Pirmieji nėštumo požymiai

 
Prapuolusios mėnesinės – ryškiausias, tačiau ne vienintelis tikėtino nėštumo požymis. Kokie dar simptomai rodo, kad moteris gali lauktis?

Vėluojančios mėnesinės – ženklas, bylojantis apie galima nėštumą. Kelios dienos dažniausiai papildomo galvosūkio nesuteikia, tačiau šioms nepasirodant ilgesnį laiką, moterys iš karto puola darytis testo. Esant reguliarioms mėnesinėms, tokį dingimą labai paprasta pastebėti. Bet kai kurias moteris vargina nereguliarus ciklas, todėl jos kartais net nesupranta, kada tai tiesiog nereguliarumas, o kada – iš tiesų prapuolusios mėnesinės. Dėl šios priežasties pravartu žinoti, kad dingusias menstruacijas seka ir kiti ankstyvieji nėštumo simptomai, tokie, kaip krūtų jautrumas, patamsėjusios spenelių aureolės, rytinis pykinimas arba vėmimas, stipri reakcija į kvapus ar maistą, apatinės nugaros dalies skausmas, vidurių užkietėjimas, dažnas šlapinimasis ar bendras nuovargis.

Tačiau aklai sekti šiais požymiais nereikėtų, nes jie lygiai taip pat gali reikšti ir tiesiog artėjančias mėnesines. Tai atskirti gali būti gana sudėtinga, todėl geriausia nedelsiant pasidaryti nėštumo testą.

Praėjus 8-10 dienų po galimo apvaisinimo nėštumą patvirtina kraujo tyrimas, o 10-14 dienų – paprastas vaistinėse pardavinėjamas nėštumo testas, kuriam atlikti naudojamas šlapimas. Tiksliausiai pastojimo faktas patvirtinamas gydymo įstaigoje.

Kilus klausimams, geriausiai kreiptis į savo ginekologą, kuris ne tik atliks reikiamus tyrimus, bet ir atsakys į visus kylančius klausimus.

Parengta pagal Thefrisky.com 

 
Komentarai
Naujas komentaras