LPL: Gonorėja greitai gali tapti nepagydoma

 
Sveikatos ekspertai įspėja, kad labai realu, jog greitai gonorėja gali tapti nepagydoma.

Ši lytiniu keliu plintanti infekcija (LPL) yra viena dažniausiai pasitaikančių ligų. Ši liga išvystė atsparumą tam tikram antibiotikų tipui, kuris pagrinde buvo naudojamas šios ligos gydymui.

Šis įspėjamasis cefiksimo efektyvumo sumažėjimas reiškia, kad reikia naujo, stipresnio gydymo režimo.

Kai kuriais atvejais vartojantiems cefiksimą pacientams gydymas nepadėjo.

Laboratoriniai tyrimai parodė, kad 2010-aisiais infekcijos jautrumas sumažėjo beveik dvigubai – 17,4 proc., palyginus 2009-aisiais – 10,6 proc.

Specialistai teigia, kad pastaruosius 70 metų šią lytiniu keliu plintančią ligą pagydyti buvo paprasta, tačiau sukeliatis infekciją organizmas (Neisseria gonorrhoeae) turi „neįprastą gebėjimą prisitaikyti“ ir įgijo atsparumą vis didėjančiam antibiotikų sąrašui nuo penicilino iki tetraciklino, ciprofloksacino, o dabar ir cefiksimo.

Gydytojams dabar patariama naudoti dviejų vaistų kombinaciją – ceftriaksoną, stipresnį antibiotiką už cefiksimą, kuris yra vartojamas injekciniu būdu, ir azotromiciną, kuris vartojamas oraliniu būdu.

Gonorėjos ekspertė profesorė Cathė Ison sakė: „Mūsų laboratoriniai tyrimai parodė didžiulį jautrumo vaistui, kurį vartojome kaip pagrindinį preparatą gydyti gonorėjai, sumažėjimą. Tai labai  reali grėsmė, kad gonorėja ateityje gali būti nepagydoma“.

„Mes labai nerimavome dėl rezultatų, kuriuos pamatėme, tad rekomendavome gegužę peržiūrėti gonorėjos gydymo direktyvas, norėdami pasiūlyti efektyvesnį vaistą. Vis dėlto, tai problemos neišspręs, nes istorijos perspektyvoje matome, atsparumas gydymui taip pat didės“, - teigia C. Ison.

Ji teigia, kad nors dauguma pacientų bus nepatenkinti, jog reikia vartoti leidžiamus vaistus, šiuo metu tai geriausias gydymo būdas. Vis dėlto, atsisakiusiems injekcijų pacientams vietoj to bus siūlomi geriami antibiotikai.

„Tai tik išryškina saugaus sekso svarbą, nes jei nauji antibiotikai išrasti nebus, ateityje tai bus vienintelis būdas kontroliuoti infekcijos plitimą“, - tikino profesorė.

„Terrenso Higginso vilties“ klinikos direktorius Jasonas Warrineris sakė: „Neramina tai, kad gonorėja įgavo atsparumą tam tikriems vaistams per palyginti trumpą laikotarpį. Mes esame laimingi matydami, kad ekspertai skubiai diegia gydymo pakeitimus ir nuolat valdo situaciją, siekdami, kad infekcija ir toliau išliktų pagydoma“.

„Gonorėjos simptomai pastebimi ne visada, taigi labai svarbu, kad žmonės reguliariai atliktų LPL tyrimus ir gautų gydymą kuo anksčiau. Vienintelis būdas apsisaugoti nuo LPL – naudoti prezervatyvus“, - teigė J.  Warrineris.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras