Seksas kritinėmis dienomis: mylėtis ar ne?

gettyimages-453221523.jpg
 
Lytiniai santykiai menstruacijų metu prieštaringai vertinama tema. Daliai vyrų tai džiugi žinia, juk mylintis per menstruacijas, pastoti praktiškai neįmanoma. Tačiau vien to nepakanka, kad abu partneriai galėtų mėgautis seksu ciklo metu. Viena pagrindinių priežasčių, kodėl nesimylima mėnesinių metu, tai estetika ir higiena. Taigi, kaip yra iš tikrųjų? Ar galima mylėtis per menstruacijas?

Kokia yra gydytojų nuomonė?

Tarp ginekologų yra paplitusi nuomonė, kad jeigu moteris yra visiškai sveika, kritinėmis dienomis ji gali pasižymėti netgi didesniu seksualiniu apetitu. Tačiau jei ji turi kokių nors ginekologinių problemų, tuomet visi negalavimai pasireiškia prieš, per arba po menstruacijų.

Lytiniai santykiai mėnesinių metu bet kuriuo atveju negali būti saugūs, nes šiuo laikotarpiu, moters organizmas yra labiausiai pažeidžiamas infekcijų. 

Infekcijai lengviau patekti į organizmą padeda ne tik kontaktas su krauju, tačiau per kritines dienas gimda būna šiek tiek atvira. Tad mikroorganizmams tampa dar lengviau patekti. Todėl jei jau mylėtis per mėnesines, geriau tą daryti su nuolatiniu partneriu. Ir tik tuo atveju jeigu abu partneriai yra sveiki ir nei vienas iš jų neserga reprodukcinės sistemos ligomis. 
 

Kaip turėčiau mylėtis per menstruacijas?

Moralinė pusė šiuo klausimu taip pat yra labai svarbi, nes abu partneriai turi nuspręsti, ar jie yra pasirengę tokiam santykių etapui. Pagrindinė priežastis, kodėl partneriai ar vienas iš jų gali nesutikti mylėtis per menstruacijas, tai pasibjaurėjimas. Ir tai visai nereiškia, kad vyras jūsų  nebemyli. Tiesiog kiekvieno žmogaus pasibjaurėjimo lygis yra skirtingas. Vieniems nieko gėdingo nėra valgyti iš bendros lėkštės, kitiems visiškai apetitą sugadina „neskanus“ žodis prie stalo, tretiems silpna pasidaro vos tik pagalvojus apie kraują. Taip pat svarbūs yra ir religiniai įsitikinimai. Tačiau jei partneriams toks seksas nekelia nei pasibjaurėjimo, nei yra nusižengiama moraliniams įsitikinimams, tada reikalo nerimauti nėra. Pusė mūšio jau įveikta. 
 Nerekomenduojama mylėtis per pirmąsias mėnesinių dienas, kai būna didelis kraujavimas. Tai geriausia daryti po dušo.  Taip pat rekomenduojama turėti pasiklojus ant lovos rankšluostėlį.Vertėtų atkreipti dėmesį ir į sekso pozą. Bene tinkamiausia poza menstruacijų metu, kada vyras bus viršuje.

Šiandien medicina nedraudžia mylėtis kritinėmis dienomis, jeigu yra  laikomasi visų higienos taisyklių. Kai kurios moterys netgi  geriau jaučiasi mylėdamosios menstruacijų metu: sumažėja pilvo skausmai, nemalonūs pojūčiai, moteris tampa mažiau dirgli. 
 

Ar seksas per menstruacijas gali sustabdyti mėnesines bei pakeisti ovuliaciją?

Taip, jeigu esate triušis. Tačiau seksas mėnesinių ciklo metu neturi įtakos ovuliacijos laikui ir mėnesinių lytiniai santykiai tikrai nesustabdys. 

Tačiau visada yra išimčių. Jeigu mėnesinių metu pajausite ypač stiprų ir galingą orgazmą, tada greičiausiai laukite kritinių dienų pabaigos. Tam yra mokslinis paaiškinimas. Kada mėnesinės tik prasideda, moters organizmas pradeda gaminti chemines medžiagas, kurių poveikis pasireiškia kaip hormonų įtaka. Šios medžiagos, vadinamos prostaglandinais. Jie turi įtakos kraujagyslės endrometriumui. Nemažai prostaglandinų randama ir vyro spermoje. Toks gausus cheminis junginys, moters kūnui leidžia greičiau išsivalyti nuo negyvų gimdos ląstelių. Viso to rezultatas – menstruacijos baigiasi ankščiau. 

Jeigu sergama tam tikromis ginekologinėmis ligomis,  tada mėnėsinės gali ir užsitęsti bei trukti ilgiau nei įprastai. Ar galiu pastoti sekso metu per menstruacijas?

Tikimybė pastoti per kritines dienas yra labai maža. Bet tai nėra neįmanoma. Ginekologai nerekomenduoja aklai pasikliauti kalendroriniu apsaugos metodu. Reikėtų prisiminti, kad sperma gali „gyventi“ lytiniuose takuose nuo 5 iki 7 dienų ir ji išlaiko savo savybes. Todėl santykiaujant 4-6 mėnesinių ciklo dieną yra nemenka tikimybė pastoti. 

Labiausiai tikėtina, kad pastosite  per menstruacijas, jeigu jūsų menstruacijų ciklas trumpesnis,  tarp 15 ir 20 dienų. Tada pastoti yra labai palankus laikas. 


Patarimai moterims ir vyrams

Norėdami, kad seksas per menstruacijas neatneštų nemalonių netikėtumų tiek moteriai, tiek vyrui, vertėtų atkreipti dėmesį į keletą dalykų. Atminkite, kad jei sutarsite šiuo klausimu, geriau laikytis rekomendacijų:

-    Nesimylėti tomis dienomis, kai vargina ypač gausus kraujavimas.
-    Jei įmanoma, geriau naudoti prezervatyvą. Tai padės ne tik apsisaugoti nuo galimo nėštumo, bet ir užkirs kelią infekcijai.
-    Išjunkite šviesą, jeigu vyrui kraujas sukelia nemalonias emocijas. 
-    Mylėkitės pasidėję švarų rankšluostėlį arba servetėlę.
-    Jei jaučiate nemalonų kvapą, geriau mylėtis po antklodė. Tai padės blokuoti nemalonius pojūčius.
-    Prieš ir po lytinio akto apsiprauskite po dušu.
-  
  Nustokite mylėtis, jeigu moteris pajuto skausmą.     

 


www.suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras