Seksas po gimdymo: fiziologinė ir psichologinė pusė

1420647051-565599-23096.jpg
 
Kūdikio atėjimas jaunų tėvų gyvenimą apverčia aukštyn kojomis ir keičiasi viskas. Vienintelis dalykas, kuris nesikeičia – tai noras atkurti lytinius santykius. Tačiau reikėtų žinoti, kad lytinių santykių geriau palaukti . Taigi, apie tai, kiek laukti ir kada seksas po gimdymo suteiks malonumą abiems.

Kada galima pasimylėti po gimdymo?

Atsižvelgiant į placentą, gimdos susitraukimus ir gimdos įplyšimus, seksą po gimdymo reikėtų atidėti. Jeigu pradėsite lytinius santykius, kada žaizdos gimdoje bus dar neužgijusios, atsiras didelė infekcijos rizika. Net ir nepavojinga bakterija ar paprasčiausias grybelis gali sukelti rimtą uždegimą, o to pasekmės gali būti labai rimtos. 

Be to, po natūralaus gimdymo makštis yra labai ištempta ir reikia laiko, kol ji susitrauks iki normalaus dydžio.  Jei pradėsite lytinius santykius ankščiau, tai mažai tikėtina, kad seksas atneš malonumą moteriai ar vyrui. Nors malonumas mažas, neigiami padariniai gali būti dideli. 

Ginekologai rekomenduoja neskubėti ir palaukti pusantro mėnesio. Šio laikotarpio laikomasi tiek po natūralaus gimdymo, tiek po Cezario pjūvio. Idealiu atveju, geriausia apsilankyti pas ginekologą. Jis ne tik įvertins moters būklę, bet ir padės dėl kontracepcijos pasirinkimo (tai ypač aktualu, jeigu žindote kūdikį). 

Kada gimda užgyja ir nėra žaizdos, moterims rekomenduojami Kegelio pratimai. Jie leis greičiau atstatyti makšties raumenis ir galėsite mėgautis lytiniais santykiais , kokie buvo prieš gimdymą. Taip pat ginekologai rekomenduoja naudoti ir makšties kamuoliukus – trenerius.  Kamuoliukų naudojimui nebūtina skirti papildomo laiko. Juos tiesiog galima įsidėti einant pasivaikščioti. Toks makšties mankštos būdas yra pakankamai patogus ir efektyvus, o norimo rezultato sulauksite greičiau. 
 

Vaginaliniai kamuoliukaii taip pat gali būti efektyvi priemonė kovojant su šlapimo nelaikymu. Dalis moterų po gimdymo, dėl gimdos plyšimo ar atsipalaidavusių raumenų,  kenčia nuo šlapimo nelaikymo. 
 

Psichologinis aspektas 

Iškart po gimdymo, pas moterį smarkiai sumažėja hormono estrogeno gamyba. Šis hormonas yra atskingas už malonumą sekso metu. Tai visiškai normali organizmo reakciją į gimdymą. Taip organizmas saugosi nuo pakartotinio pastojimo, kada moteris dar nėra atsigavusi po nėštumo. Sumažėjus lytiniam potraukiui, sumažėja sekso, o tuo pačiu ir pastojimo tikimybė. 

Kalbant apie seksą po gimdymo, yra ir kita pusė, kodėl moteris nenori turėti  lytinių santykių. Kūdikis reikalauja daug dėmesio , pastangų  bei motinos rūpesčio.Tad nieko keisto, kad moteris seksą mieliau  iškeičia į taip išsvajotą miegą. Trečioji priežastis, kodėl moteris gali atsisakyti lytinių santykių po gimdymo, tai pogimdyminė depresija.  Į pogimdyminę moters būseną svarbu atkreipti dėmesį laiku ir imtis priemonių. Svarbu, kad į partnerės būseną dėmesį atkreiptų ir vyras, nes dažniausiai  pogimdymine depresija serganti moteris nesiriž  pirma kreiptis į gydytojus. Tačiau gera žinia ta, kad tokios depresijos požymius nėra jau taip sunku atskirti. Moterį dažnai lydi ašaros, pastebimas perdėtas jautrumas. 
 

Seksui po gimdymo gali prireikti šiek tiek laiko. Svarbu išlaukti, kol moters hormonai normalizuosis ir ji vėl bus švelni ir rūpestinga ne tik vaikeliui, bet ir savo vyrui.  Žinoma, laukimas dar ne viskas. Tuo pat metu vyras privalo būti tvirtu ramsčiu savo moteriai. Tad vyro kantrybė ir supratimas - ne mažiau svarbu. 


www.suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras