Mokslininkai praneša: seksas gali ištrinti atmintį!

 
Seksas gali būti pritrenkiantis, tik ne visada gerąja prasme. Mokslininkai tikina nustatę, kad jis gali ištrinti atmintį.

Prie tokių išvadų buvo prieita remiantis 54 metų moters patirtimi. Ji atvyko į ligoninę Vašingtone ištikta panikos, nes pasimylėjusi su savo vyru iš karto prarado atmintį, kas vyko pastarąsias 24 valandas.

Ši reta būsena vadinama „praeinančia visiška amnezija“ ir visuomet yra laikina, tačiau dėl to, kad ji tokia smarki, gali būti labai kankinanti, sako mokslininkai.

Vis dėlto, pasak šio atvejo tyrusio neurologo, smegenys nepatiria jokios žalos. Ir iš tikrųjų, moters smegenų nuotraukos parodė, kad jokios žalos padaryta nebuvo.

Labai mažai žinoma, kas tokią būseną iššaukia, nors kai kurie gydytojai tikina, kad to priežastimi gali būti neužsiveriantys vožtuvai kakle.

Užuot užsivėrę, jie išlieka atviri ir leidžia spaudimui skrandyje išstumti deguonies neprisotintą kraują, kuris turėtų tekėti žemyn į širdį. Jis pasitraukia atgal per jungo venas į tą smegenų dalį, kuri kontroliuoja atmintį.

Sebastianas Ameriso iš Buenos Airių Neurologinių tyrimų instituto sakė: „Apie priežastis mes žinome nedaug. Sutrikimas sukelia didelį šoką, tačiau ne insultą ar net ne smegenų pažeidimą. Jis beveik visada labai lengvas“.

Kasmet iš 100 000 vos 3-5 žmonės patiria praeinančią visišką amneziją. Daugeliui jų atmintis grįžta jau po kelių valandų.

Sukeliant įtampą kitais būdais, pavyzdžiui, kilnojant svarmenis ar netgi einant į tualetą, praeinanti visiška amnezija taip pat gali ištikti.

Didžiausia rizika tai patirti yra 50-60 metų žmonėms.

S. Ameriso įspėja visus patyrusius staigų atminties netekimą kreiptis į medikus, nes tai gali būti ko nors daug rimtesnio, pavyzdžiui, insulto, simptomas.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras