Seksas po gimdymo. Kaip ir vėl pradėti?

5078479(1).jpeg
 
Pakalbėkim apie seksą. O tiksliau, apie seksą, kuriuo neužsiiminėjote nuo tada, kai susilaukėte savo vaikelio.

Savo naujausioje knygoje „Meilė, kai skauda: Jaunų tėvelių gidas kaip vėl pradėti mylėtis“ (ang. „Love in the Time of Colic: The New Parents' Guide to Getting It On Again“) Heidi Raykeil ir filosofijos daktaras Ianas Kernerissiūlo grįžti į santykių ritmą smagiu ir stilingu būdu. Šiame straipsnyje pateikiami keturi patarimai, kaip vėl užkurti ugnelę miegamajame, kuriuo dabar tenka dalintis ir su naujagimiu.

1. Priimkite tai ramiai

Net ir po to, kai gydytojas uždega žalią šviesą mylėtis be jokių apribojimų, kartais gali būti sunku grįžti į buvusį seksualinio gyvenimo ritmą.

„Labai svarbu, kad poros kalbėtųsi apie savo lytinį gyvenimą nuoširdžiai ir draugiškai, atsisakytų tokių dažnai naudojamų frazių kaip „Aš pavargęs (-usi)“ ar  vienas kito kaltinimų“, - sako viena iš knygos autorių H. Raykel. Ji rekomenduoja tėvams užmigdyti vaikus, atsikimšti vyno butelį ir prisėsti atviram pokalbiui apie tai, kas dedasi jų lytiniame gyvenime.

2. 20-ies sekundžių apsikabinimai

Pasak autorių, poros, kurios liečia vienas kitą dažniau – mylisi taip pat dažniau. 20-ies sekundžių apkabinimas yra viskas, ko reikia moteriai, kad būtų pakeltas jos oksitocino lygis, kuris skatina prisirišimą prie partnerio.

„Neseksualinis intymumas už miegamojo ribų, toks kaip apsikabinimai ar susikibimas už rankų, padeda sužadinti aistrą ir sekso laukimą“, - sako dr. I. Kerneris. Labiau patyrusioms poroms siūloma išbandyti 60-ies sekundžių glamonių sesijas. „Tai – seksualumas nereikalaujant sekso“, - prideda autorius.

3. Nekonkuruokite ir nesiskirstykite

Nepaisant to, kad pasiskirstymas namų ruošos darbais sutaupo laiko, siekiant kokybiško lytinio gyvenimo patariama kuo dažniau užsiimti bendromis veiklomis, viską daryti kartu. Nesvarbu, ar tai vakarienės gaminimas, ar meilės žaidimai, nereikia skubėti, o mėgautis akimirkomis drauge.

„Žmonės per dažnai varžosi tarpusavyje, todėl prasilenkia tarsi laivai naktyje“, - sako H. Raykeil. „Be laiko leidimo drauge ir bendrumo jausmo, nebus ir noro mylėtis“.

4. Perjunkite aukštesnę pavarą

„Yra labai paprasta laikyti seksą savaime suprantamu dalyku ir palaikyti vidutiniškus santykius su savo geriausiu draugu, kuris yra ir vienintelis sekso partneris“, - rašo autoriai, taigi jie rekomenduoja poroms susikurti meilės žemėlapį, kuriame būtų pažymėtos neištirtos lytinio gyvenimo sritys, kad būtų galima jas išmėginti. Nuo ekshibicionizmo iki vujarizmo, nuo dominavimo iki nuolankumo, nereikia nerti giliai į fantazijų baseiną, siekiant sulaukti naudos, bet pabandykite tik  įmerkti pirštus.

„Pradėkite nuo to lygio, kuriame esate“, - sako H. Raykeil. „Svarbiausia yra surasti būdą, kaip neužmiršti, kad vis dar esate seksualus žmogus“.  

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras