Vasariški gardėsiai, kurių geriau išvengti

 
1 komentaras
Šiuo metu džiaugiatės tiesiog nepriekaištingomis kūno formomis: prie to plušėjote visą pavasarį. Tačiau kokių vasarą taip geidžiamų užkandžių bei gėrimų reikėtų vengti, kad visas triūsas nenueitų perniek?

Atostogų metu stengiamės visaip save lepinti ir dažniausiai negalvojame, ką ir kiek valgome. Bet yra tokių gardėsiu, kurių būtų naudingiau išvengti. Taigi, kokie vasarą taip pamėgti valgiai bei gėrimai yra kaloringiausi?

Ant laužo kepta mėsa. Dažnai klaidingai atrodo, kad taip ruošiama mėsa turi saikingą skaičių kalorijų. Net jeigu kepama ant grotelių ji ir nečirška, tačiau dar nereiškia, kad savyje neslepia tiksinčio kalorijų sprogmens. Riebiausi yra kiaulienos bei jautienos šonkauliai. Pavyzdžiui, pusė kilogramo kepsnio su kaulu gali turėti net ir 1540 kcal, o iš jų – net 124 g riebalų. Mėsainiai, pagaminti su riebios jautienos paplotėliais, sūriu bei daržovėmis dažniausiai turi apie 740 kcal. Jeigu įmanoma, rinkitės liesą mėsą, pavyzdžiui, kiaulienos nugarinę ar viščiukų krūtinėles be odos. O geriausiai, ant laužo išsikepkite daržovių.   

Dešrainiai. Tai vienas dažnesnių užkandžių atostogaujant. Tačiau jo vengti reikėtų, nes jų paruošimui naudojamos dešrelės bei bandelės nėra naudingos maistingumo prasme, o vienas dešrainis gali turėti apie 280 kcal. Gal tai ir nėra labai didelis skaičius, tačiau reikia turėti galvoje, kad normaliai nepasisotinsite ir tuoj vėl užsimanysite valgyti.

Salotos su majonezu. Ne paslaptis, kad vienas valgomasis šaukštas majonezo gali turėti apie 100 kcal. Geriau gamindami salotas naudokite natūralų jogurtą, liesą grietinę, aliejų arba acto. Jeigu šio ingrediento išvengti nepavyksta, tuomet rinkitės liesą majonezą.

Gėrimai. Drybsojimas paplūdimyje neįsivaizduojamas be gėrimų. Dažniausiai bandoma atsigaivinti alumi, saldintais gėrimais, sultimis ar arbata su cukrumi. Ar teko girdėti, kad toks alkoholinis kokteilis, kaip „Pina Colada“ gali turėti nuo 245 kcal iki 490 kcal, „Daiquiri“ – nuo 300 kcal iki 800 kcal, o „Long island iced tea“ - apie 520 kcal? Tačiau iš pažiūros visai nekenksmingi gėrimai lengvai sugriauna ilgai puoselėtą sveiką mitybą. Geriausia atgaiva karštą vasaros dieną – paprastas ar gazuotas vanduo bei nesaldinta arbata. Šiais gėrimais tikrai numalšinsite troškulį, o norėdami juos paskaninti, į stiklinę įsidėkite griežinėlį citrinos, mėtos lapelį ar lašelį natūralių sulčių.   

Saldumynai. Porcija riebių ledų yra tiesiog puiki atgaiva karštą vasaros dieną. Tačiau neliksite neišpildę savo norų, jeigu vietoje plombyro, pasirinksite liesus pieniškus arba vaisinius ledus, sorbetą, šerbetą ar tiesiog vaisius.

Parengta pagal Eatdrinkandbe.org

 
Komentarai (1)
Gerai, kad man nereikia rūpintis... :]]
Naujas komentaras