Sekso keliami pavojai ir rizikos

 
3 komentarai
Sužinokite apie riziką užsikrėsti lytiniu keliu plintančiomis ligomis (LPL) užsiiminėjant skirtingomis sekso rūšimis. Beveik kiekvienu atveju išvengti tokios rizikos gali padėti prezervatyvai.

Vaginalinis seksas

Tai sekso rūšis, kai vyro penis įeina į moters vaginą. Jei prezervatyvas nėra naudojamas, rizikuojama pastoti arba užsikrėsi tokiomis LPL, kaip:

>> Chlamidiozė

>> Genitalijų herpesas

>> Genitalijų karpos

>> Gonorėja

>> ŽIV

>> Sifilis

Infekcija gali būti perduota net ir tuo atveju, jei penis nebuvo visiškai įkištas į makštį arba jei vyras neejakuliavo (nebaigė). Taip gali nutikti dėl to, kad infekcijos gali būti perduodamos su priešejakuliaciniu skysčiu.

Net ir paviršutiniškas penio įkišimas į vaginą sukelia riziką abiems partneriams. Prezervatyvas gali padėti apsisaugoti nuo infekcijų.

Nepageidaujamo nėštumo apsauga

Yra daugybė metodų, kurie padeda išvengti nepageidaujamo nėštumo. Tai ir kontraceptinės injekcijos, ir kontraceptiniai pleistrai, kontraceptiniai implantai, ir įvairios piliulės. Privalu prisiminti, kad prezervatyvai yra vienintelė priemonė, apsauganti ir nuo nėštumo, ir nuo lytiškai plintančių ligų, tad prezervatyvą dėvėti reikėtų net ir pasirinkus vieną iš kontraceptinių metodų.

Analinis seksas

Tai sekso rūšis, kai vyro penis įeina į partnerės išangę. Vieni šią sekso rūšį praktikuoja, kiti – ne. Tai seksas, kuriuo užsiiminėja ir heteroseksualūs, ir homoseksualūs žmonės.

Analinis seksas yra rizikingesnis LPL ligų atžvilgiu už daugelį kitų sekso rūšių. Taip yra dėl to, kad išangės sienelės yra labai plonos ir gali būti lengvai pažeistos, todėl yra ir ne tokios atsparios lytiškai plintančioms infekcijoms. Užsiiminėjant analiniu seksu galima užsikrėsti tokiomis infekcijomis:

>> Chlamidiozė

>> Genitalijų herpesas

>> Genitalijų karpos

>> Gonorėja

>> ŽIV

>> Sifilis

Naudojant prezervatyvus analinio sekso metu galima išvengti rizikos užsikrėsti LPL.

Naudokite vandens pagrindu pagamintus lubrikantus. Dėl riebalinio pagrindo lubrikantų (tokių kaip losjonai ar drėkinamieji kremai) naudojimo prezervatyvas gali būti pažeistas.

Oralinis seksas

Oralinis seksas – tai vaginos, penio ar išangės laižymas ir čiulpimas. Kaip ir analinis seksas, ši sekso rūšis gali būti praktikuojama tiek heteroseksualų, tiek homoseksualų, tačiau vieni pasirenka tai daryti, o kiti – ne.

Užsiiminėjant oraliniu seksu užsikrėsti LPL rizikuoja abu partneriai.

Jei jūs ar jūsų antroji nešiojate infekciją, rizika užsikrėsti didėja, jei aplink burną, genitalijas ar išangę yra įbrėžimų ar žaizdelių. Taip yra dėl virusų ir bakterijų (jų gali būti spermoje, vaginos skysčiuose arba kraujyje), kurie gali lengviau keliauti partnerio kūnu per odos įtrūkimus.

Manoma, kad rizika užsikrėsti kokia nors infekcija yra mažesnė, jei gaunate oralinį seksą, tačiau pats jo nesuteikiate. Taip yra dėl to, kad kai kas nors daro jums oralinį, jūs neturite kontakto su partnerio genitalijų skysčiais (sperma ar vaginalinais skysčiais). Vis dėlto, infekcijos rizika vis tiek išlieka.

LPL, kurios gali būti perduotos oralinio sekso metu:

>> Chlamidiozė

>> Herpesai (1 ir 2 tipo, dėl kurių gali atsirasti peršalimo žaizdelės aplink burną arba ant genitalijų ar išangės)

>> Genitalijų karpos

>> Gonorėja

>> Hepatitas A, hepatitas B ir hepatitas C

>> ŽIV

>> Sifilis

Jei turite peršalimo žaizdelę ir suteikiate antrajai pusei oralinį seksą, galite užkrėsti jį ar ją herpeso virusu ir jiems gali atsirasti genitalijų žaizdelių. Lygiai taip pat, genitalijų žaizdelės gali būti perduotos burnai.

Manoma, kad rizika perduoti ar užsikrėsti ŽIV oralinio sekso metu yra maža. Rizika didėja, jei aplink burną, genitalijas ar išangę yra įbrėžimų ar žaizdelių.

Oralinis seksas bus saugesnis, jei naudosite prezervatyvus, nes jie veikia kaip barjeras tarp genitalijų ir burnos.

Prezervatyvai gali būti įvairių skonių, oralinio sekso metu gali būti naudojama bet kokia prezervatyvų rūšis. Svarbu įsitikinti, kad ant prezervatyvo yra europietiškas CE ženklas, kuris reiškia, kad prezervatyvas yra aukštos kokybės.

Žaidimai pirštais

Tai būdas, kai į kito žmogaus vaginą ar išangę yra įkišami pirštai. Atvejų, kai LPL užsikrečiama šiuo būdu yra labai reti, tačiau rizika vis tiek išlieka.

Jei ant pirštų yra bent mažiausių žaizdelių ar įbrėžimų, rizika perduoti arba užsikrėsti ŽIV ar kitomis per kraują perduodamomis infekcijomis (tokiomis kaip hepatitas B ar C) didėja.

Kai kurie žmonės į antrosios pusės išangę ar vaginą galiausiai įkiša visą ranką. Tai daryti pasiryžta ne visi. Vėl gi, infekcijos rizika didėja, jei žmogus turi įbrėžimų ar žaizdelių, kurie kontaktuoja su partneriu. Riziką sumažinti galima dėvint medicinines pirštines.

Sekso žaisliukai

Tai platus spektras įvairių dalykėlių, pradedant nuo vibratorių iki sekso lėlių. Bet koks daiktas, naudojamas sekso metu gali būti pavadintas sekso žaisliuku, nesvarbu, ar jis tam ir sukurtas, ar ne.

Labai svarbu, kad sekso žaisliukai būtų švarūs. Jei jais dalinatės, būtina prieš perduodant juos kitam žmogui nuplauti ir uždėti ant jų naują prezervatyvą.

Dalinantis sekso žaisliukais iškyla rizika užsikrėsti arba perduoti chlamidiozę, sifilį ir herpesus. Jei yra kokių nors kraujuojančių įbrėžimų ar žaizdelių apie vaginą, penį ar išangę, rizika perduoti hepatitą B, hepatitą C ar ŽIV didėja.

Išmatos

Kai kuriems žmonėms yra priimtina sekso metu šlapintis ar tuštintis. Jei žmogus, ant kurio tuštinamasi neturi jokių odos įtrūkimų, rizika perduoti infekciją yra palyginti maža.

Tuštinantis rizika yra didesnė nei šlapinantis. Išmatose yra organizmų, kurie gali sukelti negalavimų. Vis dėlto, išmatose dažniausiai nėra ŽIV, tačiau gali būti hepatito A virusas. Rizika užsikrėsti atsiranda tuo atveju, jei išmatos patenka ant pažeistos odos, į burną ar akis.

Žalojimas

Odos raižymas (skarifikacija) yra rizikinga sekso dalis. Infekcijos, tokios kaip ŽIV, hepatitai B ir C, gali būti perduotos per pažeistą odą. Tam nereikia seksualinio kontakto. Infekcija gali būti perduota paprasčiausiai ant partnerio kūno patekus kraujo.

Siekiant sumažinti šių infekcijų perdavimo galimybes, raižymo ir pirsingo įranga turi būti sterilizuota ir ja neturi būti dalinamasi. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (3)
rėgytgrfdfeghhhygfferfeįęytyhfxswqwwččeėsdagfdfrffcvlokolkl;poool.,;p
vistiek oralinis saugiausias.
nezinojau, kad ir oralinio metu galima taip..
Naujas komentaras