Seksualinės sveikatos svarba

seksas(15).jpg
 
2 komentarai
Seksualinė sveikata yra lygiai tokia pat svarbi kaip ir emocinė, protinė ar fizinė sveikata.Kai kuriems žmonės sekso tema yra tabu. Tačiau kiti, o taip pat ir Pasaulinė sveikatos organizacija (ang. World Health Organisation), seksualinę sveikatą vertina kaip svarbią sudedamąją bendros žmogaus sveikatos ir gerovės dalį.

Po seksualinės sveikatos skėčiu telpa daug svarbių temų, pradedant nuo to, kaip užtikrinti patogų ir malonumą teikiantį seksą iki tokių klausimų kaip lytiniu keliu plintančių ligų prevencija ir tyrimai.

„Seksualinė sveikata yra labai svarbus buvimo žmogumi aspektas“, - pabrėžia Michael'is McGee, sertifikuotas seksualinės sveikatos pedagogas ir profesorius adjunktas Montklero valstybiniame universitete. „Žmonės turi teisę į seksualinę sveikatą, informaciją apie seksualinę sveikatą, taip pat ir viešąją politiką, kuri remia seksualinę sveikatą, bei teisę į malonumą“.

McGee konsultuoja individus ir poras dėl seksualinės sveikatos problemų. Jis sako, kad dažniausiai pasitaikantis, fundamentalus klausimas, kurį jis išskiria, yra: „Ar aš normalus (-i)?“.

Jis tikina, kad tai yra pagrindinė priežastis, kodėl reikia mokyti apie seksualinę sveikatą – tam, kad išsivystytų realistiškas supratimas, kas tai yra, koks platus yra „normalumo“ spektras ir tam, kad žmonės sugebėtų pasirūpinti savo ir savo antrosios pusės sveikata bei malonumu.

Suprask, kas yra seksualinė sveikata

Priešlaikinė ejakuliacija ir moters orgazmas yra pagrindinės temos, kurios domina McGee klientus. Kiti aspektai, kurie taip pat turėtų rūpėti žmonėms yra:

>> Sekso pagrindai. Aistros, stimuliacijos ir atsako ciklo supratimas gerina seksualinę sveikatą, sako McGee.

>> Dauginimosi klausimai. Seksualinė sveikata yra artimai susijusi su dauginimusi. Kontraceptinių priemonių pasirinkimas, siekiant apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo ir žingsniai, kuriuos pora turi žengti, norėdami užtikrinti sveiką nėštumą, taip pat yra seksualinės sveikatos sudedamoji dalis.

>> Makšties sausumas. Moteris per gyvenimą patiria daug pokyčių, tokių kaip nėštumas ir gimdymas ar menopauzė, todėl jos gali susidurti su makšties sausumu. Tai padaro lytinį aktą nemaloniu, tačiau ši problema gali būti išsprendžiama.

>> Aistros trūkumas. Pasak McGee, dažnai konfliktai tarp porų kyla dėl aistros nesutapimų – vienas partneris sekso nori dažniau negu kitas.

>> Erekcijos sutrikimai. Yra daugybė fizinių ir emocinių priežasčių, kodėl vyrams gali nepavykti išlaikyti erekcijos viso lytinio akto metu.

>> Fiziniai sunkumai. Kartais, norint pasimylėti fiziniai nesutapimai, sveikatos reikalai ir kitos aplinkybės gali pareikalauti kūrybiško problemos sprendimo.

Seksualinė sveikata: Saugojimasis nuo infekcijų

Seksas gali būti malonus, tačiau jis gali būti ir rizikingas. Lytiniu keliu plintančios infekcijos (LPI) gali sukelti nepatogumų arba skausmą; jos gali sukelti sunkius, ilgalaikius padarinius, tokius kaip nevaisingumą ar kelti pavojų gyvybei. Mokymasis apie seksualinę sveikatą reiškia mokymąsi apie LPI:

>> LPI identifikacija. Taip pat svarbu žinoti ir LPI ženklus bei simptomus, ir pasekmes.

>> Prevencija. Priemonės, neleidžiančios plisti LPI, apsaugo ir jūsų, ir aplinkinių sveikatą.

>> LPI tyrimai. Tai yra esminė jūsų seksualinės sveikatos plano dalis. Paaiškėjus, kad esate užsikrėtęs (-usi), galite imtis gydymo priemonių ir seksualinių partnerių apsaugos.

>> Gyvenimas su LPI. Kai kurios LPI, tokios kaip hepatitai, herpiai ar ŽIV / AIDS, lieka visam gyvenimui. Žmonėms, gyvenantiems su LPI, seksualinė sveikata reiškia nuolatinį bandymą su jomis susidoroti.

>> Partnerio žiaurumas. Saugumas sekso metu taip pat yra labai svarbu. Dažnai moterys patenką į rizikos grupę dėl smurto.

Kur kreiptis pagalbos dėl seksualinių problemų:

Deja, daugybė žmonių, prieš ieškodami su seksualine sveikata susijusių problemų sprendimo, kažko laukia. McGee pažymi: „Dažniausiai žmonės apsilanko pas profesionalą tik tuo atveju, jei nebeturi kitos išeities. Ir tai kartais būna labai sudėtinga“. McGee rekomenduoja ieškoti pagalbos iš karto, o ne laukti, tikintis, kad problema išnyks savaime. Lietuvoje yra iš tiesų nemažai seksologų - tiek dirbančių privačiai, tiek valstybinėse įstaigose (tokiu atveju nukreipimo prašyti reikės šeimos gydytojo). Šie specialistai gali padėti kilus įvairioms intymioms problemoms. Svarbiausia - nebijokite ieškoti pagalbos!

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (2)
aisku, jei ne apie analini seksa ir ne pimpao kisima i ausi, tai lievas....

kaip pasigausi venerine kokia, tai zinosi :)
ir kam dar toki poste'ina
Naujas komentaras