„Nepadorūs“ klausimai apie jūsų kūną

young-woman-with-covered-hips_23-2147929829.jpg
 
7 komentarai
Apie šiuos dalykus daugelis mūsų gėdijasi klausti savo tėvų, draugų ir netgi gydytojų. Štai keletą klausimų-atsakymų, kurie, tikimės, padės jums išlaikyti sveikatą ir nebijoti.

Ar galima susirgti pienlige nešiojant siaurikes („stringus“)?

Taip, tačiau ši liga gali kilti ne tik dėl šių kelnaičių. Neteisingai parinkti apatiniai išprovokuoja grybelio atsiradimą ir viruso dauginimąsi, kuris iššaukia nemalonius ligos pojūčius. Ir esmė yra ne pačioje kelnaičių formoje, o iš kokios medžiagos jos yra pagamintos. Jei apatiniai „nekvėpuoja“, sulaiko drėgmę ir blogai džiūna, jie tampa puiki terpė daugintis mikroorganizmams. Todėl pamirškite apie pigią sintetiką ar taip išgirtą medvilnę. Atkreipkite dėmesį ir ką dėvite ant viršaus: nereikėtų dėvėti elastinių kojinių-kelnių karštomis dienomis ir vengti labai aptemptų šortų.

Ar persiduoda cistitas lytiniu keliu?

Ne. Dažniausiai šlapimo takų infekcijas iššaukia bakterijos, patenkančios per žarnyną. Be to, cistito atsiradimą paskatina bloga higiena ir imuniteto susilpnėjimas, o ne lytinis aktas. Perduoti šią ligą nuo vienos partnerės kitai – neįmanoma.

Ką daryti, jei viena krūtis didesnė nei kita?

Nieko nepadarysi. Daugelis gražiosios lyties atstovių turi skirtingo dydžio krūtis. Gali skirtis taip pat jų forma, elastingumas, pilnumas bei kiti dalykai. Viskas priklauso nuo pieno liaukų ir viršutinio riebalinio sluoksnio. Atminkite: jūsų organizme daug kas vystosi nesimetriškai – dešinysis inkstas yra šiek tiek žemiau kairiojo, dešinysis plautis susideda iš trijų dalių, o kairysis – iš dviejų. Ką čia ir kalbėti – pas daugelį žmonių skiriasi netgi pėdų ir delnų dydžiai. Tačiau niekam nekyla klausimas, ar tai normalu. Tik moteriška krūtinė pritraukia daugiau dėmesio, nei rankos ar pėdos.

Tačiau! Jei krūtys visuomet buvo asimetriškos ar tokios tapo po vaiko maitinimo – tikrai nėra reikalo nervintis. Bet jei toks pokytis atsitiko staiga – geriau kreiptis į mamologą, kuris patikrins, ar neatsirado piktybinių navikų.

Ar tiesa, kad turinčios didesnį biustą turi ir didesnę riziką susirgti vėžiu?

Priklausomai nuo to, koks biusto pilnumas. Jei tokia krūtinė yra prigimtinė, ir atitinka jūsų kūno formas – jums nėra ko jaudintis. Nieko pavojingo čia nėra. O jeigu dėl įspūdingo dydžio jūsų kūno svoris išsikraipo, tuomet iš tiesų vėžio rizika yra didesnė.

Be to, pavydėtino biusto savininkėms patartina vis pasitikrinti pas gydytojus. Minkštųjų audinių perteklius apsunkina pačioms kontroliuoti krūtinės sveikatą ir navikų radimą: jūs galite lengvai pražiopsoti momentą, kai liga yra dar pradinėje stadijoje.

Ką daryti, jei kėdė... pažaliavo?

Nėra ko gąsdintis. Kaip bebūtų keista, iš mūsų kūno išeina tai, ką mes į jį „sukišam“, t.y. privalgėte daugiau žalių salotų arba netgi žaliai dažytų pusgaminių – ir turite tai, ką turite. Po vienos-dviejų dienų, pamatysite, kad spalvos keičiasi.

Nors ir kaip negražiai atrodytų, žalios spalvos nėra ko bijoti. O štai daugiau nerimo gali sukelti labai tamsi, beveik juodai ruda spalva, kuri gali įspėti jus apie grėsmingas ligas, susijusias su kraujo išsiliejimu žarnyne ar skrandyje. Tokiu atveju, nelaukiant bėkite pas gydytojus.

Kam mums reikia plaukų „ten“?

Kad apsaugotumėm švelnią odą tarpvietėje lytinio akto metu. Trynimasis ir kiti fiziologiniai kontaktai gali pažeisti ją, iššaukti sudirgimą ir netgi skatinti mikrožaizdų atsiradimą. O tai – tiesioginis kelias infekcijoms. Taip kad „braziliška“ epiliacija geriau nepiktnaudžiaukite.

Ar tiesa, kad kai kurios moterys iš prigimties negali patirti orgazmo?

Kai kurios – taip, tačiau tai itin retas atvejis. Dėl anorgazmijos skundžiasi nuo 30 iki 60 proc. įvairaus amžiaus moterų, tačiau tai dažniausiai yra susiję ne su fiziologija, bet su „galva“. Daugumai trukdo kompleksai, kitoms – netikusios pirmosios sueities patirtis, tačiau daugumai – įkyri mintis apie tai, kad „na štai ir vėl aš nepabaigsiu“. Be to, kai kurios moterys nežino, ko jos nori iš tikrųjų, o jų vyrai nesiima aiškintis šio klausimo.

Ar tiesa, kad būsimo vaiko lytį galima nulemti pradėjimo poza?

Ne. Vaiko lytis priklauso nuo to, kokią lytinę chromosomą neša spermatozoidas, apvaisinantis kiaušinėlį. Spermatozoidų – milijonai ir chromosomos juose išsidėsto beveik po lygiai, todėl šansų yra lygiai tiek pat. Buvo atlikti tyrimai, kuriais stengtasi susieti vaiko lytį su moters menstruaciniu ciklu, tačiau ir šiuo atveju „kalendoriniai pradėjimai“ nebuvo pripažinti kaip šimtaprocentiniai.

Ką daryti, jei esant karščiui labai stipriai prakaituoja kirkšnys?

Kirkšnyse, kaip ir pažastyse, yra daug prakaito liaukų, todėl prakaito išskyrimas karštomis dienomis ar daug fiziškai dirbant – nemalonu, tačiau neišvengiama. Tik kirkšnių dezodorantas neišgelbės.

Vienintelė išeitis – nešioti laisvus ir kvėpuojančius drabužius bei apatinį trikotažą. Kaip jau žinote, drėgmė ir perkaitimas – tai gera terpė daugintis grybelinėms infekcijoms, tad po dušo būtinai meskite apatinius į skalbimo mašiną.

Ką daryti, jei uodas įkando „ten“?

Lygiai tą patį, kai uodas įkanda į bet kurią kūno vietą: jokio ypatingo būdo prižiūrėti „ypatingą zoną“ nėra. Tik atminkite: vabzdžio įkandimą galima lengvai supainioti su įvairiais išbėrimais, tokiais kaip herpis. Jei įkandimas nepraeina, nesumažėja per keletą dienų, keičia formą ir dydį, būtinai kreipkitės į venerologą. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (7)
nepisk smegenu
Jei "apsikakoji" sededamas ant kedes ir pastebejai, kad ji pazaliavo, tai kreipkis i gydytojus.
Matyt vertė iš rusų kalbos tą 'stul' :-) Išvertė, bet neperskaitė, kaip ką išvertė :-)
as ir tos kedes nesupratau :D ir taip skaiciau ir taip..ir niekaip :D
palaikinciau jusu komentarus jei galeciau
pritariu...kazkaip ir as nesupratau sito
"Ką daryti, jei kėdė... pažaliavo?" Paaiškinkit, kas ta kėdė, nes aš tokio žargono nesu girdėjusi :D Iš antros pastraipos spėju, kad išmatos, bet argi nepaprasčiau parašyt suprantamai? Straipsnis suaugusių skiltyje, bet rašo kaip darželinukams kažkokiais keistais žargonais :)
Naujas komentaras