Mokslininkai perspėja apie galimą seksualinę epidemiją

 
Seksualinė narkomanija tampa epidemija, kalba italų mokslininkai.

Pagal mokslininkų paskaičiavimus, apie 6 proc. Žemės gyventojų kenčia nuo šios priklausomybės. Primename, kad Sandros Bullock santuoka žlugo būtent dėl šios priežasties, o David Duchovny ilgą laiką gydėsi nuo priklausomybės seksui.

Priklausomybė intymiai sferai virsta liga tuomet, kai individas nustoja kontroliuoti savo elgesį, norėdamas patirti vis daugiau ir daugiau malonumo. Be to, jis gali taip pakenkti savo asmeninei ir svetimai gerovei. Blogėja socialinė padėtis, sutrinka seksologika, kenčia asmeninis gyvenimas.

Italijos tyrėjų asociacija seksologijos srityje atliko visoje šalyje apklausą, kuri leido įvertinti, kokie yra priklausomybės nuo sekso mastai. Šioje apklausoje dalyvavo 1046 italai: 564 moterys ir 482 vyrai. Darbą atliko dr. Franko Avenia bendradarbiaujant su psichologais. Paaiškėjo, kad tarp visų dalyvių 5,8 proc. turi priklausomybę seksui. Artėjantys prie šios ribos, tačiau dar neturintys priklausomybės – 8,3 proc. apklaustųjų.

Vyrų, kurie nepaiso moralinių normų, yra daugiau nei moterų. Išskirta 10 proc. erotomanų vyrų ir 2 proc. dailiosios lyties atstovių.

Vidutinio amžiaus žmonės yra labiau linkę į šią riziką. 6,8 proc. apklaustųjų yra 36-50 metų žmonės ir jie yra linkę pažeidinėti visuotinės moralės normas. Jaunesni nei 35 metų žmonės – 5,65 proc. ir tik 2,8 proc. tarp respondentų, kurių amžius viršijo 50 metų.

Nekontroliuojamą trauką erotiniams nuotykiams jaučia 8 proc. vienišių ir 5 proc. tų, kurie turi pastovius santykius.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras