Priešlaikinis orgazmas – ne tik vyrų problema

 
Mokslininkai teigia, kad nuo priešlaikinio orgazmo kenčia ne tik vyrai, bet ir moterys.

Tyrimas, atliktas Magalhães Lemos ligoninėje Portugalijoje, parodė, jog didžiulė dalis moterų sekso metu taip pat viršukalnę pasiekia per anksti.

Ištyrus 510 portugalių moterų paaiškėjo, kad 40 proc. jų atsakė, jog kenčia nuo seksualinių sutrikimų, o 3 proc. apibūdino šias problemas kaip chroniškas.

Paprastai priešlaikinė ejakuliacija yra laikoma medicininiu reiškiniu, kuris pasitaiko vyrams, tačiau mokslininkai siekė išsiaiškinti, ar jis taip pat gali veikti ir moteris.

Klausimynai moterims buvo išsiųsi siekiant gauti 18-45 metų moterų skerspjūvį, kuris atskleistų priešlaikinio orgazmo dažnumą, ar moterys kada nors jautėsi praradę orgazmo valdymo kontrolę ir ar tai jas vargina.

Rezultatai atskleidė, kad 40 proc. jų kada nors buvo patyrusios ogazmą anksčiau nei to norėjo.

Tyrimui vadovavęs mokslininkas Serafimas Carvalho sakė: „Šioje grupėje priešlaikinis orgazmas kelia daugiau nei nerimą. Mes manome, kad tai taip pat rimta kaip ir vyrų atveju“.

S. Carvalho ir jo komandos atradimai paskatins tolimesnius moterų seksualinių sutrikimų tyrimus, kuriems iki šiol buvo skiriama mažai dėmesio.

Tyrėjų komandai įspūdį paliko klinikiniuose vadovėliuose pateikiama dviprasmiška informacija ir tai, kad geriausių psichiatrų veikaluose dėmesio moterų priešlaikiniam orgazmui nėra skiriama.

Rezultatai atskleidė, kad su šia problema gali susidurti daugybė moterų ir dėl to lytinio akto metu pora arba jos asmeniškai gali patirti diskomfortą.

Viena moteris sakė: „Aš baigiu labai greitai, o mano vaikinas nė negauna tam šanso ir tai tikrai ima man įgristi. Po orgazmo man nemalonu tęsti, pasikeičia nuotaika ir jis lieka nieko nepešęs. Blogai dėl to jaučiuosi“.

Nepaisant to, kad priešlaikinis orgazmas veikia tokią didelę dalį moterų, negalėjimas išvis pasiekti orgazmo pasirodė esą dar plačiau paplitusi problema.

2010 metais atliktas amerikiečių moterų tyrimas parodė, kad 18-30 metų moterys prisipažino, kad joms sunku pasiekti orgazmą ir tai buvo dažniausiai pasitaikanti seksualinių skundų priežastis.

Siekiant apibrėžti priešlaikinio orgazmo mastus ir iš to kylančias problemas reikia atlikti tolimesnius tyrimus.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras