Kontracepcija prailgina santykius, bet gali pabloginti seksualinį gyvenimą

 
Daugybė santuokai besiruošiančių moterų turėtų pabandyti pakeisti kontracepciją, kad išsiaiškintų, ar jų jausmai partneriui išlieka tokie pat, teigiama neseniai atliktame tyrime.

Mokslininkai sako, kad geriamų kontraceptikų hormonai paveikia moters gebėjimus vertinti savo norimo vyro tipą.

Taigi, jei ji vartojo kontraceptikus kai jie susitiko, ji gali būti šokiruota po to, kai nustos, ir turėtų atlikti dar vieną patikrinimą, prieš ištardama įžadus.

Siekiant įvertinti kontaceptinių tablečių poveikį moterų skoniui renkantis vyrą, dr. Craig Roberts iš Stirlingo universiteto apklausė apie jų pasitenkinimą santykiais daugiau kaip 2500 motinų iš viso pasaulio.

Kai kurios jų sutiko savo partnerius vartodamos kontraceptines piliules. Dauguma, tačiau ne visos iš apklaustųjų vis dar buvo su savo vaikų tėvais.

Tos, kurios susipažino vartodamos kontraceptikus, sakė esančios mažiau patenkintos savo seksualiniu gyvenimu nei kitos moterys. Jos pastebėjo, kad jų vyrai ar vaikinai lovoje tapo ne tokie patrauklūs ir įdomūs.

Tačiau piliules vartojusios moterys įvertino savo parterius geriau kitais aspektais, kaip ištikimesnius, labiau palaikančius ir geriau aprūpinančius šeimą. Apskritai, šie pliusai akivaizdžiai nusveria ne tokį įdomų seksualinį gyvenimą, o tokie santykiai trunka vidutiniškai 2 metais daugiau.

Tikima, kad piliulėse esantys hormonai paveikia moteris taip, kad jos nusisuka nuo „mačo“ vyrukų, kurie dažniausiai plėtoja jaudinančius trumpus romanus, ir atsisuka į jautresnio tipo vyrus, kurie tinkamesni ilgalaikiams santykiams.

„Mūsų tyrimas atskleidžia, vartodamos kontraceptines piliules jūs keičiate savo hormonus ir galite pirmenybę iš „niekšų“ perleisti „tėveliams“, - sakė dr. Roberts.

Jis tvirtino, kad jo rezultatai yra paremti tūkstančių moterų atsakymų vidurkiais, tačiau ne kiekviena moteris, vartojusi kontraceptikus jautė tokį patį poveikį.

„Nehormoninių kontraceptinių priemonių pasirinkimas keletą mėnesių prieš tuoktuves gali būti vienas iš būdų moterims dar kartą patikrinti, kad jas tikrai traukia partneris“, - pridėjo jis.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras