Septynios kontracepcijos blogybės

590677-569465-condom.jpg
 
Kartais tik išgėrus keletą tablečių gali paaiškėti, kad priemonė yra visiškai netinkama. Hormoninio pagrindo kontraceptinės priemonės dažnai turi šalutinį poveikį, kuris gali varijuoti nuo lengvai erzinančio iki tokio blogo, kad gali tekti jas keisti.

Šiame straipsnyje pateikiami keli patarimai, kurie gali padėti išspręsti kai kurias dažniausiai pasitaikančias problemas.

Galvos skausmas, svaigulys, krūtų jautrumas

Pastebėjus šiuos simptomus dar reikėtų pabūti kantrioms.

„Šie šalutiniai poveikiai dažniausiai praeina kurį laiką pavartojus tabletes“, - sako Niujorko Kolumbijos universiteto akušerijos ir ginekologijos profesorė Hilda Hutcherson. Jei po kurio laiko šie simptomai nepraeina, reikėtų pabandyti pakeisti priemonę.

Pykinimas

Ši reakcija į priemonę tikriausiai taip pat pasitrauks po kelių mėnesių. Jei pykinimas pastebimas vartojant geriamas tabletes, galbūt tiesiog reikėtų pabandyti vartoti jas kartu su maistu.

Jei tai pastebima naudojant spiralę arba pleistrą, derėtų pakeisti metodą.

Kraujavimas

„Manau, kad tai šalutinis poveikis, kuris labiausiai nervina moteris, nes yra visiškai nenuspėjamas“, - sako dr. H. Hutcherson. Geriant priemonę kasdien tiksliai tuo pačiu metu, šis šalutinis poveikis gali pasitraukti. Kraujavimas paprastai pasitaiko vartojant tabletes ir turint implantą – tik progestino metodus, kadangi gimdos sienelė yra tokia plona, kad kartais šiek tiek atsilupa (kita vertus tai taip pat gali palengvinti ciklą, o kartais net visiškai jį sustabdyti).

Kilus susirūpinimui dėl tepimo derėtų pasikonsultuoti su gydytoju. „Kartais galima kontraceptines priemones derinti su priešuždegiminiais vaistais, tokiais kaip ibuprofenas ar, retkarčiais, estrogenas“, - teigia medicinos mokslų daktarė Anne Forester-Rosales.

Sumažėjęs lytinis potraukis

Pastebėjus šį šalutinį efektą galima pamėginti kitą priemonę. „Kai kurioms moterims, jei jos pakeičia piliules į labiau androgenines (testosterono), lytinis potraukis sugrįžta“, - sako dr. Hutcherson.

Jei nepadeda ir tai, gal tinkamą metodą pavyks surasti paprasčiausiai pasikalbėjus su partneriu.

Nuotaikos svyravimai

Jei tai tikrai kontraceptinių priemonių, o ne kažkokių kitų aplinkybių pasekmė, gali tekti ieškoti nehormoninių apsisaugojimo nuo nėštumo metodų.

„Jei moteriai depresiją kelia vienos rūšies tabletės, jų pakeitimas dažniausiai problemos neišsprendžia“, - sako dr. Hutcherson. Visi hormoniniai metodai gali sukelti tą pačią problemą. Kai kurioms pacientėms, kurios būtinai nori pasilikti prie piliulių, dr. Hutcherson kartais paskiria ir antidepresantų. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras