Kodėl vyrai atsisako kontracepcijos priemonių?

 
Britų mokslininkai nuogąstauja, jog netrukus pradėtos gaminti kontraceptinės tabletės, skirtos vyrams, nesulauks didelio populiarumo tarp stipriosios lyties atstovų, rašo „News of The World“

Moterys įsitikinusios, kad jos pačios turi rūpintis dėl nepageidautinų sekso pasekmių

Remiantis apklausos rezultatais, kurią atliko Kembridžo universiteto specialistų komanda,  vadovaujama profesorės Susan Walker, išsiaiškino, kad dauguma moterų yra įsitikinusios, jog jų partneriai tiesiog „pamirš“ išgerti šių tablečių prieš intymų suartėjimą. Per apklausą paaiškėjo, kad tokios skeptiškos nuomonės laikosi daugiau kaip 52 proc. respondenčių, įsitikinusių, jog iš esmės pačioms moterims reikia sukti galvą dėl nepageidaujamo nėštumo ir kitų liūdnų pasekmių, nes vyrams tai nerūpi.

Vos mažiau nei pusė apklausos dalyvių pasirengę pasinaudoti naujove

O maždaug 20 proc. dailiosios lyties atstovių nuomone, oralinių kontraceptinių priemonių vartojimas prieštarauja vyriškumo sąvokos supratimui ir gali sugriauti jų autoritetą aplinkinių akyse. Tuo tarpu apie 17 proc. vyrų pranešė, kad jie pasirengę išgerti kontraceptinių tablečių prieš intymius santykius vien dėl to, jog jie neprivestų prie nepageidautinų pasekmių. 

Tyrėjai taip pat išsiaiškino, kad vos kiek mažiau nei pusė iš  visų apklausoje dalyvavusių vyrų ir moterų pareiškė, jog jie nusiteikę pasinaudoti naujove iš karto po to, kai tik preparatas bus pradėtas pardavinėti vaistinėse ir kitose specializuotose vietose.

Anot profesorės S. Walker, gauti duomenys liudija, kad, tikėtina, moterys, nenorėdamos užgauti partnerių vyriškumo, pasirūpins, kad medikamentai atsidurtų jų burnoje. O kadangi stereotipai, susiję su vyriškumu ir moteriškumu, iki šiol labai gajūs visuomenėje, todėl stiprioji lytis iš esmės nepasirengusi keisti „tradicinių įpročių“.

 
Komentarai
Naujas komentaras