Nikotino pleistrai nėštumo metu – pavojinga

 
Mokslininkai teigia: nėščios moterys, bandančios atsikratyti bjauraus rūkymo įpročio ir naudojančios nikotino pleistrus ar gumas, žaloja savo dar negimusius kūdikius. Visas blogas medžiagas vaikas tarsi absorbuoja – tai ateityje dažnai sukelia širdies problemas, padidėjusį kraujo spaudimą.

Amerikos mokslininkų teigimu, nikotinas priverčia dar negimusių kūdikių kraujagyslėse susiformuoti tam tikrus žalingus chemikalus. Jie turi ilgalaikį neigiamą poveikį kraujagyslėms – dėl to ir atsiranda minėtos problemos.

Žinoma, rūkančioms moterims nėštumo metu primygtinai rekomenduojama atsisakyti šio įpročio, mat cigarečių žala – didžiulė: pirmalaikis gimdymas, apsigimimai, įvairios ligos vaikystėje ir t.t. Kaip bebūtų, daugeliui atrodo per sunku atsisakyti rūkymo, tad griebiasi pagalbos – nikotino pleistrų, gumos. Beje, anksčiau ant šių produktų pakuočių buvo įspėjimai nevartoti nėščiosioms dėl pavojaus kūdikiui: galimų širdies, kepenų ir inkstų problemų. Tačiau prieš keletą metų šie įspėjimai buvo panaikinti: teigiama, jog įpročio atsisakymo nauda motinoms didesnė už riziką.

Britų Farmakologijos Žurnale buvo publikuotas tyrimas, įrodantis, jog nikotiną nėštumo metu vartojusių moterų vaikai skundėsi aukštu kraujo spaudimu. Jis kenksmingas širdžiai, arterijoms.

Pripažįstama, jog nikotino terapija – pleistrai, gumos – geriau ir mažiau kenksminga nei pačios cigaretės. Beje, nusprendus rizikuoti ir imtis vienos šių priemonių, gydytojai pataria rinktis gumą – ji mažiau stipri. Kaip bebūtų, neverta pamiršti, jog padėti atsikratyti rūkymo gali padėti ir psichologinė pagalba, kiti, nikotino neturintys būdai. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras