Sveika prostata – pilnavertiško gyvenimo dalis

seksas-64894667.jpg
 
Prostatos vėžys – viena opesnių problemų šių dienų pasaulyje. Būtent dėl to rugsėjo 15 diena yra skirta pasaulinei kovai su prostatos vėžiu. Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, per metus Lietuvoje yra diagnozuojama apie 2000 naujų ligos atvejų, kas mūsų šalies mastu yra nepaprastai didelis skaičius.

Liga sunki ir klastinga, itin apsunkinanti vyro gyvenimą – jis negali normaliai, be skausmo šlapintis, pablogėja seksualinis gyvenimas – atsiranda erekcijos ir ejakuliacijos problemų. Kad to išvengti, kiekvienam vyrui vertėtų žinoti tam tikras prevencijos priemones ir būdus, kaip nuo šios ligos apsisaugoti.

Reguliarus profilaktinis pasitikrinimas

Prostatos vėžys yra ypač paplitęs tarp vyresnio amžiaus vyrų, tad ir reguliarius profilaktinius pasitikrinimus reiktų pradėti atlikti nuo 40 metų. Tiesa, jei yra šia liga sergančių šeimos narių ar artimų giminaičių, su kuriais sieja kraujo ryšys, tyrimus rekomenduojama pasidaryti dar ankstesniame amžiuje. Dažnai vyrai vengia apsilankymų pas urologą ar įvairių tyrimų, susijusių su jų intymiąją zona, tačiau tai yra būtina, norint išlaikyti sveiką prostatą. Ir iš tiesų nėra, ko bijoti! Tikrinantis dėl prostatos vėžio, yra taikomas prostatos specifinio antigeno, dar sutrumpintai žinomo kaip PSA, kiekis kraujyje ir taip pat prostatos apčiuopimas. Nors paskutinioji procedūra gali būti ne pati maloniausia, ji tikrai nėra skausminga. Svarbiausia nusiteikite, jog viskas dėl jūsų pačių gerovės ir sveikatos!

Sveika mityba

Turbūt niekam nebus staigmena, jog šios ligos atsiradimui, kaip ir visos organizmo būklės pablogėjimui, turi įtakos greitas, riebus, nepilnavertiškas maistas bei per didelis kavos vartojimas. Tai pagrindiniai produktai, vedantys prie šios ligos atsiradimo. O ką valgyti, norint prostatos vėžio išvengti? Gyvulinius riebalus pakeiskite augaliniais riebalais. Į maisto racioną įtraukite riešutus, kurie ne tik padidina antioksidantų kiekį organizme, bet ir didina seksualinį pajėgumą, taip pat brokolius, granatus, ciberžoles, citrusinius vaisius, pomidorus. Sveika mityba padės tiek geriau jaustis, tiek pagerins intymųjį gyvenimą, tad nedvejokite!

Fizinis aktyvumas ir žalingų įpročių atsisakymas

Sėdimas darbas, mažas fizinis aktyvumas – tikrai nėra vienos iš prevencijos priemonių prostatos vėžiui. Greičiau atvirkščiai. Dėl aktyvumo nebuvimo sutrinka kraujotaka organuose, esančiuose ties intymiąja vyro zona. Būtent dėl to sportuokite, automobilį keiskite dviračiu ar ėjimu pėsčiomis, bent kelias ryto minutes skirkite mankštai. Visa tai ne tik gerins sveikatą, bet ir suteiks daugiau jėgos, o kartu ir pajėgumo, tad ir seksualinis gyvenimas atneš daug daugiau teigiamų emocijų tiek jums, tiek jūsų antrajai pusei. 

Suaugusiems.lt

 

 
Komentarai
Naujas komentaras