Kaip reaguoja jūsų kūnas, kai ką nors slepiate nuo partnerio

pora-5c40936691d2f.jpg
 
Paslapties saugojimas niekada nėra lengva, tačiau, jei slepiate ką nors nuo partnerio, tai yra dar sudėtingiau, ypač todėl, kad geri santykiai statomi ant pasitikėjimo ir atvirumo pamato. Bet tam tikrus dalykus pasilikti sau yra normalu.

Yra skirtumas tarp privatumo ir paslapčių. Visiems suaugusiems leidžiama turite privačias mintis, kurių neprivalome atskleisti savo partneriams. Pavyzdžiui, neprivalote visiškai atvirai papasakoti apie savo praeitį, jei to nenorite. Ir jei laikas atrodo netinkamas pasidalinti mintimis, taip pat to daryti neturite.

Todėl kalbėsime apie tai, kas gali veikti jūsų santykius, pavyzdžiui, dalykai, apie kuriuos partneris turi žinoti, tačiau jūs bijote apie tai garsiai kalbėti. Nekalbant apie tai, kad tai potencialiai daro žalą jūsų santykiams, tai taip pat kvestionuoja jūsų sąžiningumą, pasitikėjimą jumis ir ištikimybę, be to, paslapties saugojimas iš ties gali kelti didelį stresą jums. 

Kai saugote paslaptį, galite pastebėti daugybę streso simptomų, kurie veikia jūsų kūną. Galite imti nervintis ir jausti didžiulę įtampą, kai partneris ima kalbėtis apie dalykus, susijusius su informacija, kurią nuo jo slepiate. Su laiku gali išsivystyti galvos, skrandžio skausmas ir raumenų įtampą dėl prailgusio streso.

Tai taip pat veikia jūsų kasdienį gyvenimą, o tai prisideda prie fizinių simptomų, kuriuos patiriate. Dažnai pagrindinis simptomas yra nemiga. Dažnai užmiegate lengvai, tačiau pabundate vidury nakties ir nebegalite užmigti.

Su laiku kažko svarbaus slėpimas gali paveikti jūsų emocinę būseną. Gali sutrumpėti jūsų kantrybė arba galite tapti besiginantis. Slėpdami informaciją nuo partnerio, kenkiate savo kūnui, nes jis nuolat jaučia stresą. Todėl paslapties atskleidimas naudingas jūsų sveikatai.

Žinoma, galite nuspręsti neatskleisti informacijos partneriui, o pasakyti tai draugui ar terapeutui ir tokiu būdu nuo to išsilaisvinti. Ir kartais tai yra geriausias pasirinkimas. Mes dažnai dalijamės informacija, nes norime nusimesti naštą. Tai suteikia mums švaros pojūtį ir manome, kad elgiamės gerai, kai iš tikro turime pasakyti tai partneriui, kad galėtume iš tikrųjų geriau jaustis. Turite pasverti už ir prieš ir nuspręsti kuriuo keliu sukti.

Jei turite atskleisti tai partneriui, raskite laiko pokalbiui su juo patogioje jums abiem aplinkoje, kad galėtumėte atvirai ir nuoširdžiai pasikalbėti. Greičiausiai, nesakėte partneriui nieko, nes jaudinotės, kad partneris nusimins ar jausis išduotas, todėl pasiruoškite jo reakcijai. Jis gali iš karto negatyviai sureaguoti, taip pat jis gali imti gintis. Todėl pasiruoškite, kad partneriui gali prireikti laiko susigaudyti savo jausmuose ir suvokti tai, ką pasakėte. Ir tai yra normalu. Būkite pasiruošęs apie tai kalbėtis ir vėl vėliau, jei to prireiks.

Paslaptys gali pakenkti santykiams ir jūsų sveikatai, todėl verta nusimesti naštą nuo krūtinės. Kai atsiversite, pasijusite geriau ir galėsite pradėti atstatyti santykius, jei to reikės. Tačiau prisiminkite, kad viskas priklauso tik nuo jūsų ir jūs sprendžiate, kas privatu, o ką pasakyti reikia. Klausykitės savo kūno ir darykite tai, kas jums atrodo teisinga. 

Suagusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras