Kodėl svarbu miegoti naktį?

o-SLEEP-EXPERTS-facebook.jpg
 
Ar žinojote, kad į miego rėžimą ir žmogaus budrumą reaguoja kankorėžinė liauka. Ši liauka gyvena mūsų smegenų centre ir sveria apie vieną gramą. Nepaisant savo miniatiūrinio dydžio, šis organas atlieka daugelį gyvybinių funkcijų.

Dienomis  kankorėžinė liauka žmogaus organizme gamina hormoną serotoniną, kitaip dar  vadinamą „saulės baterijomis“, o naktį šis smegenų  organas - užtikrina ramaus miego rėžimą.

Konkorėžinė liauka  yra atsakinga už hormono serotonino gamybą. Šis hormonas atsakingas už gerą nuotaiką, džiugesį  ir laimės pojūtį.  Tačiau jei  serotonino žmogaus organizme yra per mažai, gali apimti apatija, o ilgesnį laiką nesigaminant serotoninui, susergama depresija arba pasireiškia nerimas ar net agresija.

Atėjus vakarui konkorėžinė liauka imasi kitų darbų ir pradeda gaminti kitą hormoną – melatoniną, kuris yra atsakingas už ramų miegą. Tiesa, jog  netrikdytumėte kankorėžinės liaukos darbo, svarbu miegoti tamsoje, nes šviesa trukdo gamintis melatoninui. Manote, jog miegate puikiai ir su įjungta šviesa? Gal ir taip, tačiau svarbu žinoti, kad šis hormonas atsakingas ne tik už ramų miegą, bet ir palaiko normalią nervų, imuninės, širdies ir kraujagyslių sistemos būklę, o taip pat turi atsinaujinantį poveikį, kas padeda prailginti gyvenimą.

Taigi, miegas naktį ir pasivaikščiojimai dienomis rudenį – gyvybiškai svarbus žmogui veiksnys. Negaunant pakankamai saulės ir miego hormono galima prisišaukti rimtos bėdos. Juk geras miegas ne ką mažiau svarbus už sportą ir sveiką mitybą.
 

Saldžių sapnų!
 

www.suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras