Kontraceptinių tablečių poveikis moters organizmui

kontraceptines-tabletes-581c6bd05afa1(2).jpg
 
Per pastaruosius metus mokslininkai atliko daugybę tyrimų, siekiant išsiaiškinti hormoninių kontraceptikų poveikį moters organizmui. Tai, jog kontraceptinės tabletės gali sukelti vėžį ir pažeisti genitalijas – diskutuotina tema, o mokslinių tyrimų rezultatai šiuo klausimu yra labai prieštaringi. Tačiau daugelis moterų, vartojusių kontraceptines tabletes pastebi, jog vaisto poveikis pasireiškia sumažėjusiu seksualiniu noru.

Mokslininkai iš įvairių Europos šalių atliko tyrimą, kuriame dalyvavo tūkstančiai moterų nuo dvidešimties iki trisdešimties metų amžiaus. Buvo pastebėta, jog hormoninė kontracepcija teigiamai veikia PMS simptomus, padeda sumažinti nervinę įtampą bei skausmą prieš menstruaciniu periodu. Tačiau apklausos atskleidė ir neigiamą kontraceptinių tablečių vartojimo pusę – hormoninės tabletės sumažina ne tik tam tikrus skausmus, bet ir susidomėjimą priešinga lytimi. 


Dalis moterų, vartojusių kontraceptines tabletes pastebėjo šiuos simptomus:

  • Nėra noro užsiimti seksu.
  • Būna sunku pasiekti orgazmą. 
  • Nepakankamai ryškūs pojūčiai akto metu.
  • Išsausėjusi makšties gleivinė ir diskomforto pojūtis.

Vaistų gamintojai apie šiuos ir kitus simptomus (pavyzdžiui, venų trombozė) vartotojus informuoja ir patvirtintą informaciją prideda prie vaisto anotacijos. Toks vaisto pašalinis poveikis atsiranda dėl vaisto sudėtyje esančių medžiagų, kurios slopina ovuliaciją ir dėl to nėštumas tampa  neįmanomas. Be to, dėl hormoninių tablečių poveikio organizmas nustoja gaminti vyriškąjį hormoną – testosteroną. Testosteronas tiesiogiai įtakoja žmogaus seksualumą, todėl  aistra gali išblėsti,  pojūčiai sekso metu būna blankesni, o orgazmas pasiekiamas sunkiau. 

 

Ilgą laiką vartojant kontraceptines tabletes šis poveikis būna negrįžtamas. Mokslininkai  pastebėjo, jog ilgesnį laiką vartojant geriamuosius kontraceptikus, moterų organizme sumažėja hormono – oksitocino gamyba. Kaip žinia,  šis vadinamasis laimės hormonas yra atsakingas už meilės jausmą. Taigi, sumažėjusi oksitocino koncentracija organizme gali būti atšalusių santykių priežastimi.


Ilgesnį  laiką ir reguliariai vartojant kontraceptines tabletes gali atsirasti ir kitų organizmo pokyčių. Pavyzdžiui, dėl pakitusios estrogenų gamybos,  makšties sienelė praranda elsatingumą ir išsausėja, tampa sunku natūraliai sudrėkti. Pasireiškus šiems požymiams ar jiems paūmėjus rekomenduojama  kontraceptikų nebegerti.

Ar kontraceptinės tabletės turi privalumų?

Taip, tinkamai vartojamos kontraceptinės tabletės yra patikimas ir efektyvus būdas siekiant išvengti nėštumo, todėl sekso metu jausitės atsipalaidavusios ir mylintis jūsų nevargins baimė, jog galite pastoti. Taip pat kai kuriais atvejais,  periodiškai vartojami kontraceptikai padeda sureguliuoti mėnesinių ciklą, sumažina pilvo skausmus ir pagerina moters emocinę būseną. 


Svarbiausia, jog kontraceptikai nebūtų vartojami savo nuožiūra. Gydytojas ginekologas įvertinęs jūsų sveikatos būklę išrašys jums reikiamos hormonų koncentracijos kontraceptines tabletes ir nustatys vaisto vartojimo trukmę. 


Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras