TOP 5 vaistai, kurie gali sunaikinti lytinį pajėgumą

man-sad-impotence-600445.jpg
 
Daugelis vaistų turi šalutinį poveikį. Jie gali sukelti mieguistumą, pykinimą, bėrimą ar net sąmonės netekimus. Tačiau ar žinojote, kad kai kurie medikamentai gali būti erekcijos sutrikimų priežastis arba tam tikrų vaistų vartojimas prisideda prie libido "išjungimo".

Dalinamės pavojingiausių vaistų sąrašu. Šie medikamentai gali būti  žalingi žmogaus seksualiniai sveikatai ir neigiamai veikia erekciją:
 

1. Vaistai nuo aukšto kraujo spaudimo gali sukelti erekcijos disfunkciją

Kai kurie vaistai nuo aukšto kraujo spaudimo –  beta adrenoblokatoriai ir diuretikai gali sukelti erekcijos disfunkcijos problemas. Beta adrenoblokatoriai sumažina kraujo spaudimą, slopina parasimpatinę nervų sistemą,o diuretikai padeda atpalaiduoti kraujagyslių sieneles. Tai, be abejonės, teigiamai veikia širdies darbą, tačiau tuo pačiu sumažina kraujo tekėjimą į varpą ir daro neigiamą įtaką erekcijai.

Laimei, yra vaistų, kurie mažina kraujospūdį, be žalos erekcijai. Pasikonsultuokite su gydytojų dėl ARB, AKF inhibitorių ar kalcio blokatorių vartojimo. 
 
2. Kai kurie antidepresantai sukelia ejekuliacijos nebuvimą

Plataus spektro antidepresantai – selektyvūs reabsorbcijos inhibitoriai, tokie kaip “Prozac”, “Paxil Zoloft” -  gali “nužudyti” nuotaiką miegamajame. Vienas iš labiausiai paplitusių skundų tarp vyrų - vėlyva ejakuliacija arba jos nebuvimas.  

Selektyvūs serotonino reabsorbacijos inhibitoriai kontroliuoja smegenyse esančius neuromediatorius, kurie turi įtakos erekcijai. Be to, antidepresantai gali sumažinti testosterono kiekį, o tai taip pat  neigiamai veikia sėklos išsiveržimą ir ,žinoma, patį orgazmą.

Airijoje atlikti stebėjimai parodė, kad 14% pacientų, kurie vartojo antidepresantus, kurių sudėtyje yra bupropiono (oficialus vaistų pavadinimas - ”Zyban”) turėjo nusiskundimų dėl vaistų šalutinio poveikio, kuris pasireiškė pablogėjusia lytine funkcija. Be to, pacientai teigė, jog nustojus vartoti šį vaistą, jų lytinis gyvenimas pagerėjo. 

Tad, jeigu vartojate antidepresantus, paklauskite jus gydančio gydytojo apie galimą vaistų poveikį lytinei sveikatai. 

 3. Skausmą malšinantys  vaistai mažina testosterono lygį

Opioidai slopina smegenų centrus, kurie gamina chemines medžiagas stimuliuojančias testosterono gamybą sėklidėse. Žemas testosterono lygis veda prie sumažėjusio libido ir erekcijos sutrikimų. Šis šalutinis poveikis yra bendras visiems opioidams.  Jei dažnai vartojate vaistus nuo skausmo, vertėtų profilaktiškai  išsitirti testosterono lygį  kraujyje.  Ilgalaikis nuskausminamųjų medikamentų vartojimas gali sutrikdyti hormonų pusiausvyrą organizme, o tai, be abejonės, neigiamai veikia seksualinį gyvenimą.
 

4.  Marihuana turi įtakos ankstyvai arba vėlyvai ejakuliacijai

Marihuana yra legalizuota 24 JAV valstijose. Ji malšina pykinimą ir skausmą, tačiau manoma, kad šis šis "nekaltas" narkotikas turi įtakos ejakuliacijai. JAV mokslininkai atliko tyrimą ir apklausė vyrus, kurie kasdien vartojo marihuaną. Pasak jų, jie buvo linkę pasiekti orgazmą per anksti arba turėjo vėlyvą sėklos išsiliejimą. Tačiau kol kas mokslininkai vis dar tiria kanabinoidų įtaką lytinei žmogaus sveikatai.
 

5. Migdomieji gali sukelti ilgai trunkančią erekciją 

Trazodonas – tai antidepresantas ir raminantis vaistas. Šis medikamentas gali būti skiriamas gydytojų, kovos su nemiga tikslais. Tačiau šios tabletės dar yra žinomos dėl poveikio, kuris pasireiškia priapizmu, kai erekcija trunka ilgiau nei 4 valandas. Toks šalutinis  poveikis yra žalingas vyro sveikatai. Ilgalaikė užsitęsusi erekcija gali sukelti skausmus bei varpos audinių pažeidimus bei erekcijos disfunkciją. Jei vartojate medikamentus, kurių sudėtyje yra šios veikliosios medžiagos ir erekcija trunka ilgiau kaip 4 valandas, kuo skubiau kreipkitės į medikus!

Vokiečių urologas Tobias Köhler įspėja vyrus vartoti šį  vaistą tik tada, jei jus prižiūrintis gydytojas nusprendė, kad jis yra būtinas. Vyrų gydytojas taip pat įspėja, kad vaistą reikia dozuoti labai atsargiai, laikantis visų dozavimo normų, nurodytų recepte. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras