, negalėsite likti šalti visą pokalbį, todėl nesigėdykite ir jauskitės laisvai.

Jei partneris negali su tuo susitaikyti, tai yra jo problema

Ne visi gali susitaikyti su tuo, jog jų antroji pusė serga LPL, todėl nepriimkite to asmeniškai. Jei partneris nuspręs santykius nutraukti, priežastis yra jų baimėje, ne jumyse. Jei tai, jog sergate jūsų partneriui nepakeliama, reiškia, dar nesutikote tinkamo žmogaus. 

Sugaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras