Seksas - vaistas nuo visų ligų

42-20595605.jpg
 
Kodėl žmonės užsiima seksu? Atsakymas akivaizdus, jog gautų orgazmą. Tačiau lytiniai santykiai turi ir kitų teigiamų pusių. Seksas turi didžiulę naudą žmogaus reprodukcinei sistemai ir vis dažniau žmonės mylisi tam, kad sumažintų stresą ir pabėgtų nuo tam tikrų problemų. Kai kurie užsiima lytiniais santykiais tam, kad numestų svorio ir vis daugiau žmonių klausia, ar seksas yra efektyvi priemonė kovojant su papildomais kilogramais?

Pasak specialistų, lytiniai santykiai tikrai gali būti efektyvi priemonė kovojant su viršsvoriu. Moksliniai tyrimai rodo, jog 20 minučių sekso gali padėti sudeginti per 200 kalorijų, o jei dar pašoksite  striptizą, sudeginsite dar papildomus 70 kalorijų. Tad siekiant maloniai išeikvoti energiją, gan svarbi yra ir akto trukmė. Kelių valandų ar per naktį trunkantis meilės aktas gali atstoti aerobikos treniruotes sporto salėje. 
 

Tačiau kalorijų deginimas ir jų skaičiavimas toli gražu ne vienintelis būdas kovojant su kilogramais. Siekiant turėti dailias kūno linijas, svarbi ir bendra žmogaus sveikata, virškinimo sistema, medžiagų apykaita. Kai visos organizmo funkcijos veikia išvien, tada ne tik svoris krinta greičiau, bet ir kūnas atrodo jauniau, patraukliau, atsiranda daugiau energijos, sumažėja nuovargis.  Tad vardan sveikatos, jaunystės ir grožio tikrai verta dažniau  mylėtis. 
 

Aktyvus lytis gyvenimas stiprina širdį ir imuninę sistemą. Seksualinė stimuliacija gerina kraujo apytaką ir geriau aprūpina organizmą deguonimi. To rezultatas - šilkinė ir glotni oda, žvilgantys plaukai, sveiki nagai ir dantys. Reguliarus seksas jaunina ir daro moteris patrauklesnes, o taip pat normalizuoja miegą, jausmus ir emocijas. 
 


Seksualiniai santykiai turi ir dar vieną, bet labai svarbų teigiamą aspektą - hormonų išsiskyrimą. Dažnos dietos ar badavimas neretai nualina organizmą, o štai seksas aktyviai veikia žmogaus emocijas, jausmus ir nervų sistemą.  Mokslininkai jau seniai įrodė, kad sekso metu išsiskiria hormonas endorfinas, kuris veikia kaip natūralus vaistas nuo galvos skausmo. Taip pat nustatyta, kad lytiniai santykiai padeda sumažinti stresą, o moterys, kurios reguliariai mylisi, rečiau išreiškia nepasitenkinimą dėl smulkmenų. 
 

Seksas teigiamai veikia ne tik išorę ir gerą bendrą savijautą, tačiau tai turi didžiulę naudą ir protiniam darbui. Seksas skatina širdies raumens darbą, todėl organizmas yra geriau aprūpinamas raudonaisiais kraujo kūneliais, smegenys gauna daugiau deguonies ir dėl to pagerėja atmintis. Padidėjusi kraujo cirkuliacija taip pat padeda išskirti ir daugiau adrenalino. Moksliškai įrodyti, kad šis cheminis junginys, kurį natūraliai pagamina mūsų organizmas,  gerina širdies darbą ir skatina medžiagų apykaitą bei aktyviai veikia lipazės procesą , dėl ko pagerėja riebalinio audinio skaidymas. 
 

Be visų šių gerų dalykų, moksliniai faktai liudija ir  tai, kad orgazmas padeda užkirsti kelią vėžinių ląstelių dauginimuisi, ypač krūties vėžio. 
 

Tokie faktai leidžia daryti prielaidą, kad daugelis ligų ir problemų atsiranda dėl vienos priežasties - sekso trūkumo. Dažnai stengiamės sveikiau maitintis, sportuoti, varginame save alinančiomis treniruotėmis bei dietomis, tačiau ar dažnai susimąstome, kad vaisto nuo visų ligų nereikia ieškoti toli. Užtikrinkite sau malonų ir reguliarų laisvalaikio praleidimo būdą ir pamatysite, kaip dėl to pasikeitė jūsų svoris, išvaizda ir bendra savijauta!


www.suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras