Nėštumo bendrakeleivis – rytinis pykinimas

 
2 komentarai
Esate laiminga kaip niekada ir gyvenate gražiausiu pasaulyje laukimu. Tačiau tuo pačiu metu jaučiate, kad kažkas pasikeitė ir jūsų organizmas elgiasi visiškai kitaip, negu įprastai, negana to – vargina nemalonus rytinis pykinimas.

Pykinimas – natūrali, tačiau tikrai ne pati maloniausia nėštumo periodo dalis. Tai dažniausiai pasireiškia tik atsibudus, todėl ir vadinamas rytiniu negalavimu, tačiau iš tikrųjų moterys su juo susidurti gali bet kuriuo paros metu.

Dar aiškinamasi, kas iš tikrųjų sukelia tokius negalavimus, tačiau manoma, kad tai vis tik susiję su hormoniniais pokyčiais moters organizme. Pykinimas gali prasidėti penktąją nėštumo savaitę ir tęstis iki 16-osios, tačiau kiekvienai moteriai tai trunka skirtingai.

Rytiniai negalavimai kankina praktiškai visas besilaukiančiąsias. Tai visiškai natūrali nėštumo eiga, kuri, tikima, gali net sumažinti persileidimo tikimybę.

Ar toks pykinimas gali būti rizikingas? Dažniausiai ne, tačiau, jeigu tai užsitęsia, o vėmimas yra labai stiprus, su gydytoju pasikonsultuoti būtina. Itin retais atvejais gali atsirast organizmo dehidratacija ar net inkstų nepakankamumas.

Kiekviena moteris turi savų būdų, taip kovoti su šiuo negalavimu, tačiau egzistuoja ir keli bendrieji būdai, kaip jį palengvinti:

  • Valgyti galimą ką nori ir kiek nori, tačiau vertėtų 5-6 kartus per dieną suvalgyti po mažesnį kiekį, negu 2-3 kartus itin sočiai.
  • Reikėtų vengti stiprių kvapų, nes besilaukiančios moterys į juos reaguoja labai jautriai.
  • Pykinimo metu prie nosies patartina laikyti pipirmėčių aliejumi suvilgytą servetėlę. Tai palengvina simptomus.
  • Reikėtų vengti gėrimų, į kurių sudėtį įeina kofeino, pavyzdžiui, kavos ar arbatos. Pykinimą lengvina pipirmėčių nuoviras bei imbieras.
  • Nereikėtų gerti saldžių sulčių, sukeliančių skrandžio rūgštis.
  • Rytini pykinimą kartais sustiprina ir vitaminai nėščiosioms. Reikėtų pasidomėti, ar vartojamieji maisto papildai nesukelia tokio pašalinio poveikio.
  • Pykinimą lengvina ir poilsis, nes pastebėta, kad pavargusioms moterims šie negalavimai būna stipresni.

Parengta pagal Thesite.org 

 
Komentarai (2)
Pritariu :)
nereikia nei nestumo, kad pykintu... ;)
Naujas komentaras