Pornografija skatina moteris plastinėms operacijoms

lupos2.jpg
 
2 komentarai
Per pastarąjį dešimtmetį moterų, norinčių pasidaryti kosmetinę genitalijų operaciją, pagausėjo penkiskart, rašo DailyMail.co.uk. Tačiau tyrimas byloja, kad daugumai dailiosios lyties atstovių, prašančių „dizainerio vaginos“, iš tikrųjų to visai nereikia.

Tyrimą atikusi dr. Sara Creighton iš Londono universitetinio koledžo pastebėjo, kad dauguma operacijos prašiusių moterų jautė spaudimą turėti „tobulus“ lytinius organus dėl vaizdų, matytų visuomenės informavimo priemonėse. 

Ji sakė: „Moterys yra bombarduojamos vaizdais, sukeliančiais asociacijas, kad jos yra nenormalios“.

Naujausi statistiniai duomenys rodo, kad Anglijoje kiekvienais metais padaroma maždaug 2000 tokių Nacionalinės sveikatos tarnybos (ang. National Health Service)finansuojamų procedūrų.

Dr. S. Creighton vadovaujama komanda iš Elizabeth Garret Anderson instituto tyrė 33 moteris, perduotas tyrimui po to, kai pareiškė savo gydytojams norą susimažinti lytines lūpas.

Remiantis pranešimu, išspausdintu Britų ginekologijos ir akušerijos žurnale (ang. The British Journal of Obstetrics and Gynaecology), grupėje buvo aštuonios mokinės, iš kurių vienai – vos 11 metų.

Kiekviena mergina ar moteris buvo apklausta ginekologo, jų vaginos ilgis ir plotis buvo matuojami ir lyginami su publikuojamomis normaliomis vaginomis.

Buvo pastebėta, kad visos moterys, siekusios operacijos turėjo normalaus dydžio genitalijas. Tik trims tyrimo dalyvėms buvo pasiūlyta pasidaryti operaciją dėl didžiulės asimetrijos.

Vis dėlto, iš moterų, kurioms buvo atsisakyta daryti operaciją, 12 (40 proc.) vis tiek bandė jos siekti dar kartą. Vienuolika sutiko su siuntimu pas psichologą, o viena tyrimo dalyvė buvo nusiųsta į psichinės sveikatos tarnybą.

Dr. S. Creighton sakė: „Stebėtina, kad visos tyrimo dalyvės turėjo normalias mažąsias lytines lūpas ir, nepaisant to, beveik pusė jų vis tiek entuziastingai siekė operacijos remdamosi pasirinkimo teise. Ypatingą susirūpinimą kelia kai kurių operacijos reikdavusių pacienčių amžius, vienai jų – vos 11“.

Dvidešimt moterų (60 proc.) sakė, kad joms reikia mažesnės vaginos tam, kad ji geriau atrodytų.

Iš 27 moterų, kurios sugebėjo įvardinti laiką, kada tapo nepatenkintos savo genitalijomis, 15 sakė, kad tai nutiko joms esant maždaug 15-os metų, o 12 teigė tai supratę vėliau.

Pagrindinės priežastys, lėmusios šį nepasitenkinimą buvo televizijos laidų kosmetinių genitalijų operacijų tema žiūrėjimas, partnerio komentarai ir fizinis diskomfortas.

„Tai šokiruoja. Ypač dėl to, kad matome tokias jaunas mergaites“, - kalbėdama BBC sakė dr. S. Creighton. „Jos prašo operacijos, kuri yra negrįžtama ir mes net nežinome, kokia yra šios procedūros ilgalaikė rizika“.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (2)
Totali nesamone
Kartais stebina tas troškimas iš svetimų malonumų prisidaryti asmeninių problemų...
Naujas komentaras