Sindromas, paverčiantis ją monstru: kaip su juo kovoti

PMSa.jpg
 
Daugelis moterų susiduria su priešmenstruacinio sindromo monstru. Šiuo laikotarpiu, antrąją mėnesinių ciklo pusę, silpnosios lyties atstovėms tenka susiremti su fiziniu ir emociniu stresu, o bloga savijauta dėl patiriamo PMS gali lydėti net dvi ar tris savaites, iki tol, kol prasideda sekančios mėnesinės.

Pasaulyje nuo priešmenstruacinio sindromo kenčia apie 80 procentų moterų. Tyrimai rodo, jog hormoninės kontraceptinės priemonės, kuriuose yra progesteronų ir estrogenų, slopina PMS simptomus, tačiau tuo pačiu medikai įspėja, jog nuolatinis normalaus organizmo hormoninis trikdymas gali turėti rimtų pasekmių moters sveikatai.

Ką daryti ir kaip apsisaugoti nuo šio monstro  nepakenkiant savo sveikatai?
 

Priešmenstruacinio sindromo tipai

Svarbu atkreipti dėmesį, jog nors ir daugelis moterų išgyvena PMS, kiek tai stipriai paveiks moters ir jos šeimos narių gyvenimo kokybę, priklauso nuo priešmenstruacinio sindromo laipsnio. PMS gali būti keturių tipų:


A  tipas. Jaučiamas nerimas, irzlumas, įtampa, galimi nuotaikų svyravimai. 

C tipas. Padidėjęs apetitas, ypač saldžiųjų produktų, kuriuose gausu cukraus ir rafinuotų angliavandenių. Taip pat gali pasireikšti pilvo ir galvos skausmai, svaigsta galva, galimas net alpimas.

D tipas. Nemiga, sumišimas, dėmesio stoka, depresinė nuotaika. 

H tipas. Šiam PMS tipui būdingas skysčių sulaikymas organizme, todėl galima svorio priaugimas, patinsta pėdos, pilvas, rankų pirštai, pučia pilvą, krūtys tampa ypač jautrios. 
 

Ar PMS visada sukelia hormonai?

Ilgą laiką buvo manoma, kad pagrindinis PMS veiksnys yra sutrikusi hormonų estrogenų ir progesteronų gamyba, tačiau naujausi tyrimai rodo, kad šiuo laikotarpiu moterys tiesiog jautriau reaguoja į hormoninius pokyčius, todėl tinkama mityba ir veiksnių, galinčių išprovokuoti stipresnius PMS simptomus, atsiakymas gali būti veiksminga prevencinė priemonė kovojant su šiuo sindromu. 


Priemonės, kurios padės apsisaugoti 

 • Kasdienė mankšta atliekant atliekant atsipalaidavimo pratimus.
   
 • Vartokite mažiau alkoholio ir kofeino, nes tai gali išprovokuoti nerimą ir depresiją.
   
 • Venkite produktų, kuriuose yra gausu cukraus bei riebalų.
   
 • Vartokite daugiau produktų, kuriuose yra E ir B6 vitaminų bei mineralų  (kalcio, cinko,  magnio).


Mitybos svarba

 • Atkreipkite dėmesį (ypač nepalankiuoju laikotarpiu) į vartojamų maisto produktų sudėtį. Rinkitės produktus, kuriuose gausu natūraliųjų hormonų (pavyzdžiui, varškė arba soja. Šiuose maisto produktuose gausu hormonų izoflavinų. Šie hormonai yra atsakingi už hormonų aktyvumą ir palengvina PMS simptomus).
   
 • Artėjant PMS laikotarpiui atsisakykite arba sumažinkite vartojamos druskos kiekį (ypač rekomenduojama toms moterims, kurios kenčia nuo H tipo sindromo).
   
 • Visiškai neatsisakykite užkandžių, nes alkio jausmas ir energijos stoka gali pabloginti bendrą organizmo būklę. Rinkitės džiovintų grūdų bei daržovių užkandžius.
   

Hormoninė kvapų terapija taip pat veiksminga

Daugelis eterinių aliejų veikia žmogaus hormonų pusiausvyrą, todėl eterių kvapų terapija gali veiksmingai sumažinti PMS simptomus. Atsigulkite šiltoje vonioje ir įlašinkite tris lašus tauriųjų bobraminių, du lašus levandų ir pora lašų snapučių aliejus. Šis mišinys padės lengviau atsipalaiduoti ir padės sumažinti nuotaikų svyravimų simptomus. www.suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras